جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

برنامه های صدا و سیمای گلستان در هفته امر به معروف و نهی از منکر - صفحه محتوایی خبر

 

 

برنامه های صدا و سیمای گلستان در هفته امر به معروف و نهی از منکر

برنامه های صدا و سیمای گلستان در هفته امر به معروف و نهی از منکر

 

مدیر کل صدا و سیمای گلستان ویژه برنامه های هفته امر به معروف و نهی منکر این مرکز را در حوزه های مختلف معاونت های سیما، صدا ، خبر و فضای مجازی را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، مدیر کل صدا و سیمای استان با فرا رسيدن ماه محرم و آغاز هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر افزود:  برجسته‌سازی نقش عاشورا در تحکیم و ارتقاء امر به معروف و نهی از منکر، تاکید بر نماز به عنوان یکی از اهداف اصلی قیام امام حسین (ع)، معرفی جایگاه جوان در قیام عاشورا، صدا و سیمای گلستان با هدف ارج نهادن به این هفته صدا و سيمای گلستان ويژه برنامه هايی را به همين منظور تدارک ديده است.

منتظر حجت در ادامه بیان داشت: شبکه استانی سیما با ویژه برنامه " راه روشن " به تهيه كنندگی و كارگردانی حسین گلخطیر، 20 برنامه 7 دقیقه ای  در قالب سخنرانی های نماینده ولی فقیه و امام جمعه گرگان و دیگر ائمه جمعه استان ویژه هفته احیا امر به معرف و نهی از منکر و عزاداری شهادت امام حسین(ع)  و یاران با وفای آن حضرت با عزاداران حسينی همراه می شود.

وی همچنین اظهار داشت: معاونت سیما با پخش برنامه زنده "احلی من العسل" به مدت 90 دقیقه به تهیه کنندگی و کارگردانی ابراهیم امیرخانی و وحید حسین زاده، پوشش و پخش زنده ویژه برنامه های نماز ظهر تاسوعا وعاشورای حسینی  از شبکه گلستان و شبکه های سراسری و دیگر برنامه های  ویژه این هفته از جمله لحظه های ملکوتی با تهیه کنندگی و کارگردانی حسین گلخطیر و هادی حق شناس در 7 قسمت 20 دقیقه ای با حضور ائمه جمعه استان و 3 برنامه خانه محبت با حضور کارشناسان ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان را برای این هفته بینندگان تدارک دیده است.

در ادامه مدیر کل صدا و سیما به معرفی برنامه های رادیوی فارسی و برون مرزی این مرکز پرداخت و اظهار داشت: شبكه استانی صدای گلستان هم برای این هفته دو ویژه برنامه "خانه ما" و "حریم حسن " تدارک دیده است.

برنامه خانه ما به تهیه كنندگی شهده شاکری نژاد ساعت 10:05 به مدت 55 دقیقه با گویندگی زهرا حسن زاده و ارمغان سرایداری با حضور کارشناس مذهبی و گزارش مردمی و ... و برنامه حریم حسن با موضوع عفاف و حجاب به تهیه کنندگی مجتبی طالبی ساعت15:30 در 7 قسمت 30 دقیقه ای با برنامه هایی از قبیل کارشناس مذهبی و گزارش مردمی و ...روی آنتن می رود.

منتظر حجت افزود: رادیو ترکمنی برون مرزی با ویژه برنامه به نام "یادلامه (به یاد آن روزها)" 2 تا برنامه به مدت 120 دقیقه بصورت زنده از رادیو ترکمنی به تهیه کنندگی احمد قرنجیک، عبدالطیف گرکز و لطیفه دوجی با حضور کارشناسان مذهبی، گزارشهای مردمی و ... ویژه برنامه "اولکام" به طور ویژه به تاسوعا و عاشورای حسینی با نگاه ویژه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر و دیگر برنامه های رادیو ترکمنی مرکز شامل "گوهر جوانی" ساعت 21:25 به مدت 20 دقیقه به امر معروف و نهی از منکر به تهیه کنندگی لطیفه دوجی، "چشمه ایمان" با حضور کارشناس مذهبی به تهیه کنندگی عبدلطیف گرکزاز ساعت 19:30 به مدت 25 دقیقه  و  "نغمه" به حدیث و گفتار بزرگان  از ساعت20:20 به مدت 15 دقیقه، " در محضر آفتاب" با پیام رهبری  21:35 به مدت 10دقیقه،"جهان سیاست" از 20:45 به مدت 10 به تهیه کنندگی احمد قرنجیک، ترجمه و پخش خبرها و تفاسیر سیاسی ارسالی از معاونت برونمرزی و بارگزاری تمامی برنامه های امر به معروف و نهی از منکر رادیو ترکمنی در سایت رادیو ترکمنی از جمله برنامه های این هفته می باشد.

وی همچنین به ویژه برنامه های "معاونت خبر" اشاره کرد و اذعان داشت : حوزه معاونت خبر این مركز هم به منظور تکریم این هفته با 4 گزارش تولیدی و خبری،  5 گزارش رادیویی، 6 خبر مکتوب در صفحه خبرگزاری استانی در این هفته همراه مردم گلستان خواهد بود.

مدیر کل صدا وسیما در پایان افزود: معاونت فضای مجازی مرکز همراه با دیگر معاونت های مرکز نیز در این ایام مطالب متنوع با موضوع امر به معروف و نهی از منکر را برای بارگزاری در شبکه های اجتماعی تهیه و تولید نموده 5 پوستر، 10 عکس نوشت، 5 اینفوگرافی، 5 کلیپ ویژه هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر و ... نشر بسته های ویژه فضای مجازی از برنامه های سیما و صدا از جمله عملکرد معاونت فضای مجازی رسانه استانی در این ایام خواهد بود.