جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

برنامه های مرکز همدان در نوروز 99 - صفحه محتوایی خبر

 

 

برنامه های مرکز همدان در نوروز 99

برنامه های مرکز همدان در نوروز 99

 

صدا و سیمای مرکز همدان با تدارک برنامه های متنوع نوروزی برای مخاطبان خود، به استقبال بهار می رود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، برنامه ریزی برای تولید برنامه در ساختارها و قالب های متنوع برنامه سازی و پرداختن به موضوعات مورد نیاز مردم و مخاطبان، از اقدامات این شبکه استانی برای ایام نوروز است که در تولیدات رادیویی و تلویزیونی این شبکه نمود می یابد.

ایوان بهار

سیمای همدان با ایوان بهار به استقبال سال نو می رود.

ایوان بهار عنوان ویژه برنامه تحویل سال نو در سیمای همدان است که به مدت 180 دقیقه از این شبکه به صورت زنده پخش می شود.

این ویژه برنامه در قالب آیتم های متنوع شامل میهمان، گزارش، ارتباط با مخاطب، موسیقی، اطلاع رسانی و بسیاری بخش های دیگر میهمان خانه های مردم در تعطیلات نوروزی است. ایوان بهار در ادامه و با همین عنوان و به مدت 60 دقیقه جایگزین برنامه شبانه در 15 روز نخست سال می شود.

سیمای همدان همچنین تلاش کرده است تا با تولید و تدارک برنامه هایی در ساختارهای مختلف برنامه سازی از قبیل، طنز، مستند، تله فیلم، موسیقی، انیمیشن و ... نیازهای متنوع مخاطبان خود را مدنظر قرار دهد.

رادیو همدان هم از قافله عقب نمانده و با تدارک برنامه های متنوعی، همراه با مخاطبان خود به استقبال نوروز می رود.

 

رادیو مسافر

رادیو مسافر عنوان برنامه رادیویی از صدای مرکز همدان است که در تعطیلات نوروز 99 از صدای این مرکز پخش می شود.

این برنامه از 6 بخش 10 دقیقه ای تشکیل شده که 3 بخش آن در صبح و 3 بخش دیگر در عصر پخش می شود. رویکرد اصلی این برنامه اطلاع رسانی از وضعیت جوی، راه ها، اورژانس، بهداشت فردی و محیط و ... به مسافران است. ساعت های پخش این برنامه 9، 10، 11، 16، 17 و 18 هر روز تعیین شده است.

 

رادیو محله

این برنامه به مدت 50 دقیقه هر روز از ساعت 10:10 تا 11 صبح از صدای همدان پخش می شود.

آیتم های متنوع شامل میان برنامه های طنز، بخش های اطلاع رسانی و تعامل با مخاطبان برنامه از ویژگی های جذاب این برنامه نوروزی است. رادیو محله بستر مناسبی برای حضور پر رنگ مخاطبان در برنامه فراهم کرده است. در این برنامه مخاطبان با برقراری ارتباط با شبکه، در خصوص موضوع روز اظهار نظر می کنند.

 

به وقت بهار

برنامه ویژه نوروز در صدای مرکز همدان است که هر روز از ساعت 18:30 به مدت یک ساعت به صورت زنده از این شبکه پخش می شود.

تعدد آیتم های طنز و گزارش موضوعی از ویژگی های این برنامه رادیویی است که فضایی با نشاط را برای مخاطبان فراهم می کند.

 

نوبهار، ویژه برنامه تحویل سال نو

نوبهار، عنوان ویژه برنامه تحویل سال نو در صدای مرکز همدان است که از حدود یک ساعت قبل از تحویل سال نو شروع شده و تا ساعاتی پس از تحویل سال نو ادامه می یابد. 

حال و هوای این برنامه به مناسبت مصادف بودن روز اول فروردین با شهادت امام کاظم (ع)، معنوی است و ضمن اینکه به این مناسبت می پردازد، در قالب آیتم هایی، آداب و رسوم نوروزی و تحول در نگرش انسان به زندگی را نیز در دستور کار خود دارد.

آیتم هایی شامل ارتباط با راهیان نور (در صورت برگزاری این مراسم در کشور)، معرفی امامزاده های استان، اماکن گردشگری، ارتباط با خانواده های شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم، مباحث بهداشتی روز و لزوم رعایت آن در حین سفرهای نوروزی و بسیاری موضوعات دیگر از بخش های اصلی این برنامه است که به صورت ویژه به آنها پرداخته می شود.

 

یک نکته یک آهنگ

عنوان برنامه ای موسیقایی از صدای مرکز همدان است که در ایام نوروز، هر روز از ساعت 20 به مدت یک ساعت پخش می شود.

در این برنامه سعی می شود در کنار پخش موسیقی های محلی و ملی، با پرداختن به نکات مهم اخلاقی و آموزشی، فضایی آرام همراه با لذت و رضایت از زندگی به مخاطبان دست دهد.