جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

برنامه های صدا و سیمای مرکز قزوین در نوروز99 - صفحه محتوایی خبر

 

 

برنامه های صدا و سیمای مرکز قزوین در نوروز99

برنامه های صدا و سیمای مرکز قزوین در نوروز99

 

مدیر دفتر و روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین از تدارک گسترده شبکه قزوین برای بهار 99 خبرداد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، حسن اکبری گفت: سیمای مرکز قزوین برای لحظه تحویل سال ویژه برنامه تلویزیونی با عنوان «چهلستون» را ساعت21 به مدت 240دقیقه پیش بینی کرده است. این برنامه در بخش اول لحظات روحانی تحویل سال نو را روی آنتن خواهد برد و در بخش بعدی با میهمانان، آیتم های نمایشی و مجری در استودیو مخاطبان را همراهی می کند.

همچنین ویژه برنامه نوروزی «بوی عیدی» برنامه صبحگاهی ایام نوروز است. این برنامه از محل پارک ملا خلیلا شهر قزوین روی آنتن می رود که شامل بخش های گزارشی،نمایشی و گفتگو با مهمان است. این برنامه از دوم تا پانزدهم فروردین همراه با اطلاع رسانی به مسافران نوروزی ساعت 10 صبح از شبکه قزوین پخش می شود.  ویژه برنامه شبانگاهی با عنوان «چهلستون» نیز از یکم تا پانزدهم فروردین هرشب ساعت 21 همراه با بخش های سرگرمی و گفتگو با چهره های شاخص ملی و محلی از شبکه قزوین پخش می شود.

وی افزود: سیمای مرکز قزوین سریال «خوش آمدی آقای عبید» را از یکم تا سیزدهم فروردین ساعت 22 آماده پخش نموده است. این سریال که از جمله تولیدات فاخر مرکز می باشد به ظرفیت های بومی، فرهنگی، هنری، تاریخی و گردشگری قزوین توجه ویژه ای دارد. داستان این سریال تلویزیونی به آن زمان برمی گردد که خواجه عبیدزاکانی از یک بازرگانِ چین و ماچین که با کاروانی از قزوین می‌گذشته تا به بغداد برسد آشنا می‌شود, بازرگان عصاره‌ای ناشناخته به عبید می‌دهد و عبید همه آن را به یکباره می‌نوشد. ناگهان همه چیز دور عبید می‌چرخد و او در زمان به سال1398 سفر می کند.

مدیر دفتر و روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین خاطرنشان کرد:سریال طنز اجتماعی «خان بابا و ارثیه فامیلی» هم در ایام نوروز هرروز ساعت 19 روی آنتن می رود. مجله فرهنگی هنری «تُرنج» نیز با بررسی رویدادهای فرهنگی و هنری استان هرروز ساعت18 از دیگر برنامه های شبکه قزوین در ایام نوروز خواهد بود.

حسن اکبری اظهار داشت: بخش های گردشگری سفر به شهرستان های استان و بخش های گزارشی سفر به روستاها با موضوع معرفی ظرفیت های بومی و گردشگری این اماکن هرشب ساعت 20:20 از دیگر برنامه های شبکه قزوین برای ایام نوروز است.

وی اظهار داشت: رادیو قزوین هم برای لحظه تحویل سال برنامه «آب و آیینه» را روی آنتن میبرد. این برنامه شامل بخش های مصاحبه با مسافران نوروزی، تهیه بسته های صوتیدر مورد آرزوی کودکان و سالمندان و بیماران است. این برنامه سعی می کند با برقراری ارتباط با مرکز کرمان و گفتگو با موضوع شهید حاج قاسم سلیمانی نشاط معنوی را در میان مخاطبان ایجاد کند.

اکبری گفت: رادیو قزوین همچنین برنامه صبحگاهی«بوی بهار» و برنامه عصرگاهی «یه سال تازه» را در ایام نوروز با بخش هایی همچون: راه اندازی پویش مردمی با موضوع نوروز، پرداخت به اعیاد شعبانیه و مبعث، معرفی ظرفیت های استان قزوین، پرداخت به آداب و رسوم و لهجه قزوینی، اطلاع رسانی به مردم درباره ویروس کرونا ومعرفی بناهای تاریخی استان به استقبال شنوندگان خواهد رفت.