سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

برنامه‌سازان برتر نوروزی مراکز استانی صدا و سیما تقدیر شدند - صفحه محتوایی خبر

 

 

برنامه‌سازان برتر نوروزی مراکز استانی صدا و سیما تقدیر شدند

برنامه‌سازان برتر نوروزی مراکز استانی صدا و سیما تقدیر شدند

 

معاون امور استان‌های رسانه ملی گفت: نشاط آفرینی و معرفی فرهنگ‌های بومی محور برنامه‌های نوروزی شبکه‌های استانی و شبکه شما بود.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های صدا و سیما، دکتر علی دارابی در آیین تقدیر از برنامه سازان برتر مراکز استان های رسانه ملی گفت: با توجه به لزوم تحقق سیاست‌های معاونت امور استان‌ها در دوره جدید و ایجاد تحولی خلاقانه و تاثیرگذار در برنامه‌های مناسبتی، بعد از جمع‌بندی و همگرایی پیشنهادهای ارائه شده از سوی مراکز، برنامه‌ریزی منسجم و گسترده‌ای برای ایجاد تحول و نوآوری در ویژه برنامه‌های نوروزی در دستور کار قرار گرفت که در سایه الطاف الهی و همت مضاعف همکاران حوزه‌های مختلف مراکز و شبکه شما، شاهد رشد کیفی چشمگیری در برنامه‌ها بودیم و به این ترتیب، عیدانه نوروزی موفقی با حضور منظم سیمای مراکز و شبکه «شما»، به نحو مطلوب به سرانجام رسید و علاوه بر این، بالندگی بیشتر و افزایش گستره نفوذ شبکه‌های استانی را در سطح ملی شاهد بودیم.
وی افزود: حضور و مشارکت مردم در برنامه‌ها، استودیوگریزی، معرفی اقلیم، فرهنگ و آیین‌های بومی در سراسر کشور از دورترین روستاها تا کلان‌شهرها، جلب توجه مخاطبان به شیوه‌های برپایی این جشن بزرگ ملی با هدف رونق گردشگری داخلی و ایجاد زمینه استحکام اخوت اقوام ایرانی، از مهمترین نقاط قوت عملکرد سیمای مراکز استان‌ها و شبکه «شما» در نوروز امسال بود.
معاون امور استان های صدا و سیما ادامه داد: هیأت داوران ارزیابی برنامه‌های نوروزی، برنامه‌های تهیه شده در بخش‌های مختلف ویژه تحویل سال، روز طبیعت، ایرانگردی و معرفی جاذبه‌های گردشگری، تیزرها و آنونس‌های معرفی برنامه‌ها و پرداخت به شعار سال را با شاخص‌هایی همچون مدیریت جدول پخش، نحوه پرداخت، تعامل با مخاطبان، اقتضائات بومی و محلی، نحوه اجرای مجریان، طراحی صحنه، گرافیک، گزارشگری، کارگردانی، صدابرداری و تصویربرداری و میزان حضور در شبکه‌های سراسری را بررسی کردند که در این بین شاهد رقابت فشرده و تنگاتنگ مراکز استان‌ها بودیم، رقابتی که نویدبخش تغییر و تحول مورد انتظار در آغازین روزهای سال 96 بود و به جا بود که از مدیران، برنامه‌ریزان و برنامه‌سازان مراکز و شبکه شما به بهترین نحو تقدیر شود.
دکتر دارابی با بیان اینکه  «رادیو نما» به عنوان پدیده نوروزی رادیوی مراکز استان‌ها با محوریت ارائه اطلاعات برنامه‌های رادیویی روی آنتن رفت خاطرنشان کرد: طراحی مسابقه عکس از سفره‌های هفت سین، اماکن گردشگری و دید و بازدیدهای نوروزی، بخشی از رادیونماهای استانی بودند که توانستن همراهی مخاطبان را به ارمغان بیاورند.
وی تصریح کرد: شبکه‌محوری که راهبرد و استراتژی معاونت استان‌ها در دوره جدید اعلام شده، مبتنی بر اصولی است که از آن جمله می‌توان به اهمیت جدول پخش برنامه‌ها اشاره کرد. خوشبختانه پخش بسته‌های معرفی جاذبه‌های سیاحتی و گردشگری در شبکه شما و شبکه‌های استانی و سراسری، اقدامی در جهت توجه به جدول پخش برنامه‌ها و زمان‌بندی درست و دقیق بوده است.
وی ادامه داد: طی ایام نوروز 96، شبکه «شما» با محوریت تولید و پخش ویژه برنامه تحویل سال، جانمایی پنج باکس نمایشی غیر تکراری در جدول پخش روزانه، تولید ویژه برنامه‌‌های زنده و درج زیرنویس با رویکرد معرفی جاذبه‌های گردشگری و برنامه‌های خانواده، کودک، موسیقی و ورزشی با استفاده از ظرفیت استان‌ ها به موفقیت قابل توجهی دست پیدا کرد.
وی با بیان اینکه در مجموع بیش از ٤ هزار ساعت برنامه طی ايام نوروز در صدا و سيماي مراكز تولید و روانه آنتن شده است تصریح کرد: ایجاد استحکام و پیوند اخوت اقوام ایرانی از عمده‌ترین موفقیت‌های شبکه‌های استانی و شبکه «شما» محسوب می‌شود.
دکتر دارابی ضمن تشکر از مدیران استان‌ها، هیات داوران این جشنواره و کارشناسان داوری، مراسم تقدیر از برنامه‌های نوروزی را سرآغازی برای شکل‌گیری یک سنت حسنه دانست و گفت: امیدوارم مدیران و برنامه‌سازان ما در مراکز استان‌ها بدانند و ببینند چشم‌هایی هست که کارهایشان را می‌بیند، داوری کرده و از آنها قدرشناسی می‌کند، حتی اگر ارزش مادی آن چندان زیاد نباشد.
وی اظهار امیدواری کرد در رخدادهای مهم در طول سال این تقدیرها برگزار شود و از مدیران مراکز استان‌ها خواست رویه تشویق و تقدیر را در نظر داشته باشند.
معاون امور استان‌ها در جمع مدیران و برنامه‌سازان مراکز استان‌ها، با اشاره به نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری و شورای شهرها و روستاها، تشریح کرد: مسئولیت سنگینی متوجه رسانه ملی است و بخصوص در مراکز استان‌ها، انتخابات شوراها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و این مراکز وظیفه دارند درباره انتخاب شوراها اقدامات و برنامه‌ریزی‌های سودمند داشته باشند.
گفتنی است در پایان این مراسم، با اهدای جوایزی از صاحبان عناوین برتر در حوزه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی تجلیل شد.
بر این اساس برنامه تلویزیونی «عید شما مبارک» شبکه «شما» با تهیه‌کنندگی آقای هاشمی اصل و در بخش برنامه‌های تحویل سال، رتبه نخست را به دست آورد.
در حوزه صدای مراکز استانی و بخش ویژه برنامه‌های تحویل سال، ضمن تقدیر از مراکز کرمان برای برنامه «می‌رسد اینک بهار» به تهیه‌کنندگی مریم مستوفی‌پور و مرکز گلستان برای برنامه «عیدانه» به تهیه‌کنندگی حمید کاویانی، مرکز آذربایجان غربی برای برنامه «یاز نفسی» به تهیه‌کنندگی محمدی علی عبدالی حائز رتبه برتر شد.
همچنین در مجموع برنامه‌های نوروزی صدای مراکز، ضمن تقدیر از صدای مراکز فارس و اردبیل، صدای مرکز مازندران به عنوان مرکز برتر در تولیدات رادیویی شناخته شد.
در حوزه سیمای مراکز و بخش ویژه ویژه برنامه‌های تحویل سال، عنوان رتبه برتر به شهریار باقری‌نژاد به عنوان تهیه‌کننده معین برنامه برای برنامه «بهار ناز» از مرکز فارس رسید ضمن اینکه از مرکز اصفهان برای برنامه «زنده‌رود» به تهیه‌کنندگی حسین حقیقت و مرکز خراسان رضوی برای برنامه «نوروز ایرانی» به تهیه‌کنندگی محمود ناصری تقدیر شد.
در مجموع برنامه‌های نوروزی سیمای مراکز، ضمن تقدیر از سیمای مراکز خراسان رضوی و چهار محال و بختیاری، سیمای مرکز فارس عنوان مرکز برتر را به خود اختصاص داد