سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

برنامه‌های صداوسیمای مرکز سمنان در فجر چهلم - صفحه محتوایی خبر

 

 

برنامه‌های صداوسیمای مرکز سمنان در فجر چهلم

برنامه‌های صداوسیمای مرکز سمنان در فجر چهلم

 

صدا‌وسیمای مرکز سمنان به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی و چهلمین بهار آزادی ویژه برنامه‌هایی را تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان، سیمای مرکز سمنان با تهیه و پخش ویژه برنامه‌های متنوعی در دهه مبارک فجر 97، این ایام را به همراه مردم انقلابی و همیشه در صحنه استان سمنان جشن می‌گیرد.

روند مبارزات و شکل‌گیری انقلاب در استان با گفت‌وگویی صمیمانه با چهره‌های موثر و پیش‌کسوتان انقلاب اسلامی در برنامه «تمام نشدنی» بررسی می‌شود. همچنین برنامه صبحگاهی «یه صبح تازه» در آیتمی‌ با عنوان «چهل افتخار» با دعوت از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان و طرح سوالاتی از سوی مخاطبان، دستاورد‌های نظام در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و ...  را تحلیل می‌کند.

در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فرصت مناسبی برای مرور دستاورد‌ها و پیشرفت‌های انقلاب در عرصه‌های مختلف به ویژه حوزه اقتصادی است، از این رو برنامه «چهل برگ» سعی می‌کند با دعوت از کارشناسان برجسته اقتصادی، راهکارهای رسیدن به وضعیت مطلوب در چشم انداز توسعه اقتصادی استان را بررسی می‌کند.

توسعه استان در روند چهل‌ساله انقلاب در بخش‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، علمی، فرهنگی و ... با حضور استانداران ادوار مختلف پس از پیروزی انقلاب تا کنون در برنامه « کارنامه» تحلیل می‌شود.

تهیه و پخش 12برنامه 60 دقیقه‌ای با عنوان «چله عاشقی» با حضور در جمع مردم و پرداختن به دستاورد‌های انقلاب، انعکاس برنامه‌ها و جشن‌های دهه فجر در سراسر استان در برنامه «در شهر» ، تجلیل و تکریم از خانواده محترم شهدا در برنامه خانواده «زیر یک سقف»، پخش گزیده‌هایی از کلام امام خمینی (ره) با عنوان «کلام امام»، انعکاس فعالیت‌های مساجد و پایگاه‌های بسیج و مساجدی که در ایام انقلاب فعال بودند در برنامه «گنج بی انتها» ، پخش سخنرانی مسئولان و شخصیت های انقلابی در جشنهای دهه فجر، ویژه برنامه زنده روز 22 بهمن از ساعت 7:30 تا 14 با انعکاس حضور مردم استان و ... از دیگر برنامه های سیما به مناسبت دهه فجر است.

صدای مرکز سمنان نیز به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی ویژه‌برنامه‌های متنوعی را تقدیم شنوندگان می‌کند.

تهیه 18 قسمت ویژه برنامه «صدای انقلاب» از پنجم تا 22 بهمن، اطلاع‌رسانی درخصوص افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های قابل افتتاح استان و گفت‌وگو با فرمانداران و اطلاع‌رسانی دیدار استاندار از نقاط مختلف استان در برنامه «صبح بخیر قومس» ، انعکاس عملکرد دستگاه‌های منتخب استان که دارای بیشترین برنامه و افتتاح پروژه هستند، در برنامه «بی واسطه»، دعوت از فرمانداران و ائمه جمعه شهرستانهای استان و بیان دستاورد‌های نظام در آن شهرها در برنامه «شب‌های نقره ای» ، گزیده‌ای از کلام امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب با نام «شمیم ولایت» ، ویژه برنامه زنده روز 22 بهمن و انعکاس حضور مردم استان در راهپیمایی این روز ،  پخش «مستند انقلاب» ، انعکاس پیام مسئولین و اطلاع‌رسانی از برنامه‌های ایام این دهه در «پیام روز» ، پخش 8 قسمت مستند با نام «میدان امام» و پخش 5 قسمت نمایش رادیویی با موضوع انقلاب با نام «ایوار» از جمله برنامه های رادیوی مرکز در این ایام است.

بررسی تاریخ شفاهی انقلاب در برنامه «حدیث حماسه» با کارشناسی دکتر حمید روحانی از مورخان انقلاب همراه با پخش از شبکه‌های سراسری در 500 قسمت 10 دقیقه‌ای، تهیه و پخش مستندهای  «باغبان»، «نامیرا»، «ضمانت»، «آشنای غریب» و « شهید شاهچراغی» و یک قسمت نمایش رادیویی به نام «ضمانت» با موضوع معرفی شهدای شاخص انقلاب در استان، تهیه 20 قسمت مسابقه رادیویی «صد» با موضوع  انقلاب اسلامی و ... از دیگر برنامه‌های صدای سمنان است.

اطلاع‌رسانی درخصوص برنامه‌های دهه مبارک فجر در بخش‌های مختلف خبری، بیست گزارش از دستاورد‌های نظام در بخش‌های مختلف فرهنگی، علمی،  اقتصادی، اجتماعی و...در مجموعه‌های خبری ،انعکاس برنامه‌های کمیته‌های چهارده‌گانه ستاد بزرگداشت چهل سالگی انقلاب، تهیه و پخش 5 مستند خبری با موضوع صنعت و معدن، دانشگاه، توسعه کارخانجات سیمان و بهداشت و درمان استان، تهیه و پخش 10 بسته خبری با موضوع پوشش خبری رویدادها، افتتاح طرح ها، دیدارها و سفر مسئولان به مناطق مختلف استان و انعکاس ویژه راهپیمایی مردم استان در روز 22 بهمن نیز از برنامه‌های واحد خبر مرکز سمنان به مناسبت چهل سالگی انقلاب است.