جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

برنامه‌های صداوسیمای مرکز خلیج فارس در دهه فجر - صفحه محتوایی خبر

 

 

برنامه‌های صداوسیمای مرکز خلیج فارس در دهه فجر

برنامه‌های صداوسیمای مرکز خلیج فارس در دهه فجر

 

 صداوسیمای مرکزخلیج فارس بهمناسبت فرارسیدن چهلویکمین سالگرد شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی‌، با ویژه برنامه‌های مختلف، با مخاطبان همراه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، برنامه‌های «فجر انقلاب»، «زنگ انقلاب»، «گاه گمون»، «فجر ماندگار»، «فجرآورد»، «بچه‌های انقلاب»، «راویان انقلاب»، «از آن روزها »، «حماسه حضور»، از برنامه‌های این مرکز در  دهه فجر است.

ویژه برنامه زنده تلویزیونی 60 دقیقهای «فجر انقلاب» در 12قسمت، از ابتدای دهه فجر انقلاب اسلامی تولید و پخش میشود.
برنامه زنده «زنگ انقلاب» از عرشه ناو سهند بهمناسبت ورود حضرت امام خمینی(ره) به ایران و آغاز دهه مبارک فجر تقدیم مخاطبان میشود. برنامه صبحگاهی «گاه گمون» نیز صبحها ساعت 7:30 تا 8:40 ویژه ایام دهه فجر در سیمای خلیج فارس پخش میشود.

تولید 10 برنامه رادیویی عصرگاهی با عنوان «فجر ماندگار» ویژه ایام دهه فجر در ساختار ترکیبی نمایشی، طراحی مسابقه رادیویی «فجر آورد» با هدف ایجاد نشاط و بازگویی تاریخ انقلاب اسلامی در قالبی جذاب و مناسب مخاطب جوان،  ویژه برنامه رادیویی 20 دقیقهای «بچه‌های انقلاب» در ایام دهه فجر ویژه مخاطب نوجوان و پخش برنامه رادیویی «راویان انقلاب» با هدف بیان خاطرات فعالان انقلابینیز از اقدامات رادیو خلیجفارس در این ایام است.
همچنین تولید پادکستهای کوتاه با موضوع جنگ ۳۳ روزه و نقش سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی در این نبرد همزمان با چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی، به منظور پخش از شبکه استانی صدا و انتشار در فضای مجازی، استفاده از نمایشهای کوتاه رادیویی در برنامه‌ها، تولید و پخش برنامه تلویزیونی «از آن روزها» با هدف بیان خاطرات فعالان انقلاب در استان هرمزگان، تولید برنامه رادیویی «حماسه حضور» ویژه روز 22 بهمن با مدت زمان 180 دقیقه با هدف انعکاس مراسم و حضور پرشور مردم بندرعباس و شهرستانها در راهپیمایی 22 بهمن، تولید ویژه برنامه تلویزیونی روز 22 بهمن و نمایش حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن در بندرعباس،  تبیین و تشریح بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی‌ با موضوع «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» با استفاده از گرافیک و طراحی جذاب و خلاقانه در ساختارهای موشن گرافیک و اینفوگرافیک، تولید و انتشار 10 برنامه مینی فیچر بر اساس سخنان شهید حاج قاسم سلیمانی درباره حفاظت از انقلاب اسلامی همراه با نظرات مردم و  انعکاس مراسم و جشن‌های استانی ویژه دهه فجر، دعوت از خانواده‌ها و فعالان انقلابی در برنامه‌ها، نشان دادن حال و هوای دهه فجر در جامعه و مصاحبه با صنوف مختلف و آحاد مردم، نشان دادن اقدامات و پیشرفتهای اقتصادی اجتماعی فرهنگی استان در دهه فجر و ... در برنامه‌های پرمخاطب و معمول رادیویی و تلویزیونی از جمله «گاه گمون»، «سرپناه»، «در شهر»، «پرپروک»، «کیله»، «صبح بخیر هرمزگان»، «کلودنگ عشق»، «زیر سرگ بالاشهر» و ... با مدت زمانی بالغ بر 2000 دقیقه نیز از تدارکات دیگر رادیو خلیجفارس است.

استفاده از ظرفیت رادیونما با هدف بیان ویژگی‌های انقلاب اسلامی، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، وحدت و همدلی مردم در جریانات اخیر، امنیت منطقه مرهون تدابیر و اقتدار نظام جمهوری اسلامی، اطلاعرسانی مراسم جشن‌های انقلاب در استان و ...، طراحی صفحه ویژه دهه فجر در وب سایت مرکز، تولید اینفوگرافیک، فتوکلیپ و عکس نوشته جهت انتشار در فضای مجازی، پخش برنامه‌های تامینی، نمایشهای رادیویی، ویژه برنامه‌های تلویزیونی، میان برنامه‌های جذاب، سرود و نماهنگهای انقلابی، پخش فیلم و سریالهای شاد با موضوع انقلاب اسلامی و ... از فعالیتهای دیگر شبکه‌های استانی سیما و صدای خلیج فارس در ایام دهه فجر است.

پوشش خبری جشنها، مراسمها و افتتاحیه‌های پروژه‌های استانی، ارتباط زنده با شبکه‌های سراسری، پوشش زنده و لحظهای از برپایی مراسم راهپیمایی 22 بهمن در سطح استان ، پوشش خبری جلسات ستاد دهه فجر استان و کمیته‌های زیر مجموعه از اول بهمن ماه، تهیه مستندهای خبری در خصوص مبارزات و نقش استان هرمزگان در پیروزی انقلاب اسلامی، آمادهسازی تیمهای خبری در شهرستان‌ها و مرکز استان برای پوشش برنامه‌های دهه فجر، آمادهسازی و برنامهسازی برای پوشش خبری راهپیمایی باشکوه روز ۲۲ بهمن، مصاحبه با اقلیتهای مذهبی در استان در خصوص راهپیمایی ۲۲ بهمن، دعوت از کارشناسان و مدیران ارشد استان در برنامه‌های خبری در خصوص طرح های عمرانی دهه فجر و ... از برنامه‌های واحد خبر مرکز خلیج فارس در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی‌بهشمار میآیند.

استفاده از ظرفیت رادیو نما با هدف بیان ویژگی های انقلاب اسلامی، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، وحدت و همدلی مردم در جریانات اخیر، امنیت منطقه مرهون تدابیر و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ، اطلاع رسانی مراسم جشن های انقلاب در استان و .... ، طراحی صفحه ویژه دهه فجر در وب سایت مرکز ،تولید اینفوگرافیک، فتوکلیپ و عکس نوشته جهت انتشار در فضای مجازی، از فعالیت های دیگر شبکه های استانی سیما و صدای خلیج فارس در ایام دهه فجر خواهد بود.