سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

برگزاری مانور مدیریت بحران در مرکز خراسان شمالی - صفحه محتوایی خبر

 

 

برگزاری مانور مدیریت بحران در مرکز خراسان شمالی

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی همزمان با 7 استان کشور و در راستای ایجاد آمادگی جهت مقابله با بحرانهای احتمالی، ستاد مدیریت بحران صدا و سیمای خراسان شمالی مانور مدیریت بحران را برگزار کرد .

احمد مهدوی مدیر کل صدا وسیمای مرکزخراسان شمالی گفت: با توجه به قرار گرفتن خراسان شمالی در گسل زلزله، مانور مدیریت بحران صدا وسیمای استان با موضوع زلزله، در پی فراخوان اعضای سازمان دوم ( گروههای A  و B1 ) در محل مهمانسرای مرکز صدا و سیمای خراسان شمالی برگزار شد .

وی افزود: رسانه نقش مهمی در آرام بخشی، اطلاع رسانی، هدایت و مدیریت بحران ها ایفا می کند .

وی از جمله اهداف این مانور را  بررسی سرعت عمل اعضای سازمان در امر فراخوانی و حضور در مکان اجرای مانور اشاره کرد .

همچنین بررسی میزان آمادگی اعضای سازمان در امر تهیه، تولید و پخش برنامه های رادیویی و تلویزیونی و خبر متناسب با بحران زلزله از دیگر اهداف اجرای این مانور اعلام کرد .

نژاد حسین معاون پشتیبانی و منابع انسانی استانداری خراسان شمالی با حضور در محل مانور گفت:  اجرای مانور نشان داد آمادگی خوبی در کارکنان صدا و سیما ی استان در زمینه اطلاع رسانی وجود دارد.

وی با تقدیر از بزنامه ریزی و نظم و دقت در اجرای مانور افزود: هماهنگی و اجرای مانور با هدف ارزیابی آمادگی رسانه در بحران ها با برنامه ریزی مناسب انجام شد.

شناسایی نقاط قوت و ضعف نیروی انسانی و تجهیزاتی سازمان دوم ( گروههای A  و B1 ) در بخش های مختلف اجرای این مانور آزمایشی اعم از خبر، صدا ، سیما و فنی و ... نیز از عمده اهداف برگزاری این مانور اشاره شده است .

alt

alt