سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

برنامه های صدا و سیمای مرکز کردستان طی ایام نوروز سال 1395 - صفحه محتوایی خبر

 

 

برنامه های صدا و سیمای مرکز کردستان طی ایام نوروز سال 1395

برنامه های صدا و سیمای مرکز کردستان طی ایام نوروز سال 1395

برنامه های صدا و سیمای مرکز کردستان طی ایام نوروز سال 1395

 صدا و سیمای مرکز کردستان برای ایام نوروز در بخش های سیما و صدا برنامه­ های متنوعی را تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کردستان: در بخش صدا برنامه «نوروزی کورده واری» ویژه تحویل سال به تهیه کنندگی علی یونسی ، برنامه «جیژوانی به هار» به تهیه کنندگی تورج میناگری، حسین سلطانیان، علی یونسی و مهدی حبیبی و همچنین برنامه دیگری با عنوان «به هاری کورده واری» به تهیه کنندگی علی رحمانی، ندا نقیبی و علی یونسی پخش خواهد کرد.

گروه نمایش مرکز کردستان نیز ضبط و تولید نمایش های کوتاه نوروزی برای ویژه برنامه های (نوروزی کورده واری، به هاری کورده واری، جیژوانی به هار) به تعداد 92 باکس و به مدت حدود 720 دقیقه به تهیه کنندگی و نویسندگی آزاد پیر خضری، فتانه مرادی و افشین خدری تدارک دیده است بازیگران این نمایش ها گروه نمایش صدای مرکز کردستان می باشند.

در حوزه سیما نیز برنامه های جالب و متنوعی مختص ایام نوروز تهیه گردیده است.

ویژه برنامه «سالی تازه هاته وه» به معنی (سال نو آمد) به مدت 60 به تهیه کنندگی فرید آریا نژاد ، برنامه های زنده سلاو کردستان و ژیانی نوی ، سریال جذاب «شاکی» به تهیه کنندگی و کارگردانی ستار چمنی گل از تولیدات سیمای مرکز کردستان در 13 قسمت در ایام نوروز پخش می شود .

سیمای مرکز کردستان با پخش ویژه برنامه تحویل سال با عنوان  «سالی تازه هاته وه» نیز سعی دارد لحظاتی شاد و مفرح را برای شنوندگان به ارمغان بیاورد.

موسیقی تصویرهای کوتاهی تحت عنوان «اقلیم» برای معرفی جاذبه های گردشگری استان کردستان در سنندج، مریوان و اورامان تولید شده و علاوه بر پخش از شبکه استانی، برای شبکه های سراسری سیما ارسال خواهد شد.

 در این برنامه ها به موضوعاتی از قبیل رعایت نکات ایمنی و بهداشتی، معرفی آداب و رسوم مردم استان در این ایام، معرفی اماکن گردشگری و صنایع دستی، اطلاع رسانی از شرایط جوی و هواشناسی، معرفی استان و اطلاع رسانی از عملکرد ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان پرداخت خواهد شد.