جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

برای اولین بار در ایران از یک گرگ بازی گرفته شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

برای اولین بار در ایران از یک گرگ بازی گرفته شد

ابراهیم اصغری تهیه کننده فیلم تبسم گرگ درباره آخرین وضعیت فیلم گفت: تدوین فیلم توسط مریم صفایی به پایان رسیده است و به تازگی ستار اورکی موسیقی این فیلم را به اتمام رسانده است و عباس سالار زهی صداگذاری این فیلم را شروع کرده است. امیدوارم تا یک ماه آینده مراحل فنی آن به اتمام برسد و قصد داریم فیلم را در جشنواره اکران کنیم.

همچنین کارگردان «تبسم گرگ» درباره داستان فیلم اظهار داشت: داستان فیلم، قصه زندگی شکارچی است که به صورت غیر مجاز مبادرت به شکار در جنگل های خراسان می کند و در یکی از این شکار های خود توله های یک گرگ را با خود به خانه می آورد تا آنها را به دلال ها بفروشد و در این میان لیلا برخورداری که نقش همسر مرد شکارچی را بازی می کند مانع از این کار مرد شود... از سوی دیگر شکار بانان و ماده گرگ به دنبال توله های گرگ می گردند...

جواد علیزاده همچنین ادامه داد: کار در لوکیشن های در منطقه قله های هزار مسجد خراسان رضوی که هم مرز با ترکمنستان است تصویر برداری شد و منطقه ای صعب العبور است که در جنگل آن ۳۶ قلاده پلنگ وحشی و حیوانات وحشی زیادی در آن زیست می کنند که کار را برای عوامل سخت کرده بود ولی با همدلی و صبر گروه سعی کردند بهترین کار خود را انجام دهند و من از همه آنها ممنونم.

این کارگردان سینما تصریح کرد: در «تبسم گرگ» برای اولین بار در ایران از یک گرگ بازی گرفتیم که کار خیلی سختی بود و من شانس داشتم که با کسی آشنا شدم که یک گرگ دست آموز داشت و او خیلی برای فیلم زحمت کشید و لطف او بود که توانستیم پلان های را که می خواستیم بگیریم، اما به دلیل اینکه پلان های گرگ همه در شب بود و اکیپ تصویر برداری هم جرات نزدیک شدن به گرگ را نداشت و خیلی هم نمی شد به این گرگ نزدیک شد ما نمی توانسیم آن را آزاد بگذاریم، مجبور شدیم پلان های گرگ را بسته بگیریم.

علیزاده ادامه داد: حس مادرانه فقط در انسان ها نیست و این گرگ در فیلم نقش محوری را داشت و «تبسم گرگ » یک فیلم بسیار انسانی است. بودجه فیلم محدود بود و در حد یک تله فیلم بودجه داشتیم ولی آقای اصغری تهیه کننده فیلم لطف کردند و همه عوامل حرفه ای را کنار هم جمع کردند و این باعث شد تا من در اولین کار سینمای بتوانم به عوامل فیلم مطمئن باشم. در فیلم سینمایی «تبسم گرگ» بازیگران چون: لیلا برخورداری، رضا نامدار، امیر محاسبتی، داود عین آبادی، هامون جباری و پردیس افکاری به ایفای نقش پرداخته‌اند.

alt

alt