جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

برگزیدگان بخش جنبی کمیسیون سیما معرفی شدند - صفحه محتوایی خبر

 

 

برگزیدگان بخش جنبی کمیسیون سیما معرفی شدند

برگزیدگان بخش جنبی کمیسیون سیما معرفی شدند

 

بر اساس اعلام هیئت داوران کمیسیون سیمای بیست و یکمین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما، آثار برگزیده بخش جنبی سیما معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، هیئت داوران کمیسیون سیمای بیست و یکمین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما، آثار برگزیده بخش‌ جنبی این دوره را اعلام کرد.
بر این اساس در موضوع محیط زیست، برنامه‌های «بخت سپید» و «آرمتی» مراکز آذربایجان غربی و چهارمحال و بختیاری توانستند رتبه‌های برتر را به خود اختصاص دهند؛ رضا محمدپور و آرمان تقی‌پور به عنوان تهیه‌کنندگان این آثار جایزه هیئت داوران را دریافت کردند.
بر اساس اعلام کمیسیون سیما، برنامه‌های «در برابر آنوفل» به تهیه‌کنندگی کیوان فهیمی از مرکز کیش، «دلدادگی» به تهیه‌کنندگی محمد فتاحی از مرکز کرمان و «هشار» به تهیه‌کنندگی وحید علویان سوق از مرکز کهگیلویه و بویراحمد هم توانستند در موضوع بهداشت و سلامت به عنوان بهترین مستند و مستندهای گزارشی رتبه‌های نخست را به خود اختصاص دهند.
در موضوع دفاع مقدس هم چهار اثر حائز رتبه‌های برتر شدند؛ مستندهای «شیخ محمد» از مرکز سمنان به تهیه‌کنندگی روح‌الله فخرو، «پیشانی نوشت» از مرکز کیش به تهیه‌کنندگی ناصر نورانی، «آن مرد زنده است» از مرکز فارس به تهیه‌کنندگی علی نکومنش و تله فیلم «تو می‌مانی» از مرکز آذربایجان غربی به کارگردانی حمید بهمنی» در این موضوع عناوین برتر را به دست آوردند.
هیئت داوران پنج رتبه نخست موضوع مدافعان حرم را هم به برنامه‌های مستند گزارشی «مسافر وادی‌السلام» ار مرکز خراسان رضوی به تهیه‌کنندگی علیرضا باغشنی، مستند «مثل پروانه» از مرکز همدان به تهیه‌کنندگی علی بصیری، مستند «کمیل» از مرکز سمنان به تهیه‌کنندگی محمد حسن عابدی‌نژاد و مهدی دیابی، مستند سینمایی «من دهه هفتادی‌ام» از استان مرکزی به تهیه‌کنندگی زهرا مرجانی و نماهنگ «شهید مدافع حرم» از مرکز خراسان جنوبی به تهیه‌کنندگی محسن نوفرستی اختصاص دادند.
در موضوع راهیان نور و اردوهای جهادی هم مستند گزارشی «زنگ زندگی» ار مرکز خراسان جنوبی به تهیه‌کنندگی محسن نوفرستی و مصطفی محمددوست رتبه برتر را به دست آورد.
مستندهای «یک قطره زلال» از مرکز کردستان به تهیه‌کنندگی عثمان محمدی و «تالاب هشیلان» از مرکز کرمانشاه به تهیه‌کنندگی آرش بختیاری در موضوع حائز رتبه‌های برتر شدند و در موضوع پرچم و انسجام ملی هم مستند گزارشی «با ساقیان» مرکز کهگیلویه و بویراحمد ساخته سید محمد موسوی عنوان برتر را به خود اختصاص داد.
بنابر بر اعلام هیئت داوران، نماهنگ «ایران به انتخاب ما زنده است» با تهیه‌کنندگی سید صفی‌الله حسینی از مرکز چهارمحال و بختیاری به عنوان اثر برتر برگزیده شد و در موضوع آسیب‌های اجتماعی هم مستند «دوزخ، برزخ، بهشت» از مرکز کردستان به تهیه‌کنندگی فرید آریانژاد و تله فیلم «من و جمعه» از مرکز گلستان به تهیه‌کنندگی نسیم باستانی رتبه‌های برتر را از آن خود کردند.
موضوع اقتصاد مقاومتی هم پنج برگزیده داشت؛ برنامه چند رسانه‌ای «بن بست» از مرکز گیلان با تهیه‌کنندگی ایراهیم تهیدست، مستندهای «چشم حیرت» مرکز آذربایجان شرقی (مرتضی مقدس)، «کالایی از جنس قیر» مرکز آبادان (علی شهابی‌نژاد) و «در آئینه سنگ» مرکز خراسان رضوی (مجید جلیل‌زاده) و نیز مستند گزارشی «از تو حرکت» مرکز خوزستان با تهیه‌کنندگی سید حمید موسوی، پنج اثر برگزیده این موضوع بودند.
در موضوع جهاد کشاورزی هم همین تعداد اثر برگزیده اعلام شد؛ بر این اساس مستندهای «برف و بلوط» مرکز چهارمحال و بختیاری» (هوشنگ رحیمی)، «نعمتی به نام کلزا» مرکز گلستان (زهرا ایران‌نژاد)، «روغن کنجد» مرکز چهارمحال و بختیاری (هوشنگ رحیمی)، «من یک چوپانم» مرکز فارس (حمید هاشم‌زاده) و «طلای پنهان» مرکز آبادان (روزبه حاجی‌زاده) عناوین برتر را به خود اختصاص دادند.