جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

برنامه های صداوسیمای گلستان در ماه مهمانی خدا - صفحه محتوایی خبر

 

 

برنامه های صداوسیمای گلستان در ماه مهمانی خدا

برنامه های صداوسیمای گلستان در ماه مهمانی خدا

 

صدا و سیمای گلستان با برنامه‌های متنوع تلویزیونی  و رادیویی به استقبال ماه مهمانی خدا  می رود.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان،  برنامه ویژه افطار شبكه گلستان با نام "ماه مهربانی" هر شب ساعت 7:45 به  مدت 60 دقیقه تهیه کنندگی و کارگردانی سید روح ا... بنی عقیل با هدف ایجاد لحظات معنوی و نشاط انگیز برای روزه داران پخش می شود.

آیتم های این برنامه با عنوان یک لقمه نون حلال گزارش از مشاغلی در جامعه هست، وقایع استرآباد در ماه رمضان، سفره های ساده گزارش از مساجد و ... می باشد.

مهدی حاجی احمدی به عنوان مجری، دستیار تهیه عباس بهرامی و رحمت ا.. مازندرانی،  تصویر برداران عباس تیموری و مجید ایراندوست، صدا بردار حمید فقفوری، دستیار صدا و تصویر جاسم تیموری،  تدوین عاطفه دباغ  و کارگردان تلویزیونی ابراهیم امیر خانی از عوامل این برنامه هستند.

" سحرگاهان" عنوان برنامه ویژه سحری رمضان در سیمای گلستان است كه  در سحرهای رمضان ساعت 2:45 تا اذان صبح از امامزاده عبدالله گرگان به صورت زنده به تهیه كنندگی، کارگردانی و طراح مهدی ناظریان روی آنتن می رود، این برنامه یک برنامه معارفی بوده ومی كوشد درخصوص مسائل مختلف مذهبی واعتقادی قابل طرح در ماه رمضان با حضور كارشناسان برجسته استان از جمله حجت الاسلام و المسلمین فتوحی، میرمنافی، اسفندیاری، شیخی، سهرابی و ... می باشد و دیگر آیتم های این برنامه بیان خاطره از زبان سحرخیزان، مناجات  و دعای سحر را به روزه داران ارائه نماید.

اجرای آن را مهدی خالقی، کارگردان تلویزیونی مهدی شمقدری، تصویربردران سعید محسن خراسانی، مجید ایراندوست  و جمشید نظر خانی،  دستیار تهیه و صدابردار عباس بهرامی و  نور پرداز سعید محسن خراسانی می باشند.

همچنین  "جزء خوانی قرآن كریم"  به تهیه کنندگی و کارگردانی احسان ربیعی به صورت زنده همراه با برجسته ترین قاریان استان از ساعت  13:30الی 14:30 در امام زاده عبدالله (ع) در ماه میهمانی خدا تقدیم بینندگان و علاقه مندان به ترتیل خوانی قرآن می شود.

برنامه " سخنرانی های ویژه " هر روز از ساعت 11:50  بمدت 30 دقیقه با سخنرانی آیت ا... میبدی، به تهیه كنندگی و کارگردانی  یزدان خاندوزی، 18:00 به مدت 30 دقیقه با سخنرانی آیت ا... نورمفیدی به تهیه كنندگی و کارگردانی مسلم رجبی، 19:40 به مدت 10 دقیقه با سخنرانی آیت ا... شاهرودی به تهیه كنندگی و کارگردانی حمید رضا دنکوب و 21:30 به مدت 30 دقیقه با سخنرانی آیت ا... علوی گرگانی به تهیه كنندگی و کارگردانی آیت پهلوانی در طول این سی روز و سی شب سیمای گلستان را همراهی کنند.

در بخش رادیوی فارسی و برون مرزی این مرکز

"ساعت سرور " عنوان برنامه ویژه افطار صدای فارسی گلستان است که بصورت زنده به مدت 60 دقیقه تقدیم شنوندگان همیشه همراه گلستانی می شود.19:30 تا 20:30

تهیه کنندگی مجتبی طالبی، حمید کاویانی، سونیا سعادت فر و شهده شاکر نژاد  قراراست آداب و رسوم اقوام در ماه رمضان، تاکید بر گسترش فرهنگ افطاری ساده در خیابان ها و محله های پر رفت و آمد، معرفی نخبه های جوان در زمینه های فرهنگی، مذهبی، علمی و ...، رمضان و فرهنگ، کارشناس مذهبی، پخش قرآن همراه با ترجمه، پخش دعا های ماه مبارک رمضان و شرح دعا توسط کارشناسان، معرفی برخی شغل ها و فعالیت های اقتصادی مربوط ماه رمضان، ارتباط با اوقاف، سازمان تبلیغات و... را برای شنوندگان همیشه همراه به روی آنتن ببرد.

همچنین "نجوای نیاز"  عنوان برنامه ایست رادیویی كه به صورت زنده از ساعت 2:30 تا بعد اذان صبح در زمان سحرتقدیم روزه داران ماه مبارک رمضان می شود.

این برنامه به تهیه كنندگی و نویسندگی مجتبی طالبی با پخش برنامه هایی از قبیل پخش دعا و مناجات  (با صدای مداحان و هنرمندان گلستانی)،  دعای سحر،  30 آیتم 5 دقیقه ای در خصوص غرر الحکم از امام جمعه گنبد، فضا سازی برای اذان صبح، یادمان شهدا، کارشناسی مذهبی، نیایش مفاخر گلستان ، نکته ها از حکایت ها و...به روی آنتن می رود.

ویژه برنامه "راز و نیاز " قبل از اذان ظهر در ایام ماه مبارک رمضان ازصدای گلستان به صورت زنده به مدت 45 دقیقه پیش از اذان ظهر به تهیه کنندگی محمدعلی صوفی ویژه این ماه مبارک روی آنتن می رود.

"ضیافت الهی" ویژه برنامه سحری رادیو ترکمنی و برون مرزی گلستان است که بصورت زنده ویژه این ایام هر روز از ساعت 2:00 بامداد به مدت 180 دقیقه با آیتم هایی از جمله کلام رهبری، ترجمه دعای سحر، پاسخ به سوالات مذهبی، پخش تلفن های مخاطبان برون مرزی، ارتباط زنده با روحانیون و کارشناسان، ترتیل قرآن کریم، تواشیح و ... با تهیه کنندگی احمد قرنجیک و عبدالطیف گرکز روی آنتن می رود.

برنامه "اولکام" خلاصه برنامه سحر و ویژه ماه رمضان از ساعت 16:00 تا 18:00 به تهیه گنندگی لطیفه دوجی، عبدالطیف گرکز و احمد قرنجیک در 30 قسمت، برنامه "گوهر جوانی" مخصوص قشر جوان 25 :21 تا 21:45 به تهیه کنندگی لطیفه دوجی روزهای جمعه، "چشمه ایمان" ویژه برنامه برون مرزی ساعت 19:30 به مدت 25 دقیقه به تهیه کنندگی احمد قرنجیک هر روز، ویژه برنامه "خانواده" از ساعت 21:45 به مدت 15 دقیقه به تهیه کنندگی لطیفه دوجی، در "محضر آفتاب" روزهای دوشنبه 21:35 تا 21:45 سخنان رهبری در ماه رمضان به تهیه کنندگی عبدالطیف گرکز در ماه رمضان برای شنوندگان رادیو ترکمنی و برون مرزی پخش می شود.  

معاونت خبر مرکز نیز با اطلاع رسانی، تولید و پخش 50 گزارش موضوعی رمضان، 2 برنامه گفتگوی ویژه خبری، تهیه و ارسال اخبارتولیدی تلویزیونی و تولیدی رادیو به تهران و شبکه های سراسری را در ماه مبارک رمضان تدارک دیده است.

معاونت فضای مجازی نیز همراه با دیگر معاونت های مرکز اقدام به تولید و بارگذاری مطالب متنوع با موضوع ماه رمضان و شب های قدر و جشن رمضان را برای بارگذاری در شبکه های اجتماعی تهیه و تولید نموده از طراحی صفحه ویژه ماه مبارک رمضان در وب سایت مرکز با تولید و بارگذاری روزانه، بارگذاری روزانه قرآن کریم و ادعیه مناسب در قالب عکس و صوت، بازتولید از محتوای آرشیو در خصوص ماه مبارک رمضان، برگزاری پویش سفره های ساده افطاری در رادیونما و تلویزیون، تولید پوستر و اینفوگرافی، تهیه عکس نوشت در خصوص موضوعات مرتبط با ماه مبارک رمضان، تهیه عکس نوشت در خصوص موضوعات مرتبط با ماه مبارک رمضان، تهیه موزیک ویدئوهای جذاب و شنیدنی به مناسبت جشن رمضان، تولید و انتشار پست های مرتبط با مناسبتهای ماه مبارک رمضان از جمله شبهای قدر، ایام شهادت امام علی (ع)، راهپیمایی روز قدس، عید فطر و ... نشر بسته های ویژه فضای مجازی از جمله عملکرد معاونت فضای مجازی رسانه استانی در این ایام خواهد بود.