سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

برنامه های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در شب های قدر - صفحه محتوایی خبر

 

 

برنامه های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در شب های قدر

برنامه های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در شب های قدر

 

صدا، سيما و صداي برون مرزي مركز آذربايجان شرقي براي انتقال حال و هواي معنوي شب هاي قدر به مخاطبان خود ویژه برنامه هايی تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، سیمای استاني سهند ويژه برنامه خاصی را در شب هاي قدر تقديم مخاطبان خداجوي خواهد کرد . پخش زنده مراسم احياء شب هاي پرفيض قدر از مصلي بزرگ حضرت امام خميني (ره) تبريز ، پخش دعاي جوشن كبير و مناجات، بحث هاي كارشناسي و مداحي از جمله آیتم هایی است تا هموطنانی که از حضور در مراسم های معنوی شب های قدر بازمانده اند از فيوضات اين شب ها بهره مند شوند. اين ويژه برنامه ها از ساعت 23 آغاز شده و تا ساعت 2:30 بامداد ادامه خواهد داشت.  

در صداي استانی مركز آذربايجان شرقي هم مراسم احياء شب هاي نوزدهم، بيست و يكم و بيست و سوم ماه رمضان به ترتيب از آستان مقدس امامزاده سيد حمزه(ع) ، گلزارشهداء وادی رحمت تبریز و مسجد دانشگاه تبريز به صورت کامل به روی آنتن می رود. اين برنامه ها با پوشش كامل مراسم تلاوت قرآن، دعاي جوشن كبير و قرآن  به سرگرفتن و پخش گزارش از حال و هواي معنوي روزه داران شركت كننده در اين مراسم و بحث هاي كارشناسي از ساعت 23 تا 3 بامداد شنونده هاي مومن را همراهي مي كند.

همچنین در روز شهادت اميرالمومنين حضرت علي (ع) ويژه برنامه ای به همین مناسبت از ساعت 10صبح الی 13 به روی آنتن خواهد رفت .

رادیو شهری مراغه هم ویژه برنامه شهادت مولی الموحدین علی ابن ابی طالب (ع) را به مدت 60 دقیقه تقدیم مخاطبان خود در مراغه خواهد کرد.

صداي برون مرزي اين مركز هم برنامه هايی همچون  افطارليق ، اوباشدانليق ،  شناور  ، پنجره ، سلام دینله ییجی و سخنرانی مذهبی را براي شنوندگان آذري زبان در جمهوري آذربايجان و باكو تهيه كرده است.