حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۷

برنامه هاي نوروزي صدا و سیمای مرکز اردبیل - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

برنامه هاي نوروزي صدا و سیمای مرکز اردبیل

برنامه هاي نوروزي صدا و سیمای مرکز اردبیل

 

صدا و سیمای مرکز اردبیل با ویژه برنامه های متنوع و شادی میهمان هم استانی ها و مسافرین عزیز ایام نوروز می باشد.

به گزارش روابط عمومي صدا و سیمای مرکز اردبیل، سیمای استانی سبلان با نگاهی ویژه و متنوع تر از سال های قبل برنامه هایی را برای عید نوروز تدارک دیده است: برنامه زنده   " یازنغمه سی"  از 28 اسفند 95 تا 13 فروردين 96 در 16 قسمت 120 دقيقه اي ساعت 21  هر شب با آیتم های شاد و مفرح ،گزارش از مردم و مسافران نوروزی، معرفی جاذبه های گردشگری استان، سرود و موسیقی، نمایش طنز ،گزارش طنز و بخش مسابقه به تهیه کنندگی شاهین قاسمی و کارگردانی مجید علیزاده پخش می شود، در ضمن تکرار پخش این برنامه روز بعد از ساعت 10 الی 12 می باشد. 

ویژه برنامه تحویل سال با عنوان " ایل تحویل" بصورت زنده در روز30 اسفند ماه سال 95 از ساعت 9 صبح الی 15 میهمان مخاطبان شبکه استانی سبلان خواهد بود.این برنامه با آیتم های شاد و مفرح، اجرای موسیقی عاشیق، کارشناسان مطلع به آداب و رسوم و سنن، دعوت از خانواده معظم شهدا (مدافعین حرم)، گزارش های مردمی و گزارش از مناطق مختلف و کوچه و بازار و کاروانهای راهیان نور، نمایش طنز،سرودهای تولیدی، آرزوها و دعاهای مردم،آیین و آداب و رسوم منطقه در ساعات منتهی سال نو  به تهیه کنندگی شاهین قاسمی و کارگردانی مجید علیزاده پخش می شود.

برنامه " اوشاقلار آی اوشاقلار" از 30 اسفند ماه تا 15 فروردین ماه هر روز ساعت 9 صبح  و تکرار آن ساعت 16  همان روز سعی خواهد کرد تا لحظات شاد و مفرحی را برای کودکان ایجاد کند. تکم گردانی، نمایش های جذاب و طنز، معرفی کتاب های ویژه کودکان، و اجرای مسابقات مختلف داخل برنامه ای توسط کودکان بخش های اصلی برنامه هستند. برنامه اوشاقلار آی اوشاقلار به تهیه کنندگی جوانشیر نجفی و کارگردانی عدالت اسماعیل زاده از شبکه استانی سبلان در ایام عید نورور پخش خواهد شد.

برنامه طنز "شیرین چای" از اول فروردین ماه بصورت یک روز در میان راس ساعت 18:30 و تکرار آن روز بعد در همان ساعت به تهیه کنندگی بهنام گنجه از شبکه سبلان پخش خواهد شد.

در این برنامه سعی شده است از زاویه طنز به مسائل بسیار جدی اجتماعی، اقصادی و خانوادگی پرداخت شود.

صداي مركز اردبیل نيز با ويژه برنامه هاي متنوع و شاد در ايام نوروز با مخاطبان خود همراه خواهد بود:

" گلگشت سبلان " از 29 اسفند تا 13 فروردین به مدت 120 دقیقه هر روز ساعت 10 صبح از شبکه استانی صدای مرکز اردبیل به تهیه کنندگی احمد محمدیان پخش خواهد شد. این برنامه به زبان فارسی به صورت زنده پخش می شود. گزارش زنده، مسابقه در سطح شهر، اطلاع رسانی درباره وضعیت آب و هوا، وضعیت جاده ها، اطلاعات پرواز ، معرفی دیدنی ها و سوغاتی های استان، نمایش از جمله آیتم های این برنامه می باشد.

ویژ برنامه " یاز نغمه سی" نیز از 29 اسفند تا 13 فروردین به مدت 120 دقیقه هر روز ساعت 17 از شبکه استانی صدای مرکز اردبیل به تهیه کنندگی رسول مهاجر  پخش خواهد شد.

برنامه ی یاز نغمه سی برای بخش عصرگاهی  ایام نوروز به زبان آذری تدارک دیده شده است. از آیتم های آن می توان به گزارش مردمی( زنده)،  نمایشهای طنز، هشدار های ایمنی، وضعیت هوا و راههای استان، اصول تغذیه در سفر، همراهی با کاروان راهیان نور و معرفی اماکن گردشگری استان اشاره کرد. این برنامه ضمن همراهی و ایجاد فضایی شاد و مفرح برای شنوندگان، به اطلاع رسانی لازم در خصوص ایام نوروز و مسائل مرتبط می پردازد.

"ایل تحویل" ويژه تحويل سال به صورت زنده با بخش هاي گزارشي، كارشناسي و مصاحبه، نمايش طنز ، ترانه و سرود، شرح دعای تحویل سال و آداب و رسوم تحویل سال از ساعت 12:30 تا 14 به تهيه كنندگي زهرا پناهی پخش خواهد شد.

رادیو اردبیل همچنین  سریال 13 قسمتی" بایرامشاه" را از روز تحویل سال تا سیزدهم فرودین ماه برای پخش آماده کرده است این سریال رادیویی هر روز ساعت 16:30 به تهیه کنندگی و کارگردانی امین رسولی از صدای مرکز اردبیل پخش خواهد شد که خلاصه داستان آن بدین شرح می باشد.

 بایرام جوان روستایی مدتهاست که خواستگار سئودا دختر یحیی است. اما یحیی قصد دارد سئودا را به عقد برادرزاده اش شاهین درآورد در حالیکه نه سئودا و نه شاهین هیچکدام راضی به این وصلت نیستند. در قهوه خانه روستا جمعیتی جمع شده و در مورد آیین های عید صحبت می کنند و ...

خبر مركز اردبیل هم در ايام نوروز با بخش هاي خبری ساعات 16 و 19 رادیو و در ساعات 19:15 و 23 در تلویزیون، اخبار و رویدادهای مهم از جمله اطلاع رساني و آگاهي بخشي درباره جاده هاي استان، آثار باستاني، مناطق تفريحي و گردشگري و ديگر اطلاعات ضروري با مردم استان و ديگر مهمانان نوروزي همراه خواهدبود.

تولید 8 گزارش خبری راهیان نور، گزارش خبری انتخاب درست مسیر راه برای مسافران نوروزی، گزارش نوروز خوانی در هشتچین، تکم گردانی و اهدای کتاب در اردبیل، گزارش از بازارچه های فروش نوروزی،‌گزارش خبری صله ارحام و دید و بازدید در ایام نوروز، گزارش خبری زیارت قبور و مزار شهدا،‌پیام نوروزی مقام معظم رهبری و نامگذاری سال و تهیه گزارش و مصاحبه های مردمی در این خصوص، تمهیدات ستاد استقبال از مسافران نوروزی برای پذیرایی از مسافران در طول سفر، گزارش از حضور مسافران نوروزی در مناطق مختلف استان و... از اهم فعالیت های خبر مرکز اردبیل در این ایام می باشد.