جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

با حضور علی دارابی معاون امور استان های رسانه ملی - صفحه محتوایی خبر

 

 

با حضور علی دارابی معاون امور استان های رسانه ملی

ساخت سه اثر فاخر از چهره های شاخص اصفهان

با حضور علی دارابی معاون امور استان های رسانه ملی

تفاهم نامه فرهنگی ساخت دو مجموعه تلویزیونی و یک مستند فاخر از چهره های شاخص استان امضا شد.

آیین امضا تفاهم نامه طرح های ملی در خصوص  ساخت سریال ۲۶ قسمتی زندگی نامه شهید بهشتی ، سریال ۲۶ قسمتی زندگی نامه آقا نورالله نجفی با محوراقتصاد مقاومتی و مستند۴۰ قسمتی چهل ستون با معرفی چهل چهره فرهنگی، هنری، سیاسی و اجتماعی استان با همکاری و مشارکت استانداری و صدا و سیمای مرکز اصفهان در سالن اجتماعات جدید این مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها؛ دکتر علی دارابی در این آیین با اشاره به اینکه تولید این آثار فرصتی مناسب برای معرفی چهره های تاثیرگذار تاریخ کشور است افزود: تمرکز اصلی ما در تولیدات استفاده از نیروهای بومی در طراز ملی و جهانی است .

وی با اشاره به اینکه صداوسیما ۱۵۰ شبکه رادیو تلویزیونی دارد گفت :این ظرفیت به ۳۵ زبان زنده دنیا برنامه دارند که ۷۰شبکه مربوط به استان ها است.

وی امسال را از نظر چهلمین سال انقلاب اسلامی خاص برشمرد وتصریح کرد: معرفی مفاخر کشور از اولویت های رسانه ای است که باید به درستی به نسل جوان معرفی شوند.

معاون اموراستان های رسانه ملی افزود:حق نسل جوان است که مفاخر خود را به خوبی بشناسد واین معرفی باید منطبق با شرایط روزباشد.

دکتر دارابی با بیان اینکه شهید بهشتی در اوایل انقلاب نقش برجسته ای درتثبیت نظام داشت تصریح کرد: امروز اندیشه تقریب مذاهب به شدت نیاز توجه است و شهید بهشتی در دوران اقامتش درآلمان به خوبی این اندیشه را جاری کرده بود.

دارابی افزود: استان اصفهان دارای چهره های فاخر بسیار ارزشمندی است که ازمیان چهرهای زیاد ۴٠ چهره درمستند چهل ستون معرفی میشود که این یک میراث ماندگاراست.

وی ویژه برنامه های نوروزی شبکه اصفهان را در بین مراکزبرتر دانست و گفت امید است شبکه اصفهان در مسیر روبه رشد خود موفق باشد.

دارابی حمایت از دولت را وظیفه رسانه ملی دانست و ادامه داد: در استان ها هم شبکه های استانی از نمایندگان دولت حمایت می کنند و بدانیم سیاه نمایی و تخریب هرگز جایگاهی دررسانه ملی ندارد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اصفهان در مراسم امضا تفاهم نامه طرح های ملی صدا و سیمای مرکز اصفهان با مشارکت استانداری اصفهان در خصوص ساخت سه اثر فاخر ملی با اشاره به اینکه اصفهان شهر اندیشه و هنر و مجاهدت است گفت: با عزم معاونت امور استان ها و استانداری اصفهان کار ساخت سریال شهید بهشتی و سریال زندگی نامه آقا نورالله نجفی با محور اقتصاد مقاومتی و مستند چهل ستون با معرفی چهره های فرهنگی هنری اجتماعی استان اصفهان آغاز خواهد شد.

دکتر مسعود احمدی افزادی تصریح کرد: سریال شهید بهشتی در۲۶ قسمت ، آقا نورالله در ۲۶ قسمت و مستند چهل ستون در چهل قسمت تولید می شود.

سریال روایت ناتمام در۲۶ قسمت در خصوص زندگی نامه آقا نورالله نجفی با محور اقتصاد مقاومتی ، سریال زندگی شهید بهشتی در ۲۶ قسمت و مستند چهل ستون در ۴۰ قسمت با محور چهره های استان اصفهان تولید می شود.

در حاشیه مراسم امضا تفاهم نامه از دو مستند شهدای مدافع حرم با موضوع زندگی شهید حججی و شهید خزای رونمایی شد.

 استاندار اصفهان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه شبکه استانی اصفهان تلاش خوبی در امر توسعه فرهنگی استان دارد افزود: تفاهم نامه امروز اقدام مبارک و مفیدی برای توسعه امرفرهنگی است.

محسن مهرعلیزاده گفت: همه در توسعه فرهنگی وظیفه دارند و باید نقش خود را درست انجام دهیم  وی تصریح کرد: تکیه به گذشته عامل رشد جوامع است که این نشان از اهمیت هویت فرهنگی دارد.

استاندار با بیان اینکه درکشور چهره های شاخص فرهنگی کم نداریم گفت: هنر مدیریت هر مقطع از تاریخ کشور باید این باشد که درگذشته ایست نداشته باشد بلکه از گذشته برای حرکت رو به رشد و آینده سرمایه داشته باشد.

وی افزود: هنر ما باید این باشد که از داشته های خود طوری استفاده کنیم که مردم گرایش صد درصدی به سمت رسانه ملی پیدا کنند.

استاندار کالای فرهنگی را هم مهم برشمرد و افزود: رسانه ملی به خوبی می تواند کالای فرهنگی ایرانی را ترویج کند و نگرانی های نفوذ فرهنگ غیرخودی را کاهش دهد.

وی با اشاره به ویژگی های شخصیتی دکتر شهید بهشتی گفت: چگونگی پرداخت به این شخصیت، مهم است که بتواند ۸۰ درصد جامعه جوان امروز را جذب کند.

استاندار تصریح کرد: هسته اصلی تفکر آقا نورالله در هر زمانی کاربردی و اجرایی است که به خوبی می شود آن تفکر را با زبان هنر انتقال داد.

مهرعلیزاد با بیان اینکه در استان کار زیادی برای توسعه داریم تصریح کرد: اعتلا طلبی از سرمایه های رو به جلوی استان است.