جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

برنامه های صداوسیمای مرکز زنجان در گرامیدشت هفته دفاع مقدس - صفحه محتوایی خبر

 

 

برنامه های صداوسیمای مرکز زنجان در گرامیدشت هفته دفاع مقدس

برنامه های صداوسیمای مرکز زنجان در گرامیدشت هفته دفاع مقدس

 

مدیرکل صداوسیمای استان از برنامه ریزی رسانه استانی برای هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت : همزمان با هفته دفاع مقدس ، صداوسیمای مرکز زنجان با تولید و پخش برنامه های مختلفی یاد وخاطره رشادتها و ایثارگریهای رزمندگان اسلام در صیانت از آرمان های انقلاب اسلامی و دفاع از  تمامیت ارضی کشور،  را گرامی خواهد داشت.

وی رویکرد رسانه استانی را تبیین توانمندی های دفاعی کشور که از تجربیات 8 سال دفاع مقدس نشات  گرفته است اعلام کرد.

آقای لطیفی با اشاره به برنامه های سیما در این ایام، افزود: برای نخستین بار مراسم سان و رژه نیروهای مسلح استان در 31 شهریور بصورت زنده و بمدت 90 دقیقه ازشبکه اشراق پخش خواهد شد.

برنامه حدیث ایثار دیگر ویژه برنامه سیما است که در ساختار ترکیبی و نمایشی هرشب بمدت 55 دقیقه هر روز ساعت 22 بصورت زنده و مستقیم از شبکه اشراق پخش می شود.

بازنمایی عملیات غرور آفرین کربلای 5 بمدت 55  دقیقه،  مستند گزارشی راهیان نور و  برنامه گزارشی امتداد با موضوع خاطرات سرداران و فرماندهان دفاع مقدس در سطح استاناز دیگر برنامه های شبکه استانی اشراق در این ایام است.

رئیس رسانه استانی در خصوص برنلامه حدیث ایثار گفت: مصاحبه با فرماندهان و رزمندگان  دوران دفاع مقدس برای بیان خاطرات ، حضور خانواده های معظم شهدا در برنامه ، آیتم یاد یاران(هر شب مصاحبه با خانواده یک شهید و همرزمان وی) ،گزارش از جانبازان ، گزارش مردمی و ... از آیتم های این ویژه برنامه می باشد.

آقای لطیفی در ادامه با اشاره به  سایر برنامه های سیما  اظهار داشت : برنامه صبحگاهی سلام زنجان نیز در طول این هفته به صورت ویژه به موضوع دفاع مقدس خواهد پرداخت .  مدت زمان این برنامه نیز 60 دقیقه بوده و فرماندهان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس میهمان این برنامه خواهند بود . پخش روزانه برنامه پلاک جهت آشنایی نسل جوان با راه و سیره شهدا و  پوشش همایش طلایه داران در سه برنامه از دیگر ویژه برنامه های شبکه اشراق در این ایام  خواهد بود.

بنا به گفته آقای لطیفی سایر برنامه های روتین و تولیدی سیما نیز به فراخور موضوع به هفته دفاع مقدس پرداخت خواهند کرد .

مدیرکل مرکزدر خصوص برنامه های پخش سیما نیز گفت : تأمین و پخش سیما نیز در کنار واحد تولید ، آیتمهای مختلفی از قبیل فیلم های سینمایی باموضوع دفاع مقدس، سرود ، وله ، میان برنامه ، زیرنویس و ... برای این مناسبت آماده کرده که در فواصل برنامه های مختلف پخش خواهد نمود .

آقای لطیفی سپس به بیان برنامه های شبکه استانی رادیو در هفته دفاع مقدس پرداخت و افزود :

معاونت صدای مرکز زنجان ویژه برنامه «مقاومت حماسه سی» را برای این هفته تدارک دیده است . این برنامه که به صورت زنده هر روز ساعت 17 به روی آنتن خواهد رفت به مدت 55دقیقه میهمان شنوده گان خود بوده و قصد دارد موضوعات مربوط به دفاع مقدس و نقش رزمندگان زنجانی به ویژه غواصان دریادل در عملیاتهای مختلف را تبیین نماید .

وی به دیگر برنامه های رادیو نیز اشاره کرده و اظهار داشت : در سایر برنامه های روتین و مهم  رادیو از قبیل سلام زنجان، مردم و مسئولین، یاشاییش، نوجوان، جوان، کندیمیز، ایشقلی یول و .... نیز به فراخور موضوع به هفته دفاع مقدس پرداخت خواهد شد .

آقای لطیفی اضافه کرد: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز هم با پیش بینی تولید 50 گزارش ویژه خبری از سراسر استان، 6مستند خبری ویژه دفاع مقدس، 14 گزارش تولیدی و تفسیر و گفتگوی خبری، برنامه های متنوع این هفته را پوشش خبری خواهد داد.

وی درخصوص تولیدات فضای مجازی گفت: پخش زنده رژه نیروهای مسلح در فضای مجازی، تولید22کلاکت از تصاویر رزمندگان زنجانی در جبهه ها، تولید مستندآرشیوی با عنوان (زنجان دیار غواصان دریادل)، انتشار نماهنگ ها و سرودهای خاطره برانگیز دوران دفاع مقدس، تهیه پوستر و اینفوگرافی و معرفی تازه های سیما و صدا،  از جمله برنامه های معاونت فضای مجازی مرکز است که تقدیم کاربران خواهد شد.

مدیرکل صداوسیمای استان در پایان با اشاره به اینکه رسانه ملی و استانی همواره در پاسداشت ارزشهای انقلاب و دفاع مقدس تمام تلاش  خود را به منصه ظهور رسانده است تصریح کرد : صداوسیما به عنوان پرچمدار خط مقدم مقابله با تهاجم فرهنگی ، ترویج فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت را در سرلوحه برنامه ریزی های خود قرار داده و امیدواریم بتوانیم در راستای حفظ ارزشهای این انقلاب که حاصل خون هزاران شهید است، سربلند باشیم .