سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

برنامه ریزی ویژه صداوسیمای مرکز زنجان همگام با تلاش ملی مبارزه با ویروس کرونا - صفحه محتوایی خبر

 

 

برنامه ریزی ویژه صداوسیمای مرکز زنجان همگام با تلاش ملی مبارزه با ویروس کرونا

برنامه ریزی ویژه صداوسیمای مرکز زنجان همگام با تلاش ملی مبارزه با ویروس کرونا

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت در پی شیوع ویروس کرونا در کشور، برنامه‌ها و جدول پخش شبکه‌های استانی صدا و شبکه تلویزیونی اشراق  تغییر کرده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها،آقای لطیفی تصریح کرد: اقدامات متنوعی به منظور افزایش آگاهی از ابعاد این بیماری، اطلاع رسانی و آرامش بخشی از ابتدای اسفند آغاز شد که شامل اطلاع رسانی، ارائه راه‌های پیشگیری و ایجاد آرامش بخشی است.

وی افزود: در حوزه اطلاع رسانی در سیما، بصورت مشخص در برنامه های پرمخاطبی مانند خانواده، زنجانا سلام ، گفتگوی زنده خبری؛ گئجه لر، سیمای سلامت و برنامه های تامینی ضمن برقراری ارتباط با مدیرکل و معاونین دانشگاه علوم پزشکی و حضورشان در این برنامه ها،  بیش از35هزار زیرنویس حاوی پیامهای بهداشتی و پیشگیری پخش شده و تا عادی شدن شرایط ادامه خواهد داشت.

رئیس رسانه استانی از پخش بیش از 765 دقیقه برنامه تلویزیونی به انضمام روزانه2500 زیرنویس با موضوع آگاهی بخشی از این بیماری ویروسی تا امروز خبر داد.

آقای لطیفی ادامه داد: شبکه استانی صدا هم  با حضور پزشکان فوق تخصصی در برنامه ها، آموزش مسائل بهداشتی به همه سنین به خصوص کودکان در قالب برنامه هایی مانند آخشاملار، پابه رکاب، رو در رو، سالم بمانیم ، سلام زنجان، صدای سلامت، کوک زندگی و یاشاییش مجموعا بمدت 1300دقیقه به این موضوع پرداخته است.

وی از تولید و پخش 261 آیتم خبری ویژه در واحد اطلاعات و اخبار مرکز خبر داد و افزود: بیش از 261 دقیقه برنامه خبری در قالب گزارش، تولید، تفسیر، گفتگوی زنده و خبر ارسالی به واحد مرکزی خبر در این مدت پخش شده است . همچنین تاکنون 30 گفتگوی خبری در داخل بخشهای خبری و 10 گفتگوی ویژه خبری 30 دقیقه ای با حضور مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان برای اطلاع رسانی در خصوص این بیماری پخش نموده است.

مدیرکل مرکز با تاکید بر اهمیت مدیریت فضای مجازی درخصوص جلوگیری از انتشار شایعات بی اساس گفت: معاونت فضای مجازی مرکز با تولید 20 پوستر، 2 مورد اینفوگرافیک، 7 موشن گرافیک ، 10 مورد ویدئو، 50 مورد متن، 2 پادکست و 25 اطلاعیه در صفحه ویژه ویروس کرونا فعالیت چشمگیری دارد.

آقای لطیفی از فعالیت رادیو نما با پخش150 اسلاید مرتبط با این بیماری بمدت1080 دقیقه خبر داد و افزود: رسانه استانی با بسیج تمام امکانات و مجموعا با تولید، تامین و پخش بیش از 2661 دقیقه برنامه تلاش دارد با اطلاع رسانی بهنگام و مستمر نقش خود را در کنترل این بیماری فراگیر به بهترین نحو انجام دهد.