سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

برگزاری همایش انتخاباتی در مرکز خراسان شمالی - صفحه محتوایی خبر

 

 

برگزاری همایش انتخاباتی در مرکز خراسان شمالی

همایش انتخابات و رسانه با حضور اعضای دفتر شورای نگهبان قانون اساسی در استان و برنامه سازان صدا و سیمای خراسان شمالی، اعضای شورای طرح و برنامه مرکز و خبرنگاران آزاد شهرستان ها برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی مرکز صدا و سیمای خراسان شمالی، احمد مهدوی مدیرکل صدا و سیمای استان گفت: عدالت رسانه ای یکی از شاهکارهای رسانه ملی بود که در این انتخابات و به خصوص مناظره های نامزدهای ریاست جمهوری و توسط رسانه ملی برای نامزدها به نمایش گذاشته شد .

وی افزود: از سال گذشته صدا و سیمای خراسان شمالی در سه مرحله تبلیغ، تبیین و تهییج فعالیت خود را آغاز کرد و از امروز همه امکانات رسانه استان برای تهییج و بسترسازی انتخاباتی پر شور وارد عمل شده است.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان نیز در این جلسه گفت: صدا و سیما در این انتخابات و بخصوص در بخش مناظره ها به تکلیف خود عمل کرد که دشمنان در رسانه های غربی به این موضوع اعتراف کردند .

حجت السلام عبداللهی افزود: رسالت صدا و سیما رسالت انبیاست و این رسانه همگام با منطق قرآنی علاوه بر تقویت اراده ی ملی به شورای نگهبان نیز کمک می کند .

وی ترویج عمل به قانون و عمل به اصول امام (ره) و رهبر معظم انقلاب، جلب اعتماد مردم در صیانت از آرا، ترویج مشارکت حداکثری مردم و فرهنگ رقابت سالم و خود کنترلی را فرصت مناسبی برای برنامه ریزی در صدا و سیما برشمرد .

رییس هیئت نظارت بر انتخابات در استان استفاده از امکانات دولتی، فراموشی عمل به قانون، دوری از دایره انصاف، سیاه نمایی و شبهه افکنی را نیز به عنوان تهدیدهای انتخابات برشمرد.

به گفته حجت الاسلام عبداللهی از 768 هزار و 727 نفر جمعیت استان 544 هزار و 648 نفر واجد شرایط رای دادن هستند و آرای مردم خراسان شمالی در هزار و 64 شعبه اخذ رای ریاست جمهوری و هزار و 25 صندوق اخذ رای شوراها جمع آوری خواهد شد و همچنین سه هزار عامل نظارتی نیز در این انتخابات از آرای مردم صیانت می کنند.

alt

alt