جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

بررسی جریان آب در آذربایجان غربی از آسمان - صفحه محتوایی خبر

 

 

بررسی جریان آب در آذربایجان غربی از آسمان


مستند جريان آب، جريان زندگي در يك قسمت 20 دقيقه اي با موضوع شناساندن اهميت آب و حفظ منابع آبي به تهيه كنندگي و كارگرداني رضا محمدپور در سيماي استاني مركز آذربايجان غربي تهيه و توليد شد .

رضا محمدپور تهيه كننده و كارگردان اين مستند با اشاره به تصويربرداري هوايي و ضبط تصاوير بسيار بديع از رودخانه ها و حوضه هاي آبريز درياچه اروميه افزود : اين مستند از نوع محض مي باشد كه اولين مستند بلندي است كه با استفاده از پاراگلايدر و با تحمل سختي هاي فراوان و شرايط دشوارجوي در فصل پاييز و زمستان تهيه و تمامي پلان ها بصورت هوايي تصويربرداري شده است .

وي در ادامه افزود: كار تصويربرداري اين مستند 6 ماه و پيش توليد آن 2 ماه بطول انجاميد و 3 ماه نيز زمان براي آماده سازي وسايل و تجهيزات لازم براي اين كار صرف شد كه تمامي تصويرها  بصورت تمام ديجيتال ضبط شده كه تصاوير بديعي از سدها، رودخانه ها، درياچه اروميه و طبيعت آذربايجان غربي در اين مستند به تصوير كشيده شده است .

تهيه كننده اين مستند دلايل ساخت آنرا اين گونه توصيف كرد و گفت: بدليل اهميت رودخانه ها بعنوان شريان اصلي حيات و نيز بررسي حوضه هاي آبريز درياچه اروميه و سدهايي كه در اين مسير بر روي رودخانه ها كه نقش اساسي در احياي درياچه و منطقه ايفا مي كنند؛ مستند جريان آب توليد تا از زاويه اي ديگر و جامع تر بتوان اهميت آب را به مخاطبان خاطر نشان كرد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی عوامل برنامه عبارتنداز: نويسنده: فائق حسيني  محقق: رضا فيروز تصويربردار هوايي : خلبان صابر واحد دستيار : امير طالبي گوينده نريشن : محمد كاظمي صدابردار : امير قاسمي .

alt

alt