سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

با حضور صوفی رادیو خراسان رضوی 24 ساعته شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

با حضور صوفی رادیو خراسان رضوی 24 ساعته شد

ترویج، تبلیغ و تبیین معارف شیعه زمینه ساز گسترش معارف اهل بیت و ارتقا، درک و آگاهی همگان در ارتباط با معارف اهل بیت وظیفه ای است که رسانه ملی عهده دار آن است .

این مطلب را صوفی معاون صدای سازمان در مراسم افتتاح 24 ساعته شدن رادیو خراسان رضوی و همزمان با  بهره برداری از سامانه دیجیتال در شهرهای نیشابور، کلات، گناباد و ایستگاه دوم مشهد معروف به ایستگاه خلج بیان داشت و افزود: ما به عنوان متولیان و دست اندرکاران رسانه وظیفه ترویج، تبلیغ  و تبیین چهار عنصر دین، اخلاق، امید و آگاهی را در جامعه داریم و به این وظیفه افتخار می کنیم.

وی با اشاره به فرهنگ سازی، جریان سازی و مناسک سازی هنجارها و ارزشهای دینی و اسلامی توسط رسانه، تصریح نمود، انعکاس فعالیت های دینی و معارفی اقشار مختلف مردم در رسانه تعامل دو سویه ای است که به هم افزایی فعالیت ها  از جمله  اقدامات دین مدارانه و باور مدارانه مردم منجر می شود.

 ایشان با یادآوری توفیقات تاریخی ملت ایران در عرصه های مختلف خودکفایی از جمله احداث سدها، جاده ها، کارخانه ها، انرژی هسته ای، سلول های بنیادی و ... توسعه کمی و کیفی رسانه ملی در تولید و ساخت برنامه های جذاب و پر مخاطب را در این  راستا دانست.

alt

معاون صدای سازمان با اشاره به تحریم نابخردانه استکبار جهانی در ارسال برنامه های شبکه های ج.ا.ا به مخاطبان جهانی این مسئله را به خاطر روشنگری، افشاگری و بیان واقعی اخبار جهان دانست که آنها این مسئله را  برنمی تابند.

وی با ناکارآمد بودن شعار جریان آزاد اطلاعات که از سوی قدرتهای بزرگ مطرح می شود، گفت: تحریم شبکه های ایران از نظر حقوق بشر یک ضد ارزش و مقابله با جریان آزاد اطلاعات است. ضمن اینکه ما برای پخش برنامه هایمان از طریق ماهواره با آنها قرارداد حداقل 10 ساله امضاء کرده ایم.

وی در پایان اظهار امیدواری نمود که به زودی کارشناسان رسانه ملی برای پخش مجدد برنامه های ج.ا.ا به توفیقاتی دست خواهند یافت و لذا  دسترسی به ماهواره  مستقل در دستور کار رسانه ملی قرار دارد.

سردار غفاری سرپرست استانداری خراسان رضوی نیز در این مراسم توفیقات رسانه ای جمهوری اسلامی ایران در مقابله با رویکرد تهاجمی و جنگ نرم دشمن را  فرصتی بی نظیر برای پیروزی در نبرد فرهنگی با اراده های پولادین مردم ایران اسلامی عنوان نمود.

علی نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی نیز، حذف برنامه های ج.ا.ا بر روی ماهواره ها را بر خلاف پروتکل های جهانی و جریان آزاد اطلاعات برشمرد و انجام چنین اقداماتی از جمله 24 ساعته شدن شبکه استانی صدای خراسان رضوی و دریافت دیجیتالی شبکه ها را فرصتی برای مقابله با این اقدامات عنوان نمود.

 وی افزود: شبکه استانی صدای خراسان رضوی تلاش دارد تا با توجه به حضور میلیونی زائران خارجی و داخلی در مشهد، با پخش برنامه های ویژه زائران و مجاوران برای بصیرت افزایی و تأثیر عنصر زیارت بر مردم تلاش کند.

 آصفی معاون صدای خراسان رضوی نیز گفت: قبل از 24 ساعته شدن شبکه استانی، این شبکه روزانه 13 ساعت تولید برنامه داشت که از زمان 24 ساعته شدن تولید برنامه رادیویی به 15 تا 17 ساعت خواهد رسید که در مجموع 70 درصداز برنامه ها تولیدی و بقیه تأمین برنامه و تکرار خواهد بود.

آصفی گفت: دو مجموعه صدای زائر به مدت 4 ساعت از ساعت 11 تا 13 و 16:30 تا 18:30 با همکاری کار گروه ملی زیارت به پخش برنامه ویژه زائران و مجاوران حضرت علی بن موسی الرضا (ع) می پردازد.

وی افزود: هم اکنون علاوه بر سه بخش خبری رادیو یک بخش جدید خبری هم در ساعت 22 آغاز به کار خواهد کرد.

معاون صدای خراسان رضوی خاطر نشان کرد: حوزه کودک و نوجوان، دانش آموزی و دانشجویی، هنر و کتاب، معارف رضوی، حمل و نقل، فرهنگ شهروندی، بهداشت و سلامت، اوقات فراغت از جمله محورهای برنامه های تولید شده در صدای خراسان رضوی است. 

 شایان گفتن است همزمان با  24 ساعته شدن رادیو خراسان رضوی، 18 شبکه تلویزیونی  و 14 شبکه رادیویی از طریق سامانه دیجیتال در شهرهای نیشابور، کلات، گناباد و ایستگاه دوم مشهد معروف به ایستگاه خلج افتتاح شد. برای افتتاح این طرح ها 51 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است.

هم اکنون پوشش جمعیتی دیجیتال در خراسان رضوی 57 درصد است که با نصب این فرستنده های میان قدرت و پر قدرت این پوشش به 63 درصد خواهد رسید. همچنین در این مراسم سامانه نرم افزار سیمرغ آرشیو مرکز نیز افتتاح شد .