جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری کارگاه های آموزشی در صدا و سیمای مرکز کیش - صفحه محتوایی خبر

 

 

برگزاری کارگاه های آموزشی در صدا و سیمای مرکز کیش

برگزاری کارگاه های آموزشی در صدا و سیمای مرکز کیش

برگزاری کارگاه های آموزشی در صدا و سیمای مرکز کیش

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کیش ، کارگاه  آموزشی «تاثیر رفتار بر ادراک مخاطبان و زبان بدن» با حضور دکتر class hendrik wiertzema استاد دانشگاه روتردام هلند و کارگاه آموزشی « روان شناسی ارتباطات اقناعی » با حضور دکتر بنی هاشمی استاد دانشکده صدا و سیما برگراز شد .

در این گارگاه های آموزشی که جمعی از مدیران و برنامه سازان صدا و سیما و همچنین خبرنگاران  خبرگزاری ها و نشریات جزیره کیش حضور داشتند دکتر wiertzema  درخصوص تاثیر رفتار بر ادراک مخاطبان و زبان بدن  به ارائه مباحثی از جمله ارتباطات غیر کلامی در رسانه ها و تاثیراتی که خبرگزاری های مدرن می توانند با رعایت نکات مربوط به زبان بدن روی مخاطبان خود داشته باشند .مواردی همچون حرکات و ژست دست ها و بدن ، لباس و چهره و توجه به رعایت فاصله ها و ... همچنین نحوه جلب اعتماد و اطمینان مخاطبان خبر و انتقال خبر به جای خبر خوانی پرداخت.

در کارگاه آموزشی دوم نیز دکتر بنی هاشمی نیز روان شناسی ارتباطات اقناعی را با طرح مباحثی از جمله فرآیند انتقال و اثر گزاری محتوا در رسانه ها با توجه به ویژگی های مخاطبان از نظر ادراکی ، احساسی و شناختی، کارکرد رسانه ها و نقش ارتباطات کلامی و غیر کلامی در اقناع مخاطب تدریس نمود.