سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

برنامه های صداوسیمای شبکه دنا در ماه مبارک رمضان - صفحه محتوایی خبر

 

 

برنامه های صداوسیمای شبکه دنا در ماه مبارک رمضان

برنامه های صداوسیمای شبکه دنا در ماه مبارک رمضان


صدا و سیمای استانی دنا با ویژه برنامه های متنوع به استقبال ماه مبارک رمضان می‌رود.
به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد سیمای استانی دنا با ویژه برنامه های « ترنم »، « سحرخیزان »، »السابقون» و پخش سخنرانی های مذهبی‌ و دیگر برنامه‌های متنوع به استقبال ماه مبارک رمضان می‌رود.
ویژه برنامه « ترنم » به صورت زنده و ضبطی و به تهیه کنندگی امیر خادمی در ماه رمضان هنگام افطار به مدت 60 دقیقه روی آنتن می رود.
از محورها و آیتم های برنامه « ترنم » می توان به یاد خدا، دست خدا، فضایل اخلاقی، باورهای دینی، ارج نهادن به تلاش کسانی که منجر به موفقیت شدن، سفره آرایی و احکام با حضور کارشناسان مذهبی در برنامه اشاره کرد.
ویژه برنامه سحرگاهی«سحر خیزان» عنوان برنامه است که به مدت 60 دقیقه در ایام ماه مبارک رمضان از سیمای شبکه استانی دنا پخش می  شود.
این ویژه برنامه به تهیه کنندگی روح اله رضایی و الیاس پروز هنگام سحر روی آنتن سیمای استانی دنا می رود.
پرداختن به موضوعات متنوع در 30 سحر، از جمله پخش دعای سحر و شرح آن، کارشناس موضوعی، دعای روز، کارشناس تفسیر دعای روز، دعای ابوحمزه ثمالی، معرفی اماکن متبرکه استان، گزارش از آداب و رسوم سحر در بین مردم استان،  از بخش های متنوع ویژه برنامه سحرگاهی«سحر خیزان» است .
 به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد، گروه‌های برنامه‌ساز شبکه رادیویی دنا با ویژه برنامه های نجوای سحر و بهار بندگی لحظات معنوی خاصی را برای شنوندگان خود فراهم می کنند.
بهار بندگی عنوان ویژه برنامه ای است که در لحظه های ملکوتی افطار و اذان مغرب ضمن تبیین
احکام ماه مبارک رمضان با حضور کارشناسان مذهبی و حوزوی، فواید روزه و پیام های بهداشت و سلامت این فریضه را به مخاطبان معرفی می کند.
شناخت قرآن از کلام آیت اله مطهری ، متل آباد، معرفی مساجد استان، مسابقه، حکایت های اخلاقی، معرفی کتاب و گزارشهای مردمی از دیگر بخش های متنوع ویژه برنامه بهار بندگی است که به مدت 120 دقیقه، به تهیه کنندگی ضرغام رشیدی و گویندگی شیوا رضایی زاده و فردین جهانتاب از رادیو دنا پخش می شود.
نجوای سحر هم ویژه برنامه صدای شبکه استانی دنا در هنگام سحرهای رمضان المبارک است که در آن به تبیین احکام روزه با بهره گیری از کلام و تفسیر بزرگان دینی پرداخته خواهد شد و ذکر روز و دعای آن، دعای سحر و شرح آن، شرح فراز هایی از دعا های ابوحمزه ثمالی و بسته های تولیدی کارشناسی از دیگر بخشهای  ویژه برنامه نجوای سحر به  تهیه کنندگی آلب ارسلان محمدی پور است که به مدت 90 دقیقه وبا اجرای حمید رضا رحمت پور از شبکه استانی صدای دنا پخش خواهد شد