سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

برنامه های انتخاباتی صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی - صفحه محتوایی خبر

 

 

برنامه های انتخاباتی صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی

برنامه های انتخاباتی صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی

 

صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی در راستای آگاهی بخشی و حضور پورشور مردم در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراها در سه مرحله برنامه های ویژه ای تدارک و پخش می نماید.

شبکه‌های استانی سیما و صدای این مرکز برنامه‌های «تجلی حضور»، «فصل انتخاب» و «دانشیق» را بصورت ویژه با هدف تبیین آثار حضور مردم در تعیین سرنوشت کشور، نقش مردم در انتخابات و خنثی سازی توطئه‌های دشمنان و همچنین نگاهی به انتخابات ادوار مختلف از تلویزیون و رادیو پخش می‌کنند.علاوه بر ویژه برنامه ها در برنامه های عادی صدا و سیما در سه مرحله زمانی به انتخابات نیز پرداخت می نماید .

در مرحله اوّل که از تاریخ 23 بهمن ماه 1395 شروع شده و تا تاریخ 27 فروردین ماه 1396 ادامه خواهد داشت که در این مرحله برنامه ها با محوریت شاخص های فرد اصلح، آثار و برکات انتخابات در سال های گذشته و اهمّیّت برگزاری آن همراه با نخبگان استانی به تبیین موضوع انتخابات به می پردازد . در مرحله دوّم که از تاریخ 28 فروردین تا 17 اردیبهشت  1396 شروع می شود ؛ برنامه ها با محوریت انتخاب اصلح و نقش آن در سرنوشت کشور، ویژگی های کاندیدای ریاست جمهوری، ویژگی های کاندیداهای شورای شهر و روستا، راه های رسیدن به انتخاب هوشمندانه و ....  در این دوره از انتخابات به خواهد بود .

در مرحله سوّم نیز که از 18 اردیبهشت شروع خواهد شد کلیه برنامه متناسب با نوع مخاطب بطور کامل بامحوریت ایجاد شور و نشاط عمومی برای برگزاری انتخابات و تاکید بر مشارکت مردم در سرنوشت خویش به موضوع انتخابات پرداخت خواهند نمود.

در روز انتخابات صداوسيماي مركز آذربايجان غربي با پخش زنده  ویژه برنامه های تجلی حضور در سیما و فصل انتخاب در صدا و نیز با تدارك و آماده سازي نزدیک به 35 گروه راديويي ، تلويزيوني و خبري و ۱۸ گروه خبري در شهرستان ها و بخش هاي استان ، حضور گسترده مردم در روز انتخابات را زير پوشش قرار خواهد داد .

۱6 گروه تلويزيوني در روز 29 اردیبهشت  براي تهيه گزارش هاي مردمي و انعكاس حضور مردم در پاي صندوق هاي راي از اولين ساعت تا پايان زمان راي گيري تلاش خواهند نمود  .  7 گروه راديويي با بیش از ۱3 گزارشگر و نزدیک به  9 گروه خبري رپرتاژ در مركز استان و نيز خبرنگاران شهرستان ها  آماده انعكاس حضور مردم  و پوشش حماسه اي ديگر در اين خطه از كشورمان هستند . اين مركز با استقرار یک واحد سيار راديويي و دو واحد سیار تلويزيوني و SNG در محل های مختلف اروميه و ساير شعبات اخذ راي امكان ارتباط زنده تلويزيوني و راديويي از محل اخذ آراء با شبكه هاي سراسري سیما و صدا را فراهم نموده است . گفتنی است از حوزه های انتخابیه شهرستان های استان نیز بصورت پرتابل از طریق ظرفیت دفاتر خبری گزارش پخش خواهد شد .