سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

بختور ،روایتی طنز از خوشبختی به گویش آذری - صفحه محتوایی خبر

 

 

بختور ،روایتی طنز از خوشبختی به گویش آذری

altسريال بختور به زبان آذري با قالب طنز در 26 قسمت 40 دقيقه اي به كارگرداني محسن خدابنده و تهيه كنندگي جليل اسماعيل زاده در سيماي مركز آذربايجان غربي تولید می شود.

اسماعيل زاده در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه بختور به معنی کسی که خوشبخت و خوش شانس است گفت: پيش توليد اين سريال يك ماه طول كشيده و تصويربرداري آن از 20 آبان آغاز و تا اواخر اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

وی از تدوین همزمان سریال خبر داد و عنوان کرد: اين سريال پس از گذراندن مراحل صداگذاري و موسيقي تا اواخر فروردين 91 آماده پخش خواهد شد .

 وي با بیان اینکه لوكيشن هاي اين  سريال براساس فضاي سنتي و فرهنگي استان انتخاب شده است ابراز داشت : اين سريال داراي 60 لوكيشن است كه اكثر لوكيشن ها در شهر اروميه مي باشد .

وی با اشاره به بخش هایی از داستان این سریال بیان داشت:  نریمان مردی بی آلایش است که هر روز صبح به نیت کار با وانت خود از منزل خارج می شود در طول روز اتفاقاتی دامن گیر او می شود و او به خاطر نیت پاکی که دارد سعی  در ختم به خیرشدن ماجراها دارد و معمولاٌ مشکلات دیگران را حل و فصل می کند . بنابراین او بیشتر وقت کاری اش صرف مرتفع کردن مشکلات مردم می شود و درآمدش ناچیز است . درعین حال چرخه زندگی اش می چرخد و گاهاٌ به خاطر این رفتارش مورد ملامت همسر و فرزندانش قرار می گیرد .

وی با بیان اینکه شخصیت های محوری داستان نریمان و خانواده اش می باشند و سایرین به تناسب داستان ها و به صورت بازیگر میهمان وارد قصه می شوند افزود: در این مجموعه هر قسمت دارای داستان مستقل می باشد که در پایان هر قسمت داستان با پیام خوبي به دیگران به اتمام می رسد.

اسماعيل زاده تصریح کرد: هرقصه در قالب طنز اجتماعی و به زبان آذری است و سعی شده موازی با اصل  قصه ، داستانی به صورت خفیف به اعضای خانواده تعمیم داده شود تا در پایان مجموعه شخصیت ها به اهدافشان برسند .

وی با اشاره به اینکه سعی شده از ظرفیت های هنری استان در انتخاب بازیگر استفاده شود گفت: علاوه بر بهره مندی از بازیگران بومی از معدود بازیگران استان آذربایجان شرقی نیز در این سریال استفاده کردیم.

گفتنی است در اين سريال بازيگراني همچون پرويز ظرافت ، محمد عليزاده ، عليرضا رنجي ، كاظم غلامي پور ، فاطمه شكري ، الناز صابري ، فرانك پناهي ، مهدي نجائي ، مريم آقازاده ، بيژن لطفي و جمال ذوالقدر به ایفای نقش می پردازند.

سايرعوامل سريال عبارتنداز :

تصويربردار: بيژن رحمتي / صدابردار :محمد مستوفي / قادر فريور :تدوين / دستيار تهيه :ناصرحسيني ، حجت اسماعيل زاده/ دستيار تصوير : محسن خورشيدي ،محبوب رضايي.