سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

برگزاری اولین جلسه شورای اقامه نماز سازمان صدا وسیما در سال 1394 - صفحه محتوایی خبر

 

 

برگزاری اولین جلسه شورای اقامه نماز سازمان صدا وسیما در سال 1394

برگزاری اولین جلسه شورای اقامه نماز سازمان صدا وسیما در سال 1394

برگزاری اولین جلسه شورای اقامه نماز سازمان صدا وسیما در سال 1394

 اولین جلسه شورای اقامه نماز رسانه ملی در سال 1394 با حضور جمعی از نویسندگان آثار نمایشی برگزار شد .

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم که با حفظ سمت ریاست ستاد اقامه نماز و احیاء زکات سازمان صدا وسیما را نیز به عهده دارد در این جلسه نقش نویسنده را در یک اثر نمایشی بسیار مهم ارزیابی نمود . معاون امور مجلس و استان های رسانه ملی اضافه کرد : (( ما برای ایجاد شبهه در آثار نمایشی مشکلی نداریم و محدودیت قائل نیستیم لکن این شبهه وقتی میتواند از طریق رسانه مطرح شود که پاسخ صحیح ، عالمانه و اغنایی برای آن طراحی شده باشد . اساسا پاسخ و خروجی متقن ، یک اثر نمایشی است که شبهات را بر طرف می کند . ))

در ادامه نویسندگان و میهمانان حاضر در جلسه به بیان نظرات و بعضی از دغدغه های خود پرداختند  که ذیلا به مهمترین محورهای آن اشاره شده است :

  1. در نظر گرفتن و پرداختن به خواسته های اسپانسر ها بعضا دست نویسنده را می بندد.
  2. نویسنده باید فرصت کافی برای نگارش متن داشته باشد .
  3. احساس می شود برای ورود به مسائل چالشی و طرح برخی شبهات محدودیت وجود دارد .
  4. نباید از نویسنده خواسته شود تا مسائل مهم اعتقادی را بصورت کلیشه ای در فیلم نامه بکنجاند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز و احیاء زکات سازمان صدا و سیما نیز از آغاز تدوین و نگارش 14 فیلم نامه تله فیلم که در آن موضوعات مرتبط نماز مهندسی شده باشد، خبر داد . میقانی افزود : (( گاهی مسائل مرتبط با تولید روی نگارش فیلم نامه تاثیر می گذارد . ما با این اعتقاد که فیلم نامه خوب بخش اعظم یک کار نمایشی است ، خواستیم در مرحله اول فارغ از موضوع تولید به نگارش فیلم نامه و مهندسی پیام های نماز در آن حوزه بپردازیم . )) وی همچنین گنجاندن موضوع نماز بصورت کاملا هنرمندانه در آثار نمایشی توسط نویسندگان را فرصتی برای این عزیزان و انتظار جدی رسانه ملی در این بخش برشمرد .   

همچنین جمعی از معاونین و مدیران ستاد اقامه نماز کشور ، مدیر کل روابط عمومی سازمان ، رییس مرکز سیمای استان ها ، مدیران گروه های فیلم و سریال شبکه های سراسری و جمعی از مدیران مرکز امور نمایشی رسانه نیز در این جلسه حضور داشتند .