سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

بخش دوم تمهیدات صداوسیمای مرکز قزوین برای پوشش زنده عزاداری های محرم - صفحه محتوایی خبر

 

 

بخش دوم تمهیدات صداوسیمای مرکز قزوین برای پوشش زنده عزاداری های محرم

بخش دوم تمهیدات صداوسیمای مرکز قزوین برای پوشش زنده عزاداری های محرم

 

صداوسیمای مرکز قزوین برای پوشش زنده ی عزاداری های محرم در ایام تاسوعا و عاشورا تمهیدات ویژه ای پیش بینی کرده است.

بگفته ی آقای معصومی فر مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین این مرکز از روز جمعه 8 محرم بخش دوم تمهیدات خود را برای پوشش زنده ی عزاداری های مردمی در نقاط مختلف استان عملیاتی خواهد کرد.
مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین افزود: سیمای مرکز قزوین روز جمعه 8 محرم از ساعت 20:30 سینه زنی سنتی عزاداران حسینی را در عصمت آباد و همچنین تجمع عزاداران حسینی را در اسفرورین بصورت زنده پوشش می دهد.

وی اظهارداشت: روز 9 محرم که بعنوان «روز سقا» نامگذاری شده است؛ گردهمایی بزرگ مردم قزوین در خیابان شهدا و عصر همان روز گردهمایی عزاداران حسینی را در تاکستان منعکس می کنیم.

آقای معصومی فر در ادامه با اشاره به اهمیت و جایگاه فریضه ی نماز در دین مبین اسلام و همچنین توجه حضرت سیدالشهداء علیه السلام به این امر؛ گفت: در روز 10 محرم صداوسیمای مرکز قزوین نماز ظهر عاشورا را بصورت زنده در قزوین، نماز عصر را در دانسفهان و در شام غریبان حضرت امام حسین علیه السلام هم تجمع مردم شال از رسانه پخش خواهد کرد.

وی در ادامه بیان داشت: در روز 11 محرم ساعت 20:30 تجمع عزاداران حسینی در اقبالیه و روز 12 محرم نیز ساعت 14 گردهمایی سوگواران ارداق و ساعت 20 همان روز تجمع عزاداران حسینی در مهرگان بصورت زنده از سیمای مرکز قزوین پخش خواهد شد.