جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

برگزاری کارگاه های تخصصی چهارگانه حوزه نظارت و ارزیابی سازمان صدا و سیما در مرکز چهارمحال و بختیاری - صفحه محتوایی خبر

 

 

برگزاری کارگاه های تخصصی چهارگانه حوزه نظارت و ارزیابی سازمان صدا و سیما در مرکز چهارمحال و بختیاری

برگزاری کارگاه های تخصصی چهارگانه حوزه نظارت و ارزیابی سازمان صدا و سیما در مرکز چهارمحال و بختیاری

 

کارگاه های تخصصی و هم اندیشی چهارگانه حوزه های سیما، صدا، خبر و فضای مجازی با حضور مدیرکل و کارشناسان مرکز نظارت و ارزیابی صدا و سیما در مرکز چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری: مدیرکل نظارت و ارزیابی مراکز به همراه تعدادی از کارشناسان این اداره کل با حضور در مرکز چهارمحال و بختیاری در نشستی با مدیرکل، معاونان و مدیران صدا و سیمای استان، نتایج ارزیابی برنامه های تولیدی این مرکز را بررسی و تشریح کردند.

دکتر میرزایی، مدیرکل نظارت و ارزیابی استان ها در این نشست با تشکر از صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری به خاطر تلاش های فراوان برای تولید و انتقال پیام های پرمحتوا و توجه ویژه به تهیه برنامه های مخاطب محور گفت: فراگیرترین و مؤثرترین نهاد تولید و انتشار پیام، رسانه است و صدا و سیما نقش مهمی در شکل گیری دیدگاه و باورهای مردم دارد.

وی مهمترین بستر مبارزه نظام سلطه با جمهوری اسلامی را از طریق جنگ نرم و رسانه عنوان و خاطر نشان کرد: نظام سلطه نفوذ و تخریب باورهای مردم را هدف گرفته است و در این میان رسالت و وظیفه رسانه بسیار حساس و خطیر است که با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری، مدیران و کارکنان رسانه به عنوان افسران جنگ نرم باید با برنامه ریزی و تولید پیام، باورهای مردم را هدایت و توطئه های سلطه گران را خنثی کنند.

 مدیرکل نظارت و ارزیابی مراکز در ادامه هدف از تشکیل این کارگاه های تخصصی را ارتقای تعامل مرکز نظارت و ارزیابی با حوزه تولید پیام، همفکری برای تولید محتوایی، اصلاح و انتقال پیام اثربخش و امیدآفرین، دستیابی به شیوه های مطلوب این حوزه و ارائه آمار و گزارش مرکز نظارت و ارزیابی از عملکرد استان ها بیان کرد.

آقای میرزایی گفت: طی ماه های گذشته هزار و دویست ساعت از برنامه های مرکز چهارمحال و بختیاری توسط کارشناسان این حوزه رصد و بازنگری شده است و با توجه به محدودیت هایی که در مراکز استانی وجو دارد، صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری عملکرد قابل قبولی داشته است.

وی توجه به مباحث فرهنگ و هویت بومی و محلی، موسیقی محلی و فولکلور، در نظر گرفتن مناسبت های مختلف در برنامه ها، پرداختن به موضوع صرفه جویی، توجه به موضوعات کارآفرینی، مدیریت اقتصاد خانواده، ترویج روحیه تلاش و کار، توجه به بحث گردشگری و ظرفیت های استان، معرفی استان های دیگر، پرداختن به موضوع چهل سالگی انقلاب و گفتمان انقلاب و سواد رسانه ای را از نقاط قوت برنامه های تولیدی تلویزیونی و رادیویی این مرکز برشمرد.

مدیرکل نظارت و ارزیابی مراکز صدا و سیما تنوع موضوعی، توجه به امیدافزایی، مطالبه گری و طرح و پی گیری مشکلات مردمی، معرفی جاذبه های گردشگری مناطق مختلف استان، توجه به موضوعات اجتماعی و اقتصادی، پرداختن به موضوع بحران آب و مناسب سازی گزارش های تلویزیونی برای رادیو را از ویژگی های برجسته بخش های خبری این مرکز عنوان کرد.

دکتر میرزایی همچنین فعالیت مطلوب و عملکرد مناسب در پیام رسان داخلی، فعالیت با توجه به اقتضائات فضای مجازی، انتشار پیام های متناسب سازی شده با خروجی آنتن شبکه و راه اندازی اپلیکیشن جهان بین همراه، تلویزیون اینترنتی و رادیو دیداری در وب سایت مرکز را از اقدامات مؤثر و مثبت معاونت فضای مجازی صدا و سیمای استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد.

مدیرکل مرکز چهارمحال و بختیاری هم در این نشست از حوزه نظارت و ارزیابی به عنوان چشم بینای سازمان یاد کرد و گفت: اینکه رسانه عملکرد خودش را نقد و ارزیابی می کند یک ظرفیت است و باید با استفاده از نظرات کارشناسی برای تولید برنامه های با کیفیت و مخاطب پسند تلاش کنیم.

آقای عظیمی با اشاره به هجمه دشمنان برای تغییر باورهای مردم و سیاه نمایی از طریق جنگ نرم گفت: تمام افرادی که دغدغه انقلاب و نظام جمهوری ‌اسلامی را دارند باید بستر لازم را برای مقابله با توطئه های دشمنان فراهم کنند و در این میان رسانه با شناخت دقیق وظایف خود، همچنین سرلوحه قرار دادن منویات مقام معظم رهبری و تولید محتوا با توجه به محورهای دین، اخلاق، امید،آگاهی و سبک زندگی ایرانی، اسلامی نقشی انکار ناپذیر و چشمگیر دارد.

وی رعایت استانداردهای تولیدی، توجه به کیفی سازی در زمینه فراهم کردن بستر و زیرساخت ها از جمله پوشش 96درصدی سامانه پخش دیجیتال در استان و آماده شدن تجهیزات برای پوشش صد در صدی، مخاطب محوری و استفاده از ظرفیت های بومی و محلی را از مواردی برشمرد که صدا و سیمای استان در برنامه ها و فعالیت های خود به آنها توجه ویژه دارد که ارتقای کیفی محتوا و رشد نمرات ارزیابی ها را به همراه داشته است.

در ادامه با تشکیل کارگاه های تخصصی چهارگانه با حضور کارشناسان مرکز نظارت و ارزیابی و برنامه سازان  واحدهای سیما، صدا، خبر و فضای مجازی برنامه های تولیدی مورد ارزیابی قرار گرفت و با بررسی نقاط ضعف و قوت آنها، راهکارهایی برای رفع اشکالات و تولید برنامه های با کیفیت و پر محتوا ارائه شد.