جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری کارگاه آموزشی نظر سنجی الکترونیکی در مرکز کرمان - صفحه محتوایی خبر

 

 

برگزاری کارگاه آموزشی نظر سنجی الکترونیکی در مرکز کرمان

برگزاری کارگاه آموزشی نظر سنجی الکترونیکی در مرکز کرمان

 

کارگاه آموزشی نظر سنجی الکترونیکی(تبلتی،موبایلی) ویژه مدیران و مسئولین پژوهش در صدا و سیمای مرکز کرمان برگزار شد.

به گزارش روبط عمومی صدا و سیمای مرکز کرمان، در مراسم اختتامیه این کارگاه آموزشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به اهمیت پژوهش و نظر سنجی گفت: پژوهش باید گره ای از مشکلات جامعه را باز کند و پژوهشگران باید با تمرکز بر نیازهای جامعه مخاطب خود ، متناسب با این نیازها پژوهشهای لازم را انجام دهند و از انجام پژوهش های غیرضروری اجتناب کنند.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی از مرکز پژوهش ها و نظرسنجی سازمان صدا و سیما به عنوان یکی از معتبرترین مراکز پژوهشی کشور تقدیر کرد .

سرپرست استانداری کرمان هم در این نشست با اشاره به اهمیت مقوله پژوهش گفت: صدا و سیما به عنوان یک دانشگاه تاثیرگذار بر جامعه ، باید پژوهش را مبنای تمام برنامه های تولیدی خود قرار دهد. آقای فدایی عمده ترین موانع پژوهش در کشور را فقر منابع مالی ، مسلط نبودن پژوهشگران به زبان های خارجی ، اهمیت ندادن به نتایج پژوهش ها ، نبود فرهنگ پژوهش و کمبود پژوهش های نوآورانه ذکر کرد. رئیس مرکز پژوهش و افکارسنجی سازمان صدا و سیما نیز در این مراسم از برنامه ریزی این سازمان برای استفاده از شیوه های نوین نظرسنجی و پژوهش خبر داد و گفت: با موافقت رئیس سازمان صدا و سیما سامانه نظرسنجی تبلتی ـ تلفنی مراکز استان ها تا دهه فجر امسال راه اندازی می شود. آقای طلوعی با اشاره به تخصیص بودجه مستقل برای بخش های پژوهشی در سازمان صدا و سیما افزود: حرکت ما به سمت پژوهش های رسانه محور خواهد بود .

اقای علیرمضانی مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان هم در این نشست از پژوهش به عنوان زیرساخت برنامه سازی در صدا و سیما یاد کرد و گفت: با توجه به نقش رسانه و اهمیت آن در جهان امروز توجه به پژوهش محوری از اهمیت بسزایی برخوردار است.

اقای علیرمضانی با اشاره به مورد اعتماد بودن نظرسنجی های صورت گرفته بوسیله واحدهای پژوهشی سازمان صدا و سیما در مقاطع و موضوعات مختلف افزود: سرمایه گذاری در بخش پژوهش می تواند عامل برتری رسانه در رقابت های رسانه ای امروز بشمار آید.

آقای حمزه نماینده شهرستان های جنوبی استان هم در این نشست با انتقاد از کم توجهی به مقوله پژوهش در کشور توجه ویژه به پژوهش در حوزه های علوم اجتماعی و صنعت و سرمایه گذاری را خواستار شد.

در پایان این نشست از خدمات پژوهشی مسئولان مرکز پژوهش و افکارسنجی سازمان صدا و سیما تجلیل شد.