سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

با حضور لاریجانی در شبکه نور، مشکلات استان بررسی شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

با حضور لاریجانی در شبکه نور، مشکلات استان بررسی شد


دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم  قم در مجلس، حجت الاسلام و المسلمین آشتیانی و امیرآبادی فراهانی دیگر نمایندگان استان با حضور در صدا و سیمای مرکز قم و برنامه تلویزیونی « قم در مسیر توسعه » بطور زنده و مستقیم به بیان دیدگاه های خود در حوزه مباحث فرهنگی، اقتصادی و ...  پرداختند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در برنامه زنده قم در مسیر توسعه با اشاره به طرح های عمرانی در حال اجرا در استان مسئله اشتغال را اولویتهای کاری نمایندگان عنوان کرد و افزود: با توجه به نزدیکی قم به پایتخت و ظرفیتهای ترانزیتی قم و همچنین صنعتی بودن بمنظور رفع مشکل بیکاری بدنبال رونق تولید در استان هستیم.

دکتر علی لاریجانی با اشاره به بهره برداری فاز اول فرودگاه قم و قدردانی از تلاش های استانداری برای اجرای این پروژه درباره موضوع انتقال آب شیرین از سرشاخه دز به قم گفت : این طرح مرحله زمانبر و سختش را گذرانده و تا ماه های آینده با تکمیل سد کوچری این پروژه بصورت کامل آماده بهره برداری می شود .

alt

وی با اشاره به جایگاه قم در جهان اسلام یکی از عوامل عقب ماندگی قم را محدودیتهای که در زمان شاه بر ضد قم اعمال می شد عنوان کرد افزود : اکنون با ظهور بیداری اسلامی در منطقه تقاضای ارتباط با قم بیشتر شده چنانچه رهبران انقلابهای منطقه بدنبال استفاده از ظرفیتهای دولتهای بومی منطقه برای قانونگذاری اسلامی هستند بهمین لحاظ توجه ها به قم بیشتر شده است .

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری نگاه به قم را نگاه فراملی عنوان کرد و افزود : در مجلس در حوزه قانون گذاری به قم توجه ویژه ای شده، از همین رو در سال قبل مرکز پژوهش های اسلامی مجلس را در قم راه اندازی کردیم لاکن در بخش های دیگر دیوانی هم باید این نگاه ظهور کند.

وی با اشاره به روند مذاکرات هسته ای ضمن تاکید بر پایبندی ایران به ان پی تی گفت : اگر ایران در مذاکرات موضوعی را بپذیرد حتما به آن پایبند خواهد بود .

لاریجانی با اشاره به فتوای رهبر معظم انقلاب درباره حرام بودن استفاده از سلاح های کشتار جمعی به عملکرد ایران در هشت سال دفاع مقدس و پایبندی ایران به حقوق انسانها و مقابله به مثل نکردن ایران را مصداق عمل به تعهدات و پایبندی به تقیدات دینی دانست.

حجت الاسلام و المسلمین آشتیانی و امیرآبادی فراهانی دو نماینده دیگر مردم قم نیز با تأکید بر وظایف نمایندگان در حوزه قانون گذاری و نظارت؛ از تلاش و اهتمام دست اندرکاران صدا و سیمای استان در طرح و پیگیری مطالبات مردم قدردانی کردند و تلاش بیشتر مسئولین در جهت پیگیری و تحقق طرح های فرهنگی و عمرانی استان متناسب با شأن و جایگاه قم در عرصه ملی و فراملی را خواستار شدند.

alt

alt