سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

برنامه های شبکه آفتاب در ماه محرم - صفحه محتوایی خبر

 

 

برنامه های شبکه آفتاب در ماه محرم

برنامه های شبکه آفتاب در ماه محرم

 

همزمان با آغاز ماه محرم و برپایی عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، شبکه آفتاب با تدارک ویژه برنامه هایی شاخص به استقبال این ماه می‌رود.
به گزارش روابط عمومی صداوسیمای استان مرکزی، همزمان با آغاز ماه محرم و برپایی عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، شبکه آفتاب با تدارک ویژه برنامه هایی شاخص به استقبال ماه محرم می‌رود.
ویژه برنامه‌های زنده و تولیدی، پخش روزانه سخنرانی مذهبی،  مداحی و مستندهای مرتبط با موضوع عاشورا، از جمله برنامه های برنامه ریزی و تدارک دیده شده صدا و سیمای استان مرکزی برای پخش در ایام ماه محرم و صفر می باشد.

با نوای کاروان در صدای شبکه آفتاب:
«با نوای کاروان»، عنوان ویژه برنامه ای است که در ایام ماه محرم بر روی آنتن صدای شبکه آفتاب خواهد رفت.
این ویژه برنامه از شب اول محرم آغاز و تا شب سیزدهم محرم هر شب پس از پخش اذان مغرب و عشا، ادامه خواهد داشت. در این برنامه به شیوه سنتی نامگذاری شبهای عزاداری در هیئات مذهبی، بهره گیری از هنر تعزیه که یکی ازپایگاه های مهم کشور در این هنر، در استان مرکزی شکل گرفته و مراثی مرثیه سرایان بومی، از دیگر نکات تربیتی و عبرت آمیز عاشورا و... مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
تهیه کننده این برنامه آقای بهمن پارسا آرا بوده و این ویژه برنامه در ساختار کلامی، پیامی آوایی تهیه و پخش خواهد شد.

 با کاروان عشق در سیمای شبکه آفتاب:
«با کاروان عشق» عنوان برنامه ای است که در ایام محرم از سیمای شبکه آفتاب تقدیم بینندگان این شبکه خواهد شد.
برنامه «با کاروان عشق» به تهیه کنندگی آقای روح الله ذوالفقاری با موضوع قیام حسینی وپوشش عزاداری های استان، با آیتم هایی از جمله: آرم، کارشناسی، مجری، پوشش و ارسال گزارش از عزاداری های سطح استان، کلام بزرگان، میان برنامه متناسب با موضوعات هر برنامه، معرفی کتاب، تصاویر ارسالی مخاطبین، مداحی پیرغلامان و ذاکرین حسینی و نیز پرداختن به زندگی مداحان شهید و...  از شب اول تا شب سیزدهم ماه محرم، هر شب به مدت 50 دقیقه، ساعت 21 ، تقدیم بینندگان این شبکه خواهد شد.
خبر شبکه آفتابنیز با تولید و پخش بیش از 200 عنوان گزارش و برنامه های مختلف خبری از جمله گزارش موضوعی و مستندهای خبری، مصاحبه، خبر مکتوب، برنامه گفتگوی ویژه خبری، سایت و کانال خبرگزاری مرکزی و... با پرداختن به موضوعاتی از قبیل: تعزیه – شعر آیینی – تاسوعا و عاشورای حسینی- امربه معروف و نهی از منکر- نماز ظهر عاشورا- شیرخوارگان حسینی- هنر آیینی-مقتل خوانی پیرغلامان حسینی- محرم در آداب و رسوم مردم استان- عزاداری های سنتی و نیز پوشش خبری مراسم عزاداری در شهرستان های مختلف استان و نیز پوشش دیگر برنامه های فرهنگی و مذهبی استان در مساجد و تکایا، بدعت در عزاداری ها - و همچنین انعکاس رویدادهای خبری و تولیدات ویژه خبرگزاری و... به استقبال این ماه خواهد رفت.همچنینفضای مجازی شبکه آفتابنیز با طراحی و ساخت « صفحه ویژه محرم 97 » و ایجاد عناوین و آیتم های ویژه ای از قبیل: « آیین و آداب و رسوم ماه محرم در شهرهای مختلف استان - جدول پخش برنامه های محرم، اخبار محرم، نواهای عزاداران حسینی استانی، مقالات و اشعار محرم (شامل مقالات عاشورایی و محرم)، اعمال ماه محرم،   ادعیه و احادیث محرم(احادیث کربلا، احادیث عزاداری و ..) » و همچنین تهیه و انتشار انواع کلیپ، پادکست، ویدئو، موشن گرافیک، عکس نوشته و اینفوگرافی با موضوعات مختلف از جمله : پیام های اخلاقی، معنوی، پخش دعای زیارت عاشورا، پخش زنده از حرمین، معرفی شهدای کربلا، معرفی هیات های مذهبی استان، محرم از نگاه دوریین شما (شامل گالری تصاویر محرمی و تصاویر ارسالی مخاطبان)، بخش نجواهای عاشورایی، فراهم کردن امکان ارسال عکس و فیلم محرم از سوی کاربران، پویش عکس و فیلم کوتاه در قالب «مسابقه»، اطلاع رسانی در خصوص برگزاری مراسم عزاداری در سطح استان در قالب متن و خبر- معرفی برنامه های مناسبتی صدا و سیما در شبکه های اجتماعی و وب سایت مرکز- پخش زنده برنامه های مناسبتی صدا و سیما از وب سایت مرکز - انتشار مداحی و نوحه سرایی های مرتبط در سایت و کانال شبکه آفتاب- معرفی کتب مرتبط با حادثه کربلا و شهدای کربلا و... در این ماه بصورت ویژه همراه کاربران و علاقه مندان خود از سراسر کشور خواهد بود.