سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

برنامه های صدا و سیمای مرکز گیلان در گرامیداشت هفته دفاع مقدس - صفحه محتوایی خبر

 

 

برنامه های صدا و سیمای مرکز گیلان در گرامیداشت هفته دفاع مقدس

برنامه های صدا و سیمای مرکز گیلان در گرامیداشت هفته دفاع مقدس

 

شبکه استانی صدا و سیمای مرکز گیلان در هفته گرامیداشت دفاع مقدس با تهیه و پخش ویژه برنامه هایی یاد و خاطره دلاورمردی های هشت سال جنگ تحمیلی را زنده نگه می دارد .

 هفته دفاع مقدس یاد آور عزت و حماسه آفرینی ملت سرافراز ایران اسلامی ،رشادت های رزمندگان اسلام و شهدای والا مقامی است که با نثار خون خود از میهن  اسلامی و ارزشهای انقلاب اسلامی پاسداری کردند.

 به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز گیلان ، ویژه برنامه «گنج مقدس » در هفت قسمت 55 دقیقه ای هر شب از ساعت 21:30 با بخشهای مختلف دعوت از فرماندهان ارشد نظامی ،نخبگان رزمنده ،کار آفرین دانشگاهی،هنرمندان انقلابی ،نماهنگ و مسابقه به طور زنده از شبکه باران پخش می شود . پخش رژه نیروهای مسلح  در استان به طور زنده از دیگر برنامه های این شبکه در این ایام است. همچنین، مجموعه فیلمهای دفاع مقدس در این ایام هر روز ساعت 14 ازسیمای مرکز گیلان پخش می شود . برنامه خانه مهر نیز با دعوت از میهمانان ویژه وسایر  برنامه های سیمای مرکز گیلان نیز به این رویداد تاریخی می پردازند . 

صدای مرکز گیلان نیز ویژه برنامه های «هشت سال عاشقی » ، «یادگاری»، «مسابقه پله پله تا خدا» ،نمایش«ما 5 نفر بودیم »را در جدول پخش خود دارد . «هشت سال عاشقی» با بخشهای نمایش ویژه،گزارش مردمی ،سخنان رزمندگان  در 6 برنامه هر روز از ساعت 18 به مدت 60دقیقه به طور زنده از رادیو گیلان پخش می شود . برنامه «یادگاری » به یاری آرشیو رادیو ترانه های ماندگار و نمایش یاد و خاطره روز های دفاع مقدس را زنده نگه می دارد و در هفته دفاع مقدس هر روز از ساعت 12:40 به مدت 30 دقیقه پخش می شود . مسابقه «پله پله تا خدا» عنوان دیگر ویژه برنامه این هفته می باشد که سئوالات مسابقه با محوریت رویدادهای سیاسی ،نظامی، امنیتی و فرهنگی کشور در 8 سال دفاع مقدس را طرح می کند ،گفتار امام و رهبر و سرداران اسلام و شخصیتهای تاثیر گذار ،فیلمها ،ترانه هاو سرودهای ملی و استانی از جمله بخشهای این مسابقه است که هر روز از ساعت 19 به مدت 30 دقیقه از رادیو گیلان تقدیم شنوندگان عزیز خواهد شد. نمایش «ما 5 نفر بودیم »، خاطرات تعدادی از رزمندگان گیلانی را در قالب نمایش هر شب ساعت 22 به مدت 30 دقیقه پخش می کند . سایر برنامه های رادیو گیلان نیز حال و هوای دفاع مقدس به خود می گیرند .

خبر گیلان نیز با پخش گزارشهای ویژه آیینها و عزاداریهای مردم گیلان در ماه محرم و اخبار و رویدادهای هفته دفاع مقدس و با گفتگوهای ویژه  با فرماندهان و کارشناسان مذهبی ، برنامه های این ایام را منعکس خواهد کرد. بارگذاری برنامه ها،اخبار و مداحی ها و مراسم های مذهبی این ایام در فضای مجازی از دیگر اقدامات این مرکز می باشد.