جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری نشست خبری مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی با اصحاب رسانه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی - صفحه محتوایی خبر

 

 

برگزاری نشست خبری مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی با اصحاب رسانه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

برگزاری نشست خبری مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی با اصحاب رسانه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی


محسن نصرپور مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی  در نشست خبری ستاد رسانه‌ای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب گفت: رسانه ها، بالاترین سطح مسئولیت برای برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دارد.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی ، نصرپور با اشاره  به نقش محوری خراسان و مشهد مقدس در پیروزی انقلاب اسلامی  گفت:مشهد را درکنار قم میتوان تبلور مبانی فکری و نظری انقلاب اسلامی دانست و حضور شخصیت های تاثیر گذاری مثل مقام معظم رهبری ،آیت الله شهید مطهری و شهید هاشمی نژاد و آیت الله واعظ طبسی را نمونه عینی محل پرورش علما و روحانیون مبارز اعلام کرد.
وی با بیان اینکه  طبق نظر سنجی بیش از 67 درصد مردم از برنامه های صدا و سیمای استان خراسان رضوی رضایت دارند.گفت: "گزارش 5" پرببینده ترین برنامه سیما و "صبح بخیر خراسان" پرطرفدارترین برنامه های رادیویی می باشد.همچنین میزان مخاطب رادیو در صدای خراسان رضوی 26 درصد را شامل می شود.
مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی به پوشش 99 درصدی دیجیتالی برنامه های صدا و سیمای این مرکز تا سال آینده در استان اشاره کرد و افزود: این در حالیست که هم اکنون 96 درصد جمعیت شش میلیون و 400 هزار نفری خراسان رضوی از پوشش دیجیتالی برنامه های صدا و سیما برخوردارند.
نصرپور گفت: 120 ایستگاه دیجیتال در سال های 96 و 97 در سطح استان ایجاد شده اند.وصدا و سیمای خراسان رضوی با 12فرستنده تلویزیونی و رادیویی بیشترین تعداد فرستنده های پرقدرت را در سطح کشور دارد.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از 345 ایستگاه ماهواره ای در این استان فعالیت دارند.عنوان کرد: همچنین این مرکز بیشترین تعداد موسیقی های تولیدی را در بین مراکز صدا و سیمای کشور به خود اختصاص داده است. وهمچنین صدا وسیمای خراسان رضوی  از ابتدای امسال تاکنون 57 اثر موسیقی تولید کرده که این تعداد تا پایان امسال به 65 اثر خواهد رسید.
مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی همچنین با تاکید بر لزوم انعکاس گسترده و مناسب دستاوردهای انقلاب اسلامی افزود: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، صدا و سیمای خراسان رضوی ویژه برنامه ها و تولیدات مختلفی در حوزه رادیو و تلویزیون دارد.وتولید سه هزار و 500 دقیقه برنامه در حوزه صدا و سه هزار و 300 دقیقه برنامه تلویزیونی از مهم ترین این برنامه ها می باشد.
نصرپور در پایان  گفت : تولید 250 اثر در حوزه خبر و هشت برنامه در فضای مجازی در قالب 140 قسمت از دیگر برنامه های صدا و سیمای خراسان رضوی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است