سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

برنامه ریزی ویژه و گسترده صداوسیمای مرکز زنجان برای گرامیداشت دهه فجر و چهل سالگی انقلاب اسلامی - صفحه محتوایی خبر

 

 

برنامه ریزی ویژه و گسترده صداوسیمای مرکز زنجان برای گرامیداشت دهه فجر و چهل سالگی انقلاب اسلامی

برنامه ریزی ویژه و گسترده صداوسیمای مرکز زنجان برای گرامیداشت دهه فجر و چهل سالگی انقلاب اسلامی

 

صداوسیمای مرکز زنجان برای گرامیداشت ایام الله دهه فجر برنامه ریزی گسترده و متفاوتی را نسبت به سال های گذشته انجام داده است . 
در این راستا معاونت سیما ویژه برنامه های متعددی را تولید ، تأمین و پخش نموده است . 
« طلوع 41 » عنوان ویژه برنامه ای است که در شبکه اشراق تدارک دیده شده است . این برنامه که به صورت زنده از شبکه استانی پخش خواهد شد با حضور کارکنان دستگاه های مختلف اجرایی استان به همراه خانواده هایشان اجرا شده و شامل آیتم هایی همچون مسابقه ، نمایش طنز ، موسیقی و .... می باشد . این برنامه در طول ایام الله دهه فجر پخش خواهد شد .
دیگر برنامه سیما « انقلاب نغمه لری» نام داشته که در آن موسیقی های درخواستی بینندگان مربوط به سالهای پیروزی انقلاب اسلامی برای تجدید خاطرات آن دوران پخش خواهد شد . این برنامه که هر شب به مدت 25 دقیقه پخش خواهد شد شامل آیتم گزارش مردمی نیز می باشد .
« انقلاب واژه لری» دیگر ویژه برنامه سیما است که هر شب به مدت 10 دقیقه میهمان خانه های گرم مخاطبان خواهد بود . دراین برنامه قرار است شعرهای انقلابی سروده شده با حضور شاعران به تصویر کشیده شود .
شبکه اشراق برای شهرستانها نیز برنامه ویژه ای تدارک دیده و قصد دارد در 7 برنامه 45 دقیقه ای با عنوان « فجر انقلاب» به شهرستانهای استان نیز سفر کرده و حال و هوای این ایام را در شهرهای استان به تصویر بکشد .
این معاونت برای گرامیداشت چهل سالگی انقلاب نیز برنامه های متعدی تولید و پخش کرده و خواهد کرد که از آن جمله می توان به برنامه های مستند با عناوین «51 سالگی» ، «برکت» ، «افق» ، «رهیافت سلامت» ، «اوج» ، «سنگ و خاک» و «دستاورد» و همچنین فیلمهای کوتاهی با عناوین »عکاس 170« ، «انقلابی» و «بازار» اشاره کرد .
علاوه بر این سایر برنامه های روتین و تأمینی سیما نیز به ایام مبارک اختصاص داده شده است .
معاونت صدا نیز همگام با سیما برنامه ریزی ویژه ای را برای دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انجام داده است . «انقلاب حماسه سی» عنوان ویژه برنامه ای است که صدا برای این ایام تدارک دیده است . این مجموعه در 10 برنامه 75 دقیقه ای و با آیتمهای مختلفی از جمله خیابان امام که بیانگر فعالیتهای انقلابیون زنجانی است و مولود انقلاب با محتوای معرفی خدمات و فعالیتهای نهادهای شکل گرفته بعد از انقلاب و دهها آیتم دیگر همراه مخاطبان خود خواهد بود .
«رادیو انقلاب» دیگر برنامه صدا می باشد که در هفت برنامه 60 دقیقه ای به بیان دستاوردهای نظام پس از انقلاب در حوزه های مختلف اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و .... می پردازد .
دیگر برنامه صدا «مستند انقلاب» نام دارد که در 4 برنامه 35 دقیقه ای به رویدادهای انقلاب ، مساجد فعال در انقلاب شخصیتهای موثر در انقلاب زنجان می پردازد .
مجموعه مستند «دستاوردهای انقلاب» در 10 قسمت 35 دقیقه ای با موضوع دستاوردهای نظام ، مجموعه برنامه «چلچراغ» در 10 برنامه 30 دقیقه ای ، 10 مستند کوتاه 10 دقیقه ای از موفیتهای نظام در حوزه های مختلف ، مسابقه با عنوان «چهل برگ» در 10 برنامه ، 16 عنوان نمایش رادیویی با موضوع شهدای انقلاب در زنجان و دهها برنامه از جمله تولیدات رادیوی استانی برای گرامیداشت دهه فجر و چهل سالگی انقلاب اسلامی می باشد .
سایر برنامه های روتین رادیو نیز در این ایام به فراخور موضوع برنامه با حال و هوای دهه فجر پخش خواهد شد .
معاونتهای خبر و همچنین فضای مجازی نیز در کنار دیگر معاونتهای تولیدی برنامه های متعددی را در دست اقدام و تولید داشته و دارند تا بتوانند گوشه ای از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی پس از پیروزی انقلاب را به تصویر بکشند