جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

برنامه شب فیروزه ای مکان های دیدنی، تاریخی و فرهنگی فارس را به تصویر می کشد - صفحه محتوایی خبر

 

 

برنامه شب فیروزه ای مکان های دیدنی، تاریخی و فرهنگی فارس را به تصویر می کشد

برنامه شب فیروزه ای مکان های دیدنی، تاریخی و فرهنگی فارس را به تصویر می کشد

 

مخاطبان استانی و سراسرکشور برای اولین بار شاهد پخش یک برنامه زنده و مستقیم  تلویزیونی از مکان زبیای باستانی و میراث جهانی تخت جمشید  بودند.

در این برنامه سعی شد که نقاط گردشگری در حوزه های مختلف مذهبی، ادبی، تاریخی به مردم ایران زمین بهتر و مناسب تر معرفی و فضای جذب سرمایه با هدف توسعه گردشگری استان بیشتر وبهتر ایجاد شود. همچنین موسیقی و شعر «انتظار» به شکل مستقیم از تخت جمشید در این برنامه پخش شد.

شب فیروزه ای، با دعوت ازهنرمندان فرهیخته  وبه نام کشورهرشب با رویکرد نشاط و امید اجتماعی و معرفی ظرفیت ها و توانمندی های استان فارس به ویژه شهر شیراز به تهیه کنندگی عباس روزیطلب و اجرای خوب محسن آزادی وعلی معصومی ساعت 21 ازشبکه فارس و پنج تهران به صورت زنده  پخش می شود.

سهرابی، مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس درحاشیه اجرای برنامه «شب فیروزه ای» در تخت جمشید، گفت: ما در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» هستیم و هر استانی ظرفیت های خودش را دارد، همه کارشناسان و استادان، یک صدا اذعان دارند که صنعت گردشگری یکی از مهم ترین
راه های نجات استان فارس است و رهبرمعظم انقلاب (مدظله العالی) در سفر تاریخی به استان فارس هم بر لزوم توجه مدیران به شکل ویژه به مقوله گردشگری تاکید کردند.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری، رسانه باید شعار سال را یکی از وظایف خود بداند، افزود: باید ظرفیت های استان بازگو شود.اکنون برنامه ریزی و هدف گذاری برای معرفی بیش از پیش استان انجام شده است.

سهرابی، شعار امسال در صدا و سیما را «حضور بیشتر در شبکه های ملی» دانست و اظهار داشت: افراد علاقه مند به گردشگری و حتی سرمایه گذاران این عرصه باید بیش از گذشته با چنین ظرفیت هایی آشنا شوند.

مدیرکل صدا وسیمای فارس با یادآوری این مطلب که از طرف دیگر اجرای چنین برنامه هایی باعث
می شود تا مسئولان استان هم به این فکر بیفتند که باید به عرصه گردشگری توجه بیشتری شود، اضافه کرد: مسئولان باید با حذف کاغذ بازی های اداری، سرمایه گذاری را تسهیل کنند.
وی با تاکید بر این که خشکسالی باعث تهدید کشاورزی و بیکاری دراستان شده، افزود: توجه به گردشگری، بیکاری را در فارس تعدیل می کند.

سهرابی با اشاره به این که  برنامه شب فیروزه ای از شبکه های ملی، ظرفیت های فارس را به نمایش
می گذارد و تا کنون 23 شب از طریق شبکه پنج و شبکه فارس پخش شد، اضافه کرد: این 2 شبکه علاوه بر پخش از شبکه های دیجیتال از طریق ماهواره در تمام جهان قابل دریافت است.

وی ضمن انتقاد از قوانین دست و پا گیر برای هماهنگی ها، اظهار داشت: در این مدت برنامه ریزی شد تا علاوه بر حافظیه و سعدیه در سایر اماکن هم برنامه «شب فیروزه ای» پخش شود؛ اما قوانین دست و پا گیر مانع شد؛ چرا که هرکدام از اماکن گردشگری در دست یک سازمان است و این چندگانه بودن باعث کاهش سرعت کار می شود.

وی، موفقیت صدا و سیما را مساوی با موفقیت سایر دستگاه های استان خواند و تاکید کرد: این برنامه بر اساس گفتمان رهبرمعظم انقلاب برنامه ریزی شده است.  حتی به فرمایش ایشان باید آثار تاریخی بر اساس هنر، هنرمندان و نحوه زندگی و هنر نیاکان ما، دیده شود.

سهرابی با تاکید براین که ظرفیت های فارس به ویژه سومین حرم اهل بیت (علیهم السلام) تاج افتخاری است که رهبری معظم به فارس اهدا کردند، افزود: از این مکان به خاطر جذابیت و موقعیت تاریخی آن، استفاده و ظرفیت های استان انعکاس داده شد.