جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری نشست خبری تجلیل از پیرغلامان حسینی در گلستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

برگزاری نشست خبری تجلیل از پیرغلامان حسینی در گلستان

نخستین نشست خبری یازدهمین اجلاس بینالمللی تجلیل از پیرغلامان حسینی به میزبانی صدا و سیمای گلستان در استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکزگلستان، مقدسی مدیر کل صدا و سیما و رئیس کمیته اطلاع رسانی گلستان در این نشست خبری گفت: مراسم آئینی یازدهمین اجلاس بینالمللی پیرغلامان حسینی روز جمعه دهم آبان‌ماه در گلستان برگزار میشود و سخنران این مراسم ضرغامی رئیس رسانه ملی خواهد بود؛ ضرغامی همچنین در آئین اختتامیه از پیرغلامان حسینی تجلیل می‌کند.

دبیر یازدهمین اجلاس در حاشیه نخستین نشست خبری با بیان اینکه برگزاری این اجلاس به صورت زنده روی آنتن میرود، خاطرنشان کرد: از تعداد زیادی اصحاب رسانه به ویژه 50 تا60 نفر از تهیهکنندگان، از تهران در این اجلاس حضور خواهد یافت که ظرفیتهای گلستان را در این مدت به تصویر میکشند.

ابراهیم طاهری اظهار داشت: هفتم آبانماه سال جاری ورود میهمانان به تهران و عزیمت به مرکز استان گلستان صورت خواهد گرفت. وی ادامه داد: عصر سهشنبه هفتم آبان‌ماه؛ مراسم استقبال در گرگان انجام خواهد شد و صبح چهارشنبه (هشتم آبان) مراسم افتتاحیه یازدهمین اجلاس بینالمللی پیرغلامان حسینی در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار میشود که تقدیر، رونمایی و سخنرانی، بخشی از برنامههای اجلاس پیرغلامان حسینی در گلستان است

alt

دبیر یازدهمین اجلاس در حاشیه نخستین نشست خبری یازدهمین اجلاس بینالمللی تجلیل از پیرغلامان حسینی در اظهار داشت: در این اجلاس از پنج نفر از ارادتمندان اهل سنت به امام حسین (ع) تجلیل میشود.

ابراهیم طاهری در خصوص هزینههای این اجلاس ابراز کرد: این هزینهها برای امام حسین (ع) هزینه نیست چراکه عقیده داریم این مهم، حرکت در راستای تقویت فرهنگ اسلامی، ایمنسازی جامعه، بالا بردن مقاومت و تثبیت نظام اسلامی است.

وی گفت: افتتاحیه مراسم یازدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی به صورت اختصاصی است و مراسم اختتامیه به صورت عمومی است که حضور باشکوه مردم در این مراسم به آن عظمت میبخشد.

دبیر یازدهمین اجلاس اجلاس بینالمللی تجلیل از پیرغلامان حسینی در گلستان اظهار داشت: طی سالهای گذشته 10 دوره اجلاس پیرغلامان انجام گرفت که شش دوره آن در تهران و چهار دوره در استانهای زنجان، بوشهر، همدان و اردبیل برگزار شد که هر یک از مراسم ها  با شکوه و عظمت خاصی برگزار شدند.

وی هدف از برگزاری یازدهمین اجلاس بینالمللی پیرغلامان حسینی را معرفی فرهنگ اصیل عزاداری امام حسین (ع) و تبیین صحیح الگوی عزاداری سیدالشهدا (ع) برشمرد و افزود: تکریم از پیرغلامان حسینی، تجلیل از مداحان، ذاکران آئینهای عاشورایی، تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری در عرصه مداحی و آسیبشناسی از دیگر اهداف این اجلاس است.

دبیر یازدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی؛ با بیان اینکه در دو دوره اخیر سطح اجلاس به بینالمللی تبدیل شد، تصریح کرد: برگزاری دهمین اجلاس بینالمللی پیرغلامان حسینی که در استان اردبیل برگزار شد با حضور 22 کشور و 34 نفر از خادمان، مداحان و علمای اهل شیعه که در عرصه ارادت به امام حسین (ع) تلاشهای وافری داشتند، برگزار شد.

طاهری با اشاره به اینکه اجلاس دهم با ویژگیهای برجسته و ارائه 10 کار جدید در استان اردبیل برگزار شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم استان گلستان نیز در هشتم و نهم آبان ماه سال‌جاری میزبان خوبی برای برگزاری هر چه باشکوه این مراسم باشد.

وی از حضور 600 مهمان در این اجلاس خبر داد و اذعان کرد: اکثریت مهمانان از استانهای مختلف خواهند بود که این افراد به تدبیر دبیر صدا و سیما در سراسر کشور و با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و کانون مداحان و بسیج مداحان انتخاب میشوند.