رونق تولید ملی | شنبه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۸

برگزیدگان کمیسیون سیمای بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

برگزیدگان کمیسیون سیمای بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز

برگزیدگان کمیسیون سیمای بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز


هیأت داوران کمیسیون سیمای بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز، آثار برگزیده بخش‌های مختلف این کمیسیون را اعلام کرد.
به گزارش ستاد خبری بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما، هیأت داوران کمیسیون سیمای این دوره جشنواره، آثار برگزیده بخش‌های مختلف برنامه‌های تلویزیونی را اعلام کرد.
بر این اساس و در بخش ترکیبی، لوح سپاس و جایزه نقدی بهترین تیتراژ به رسول فرحزادی جویباری از مرکز مازندران برای برنامه ورزش مازندران اهداف شد و محسن روحی از مرکز همدان هم برای برنامه شوچره، دیپل افتخار و جایزه نقدی را دریافت کرد.
دیپلم افتخار و جایزه نقدی انتخاب مکان اجرا هم به شهره احمدپور از مرکز چهارمحال و بختیاری برای برنامه زیر یک سقف تعلق گرفت.
در زمینه دکور و صحنه‌آرایی هم امیر ملاپور از مرکز مهاباد برای برنامه خاو و خیزان و کیوان کردوانی از مرکز خوزستان برای برنامه مراحب، لوح سپاس و دیپلم افتخار گرفتند.
گفتنی است در این بخش هیأت داوران هیچ گزینه‌ای را شایسته تقدیر در بخش بهترین گزارشگر خانم ندانستند اما دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای بهترین گزارشگری مرد به حامد صیوانی از مرکز خوزستان برای برنامه مراحب اهدا شد.
در بخش بهترین مجری خانم برنامه های خانواده، ضمن سپاس از سارا رضایی از مرکز کیش، لوح سپاس و جایزه نقدی به سارا راهب از مرکز مهاباد برای برنامه خاو و خیزان رسید و ویدا فرزانه از مرکز اردبیل هم برای برنامه ائوئیم قراریم دیپلم افتخار گرفت ضمن اینکه جایزه ویژه هیأت داوران را هم سوسن حبیبی از مرکز چهارمحال و بختیاری برای برنامه زیر یک سقف به خود اختصاص داد.
لوح سپاس و جایزه نقدی بهترین اجرا در برنامه کودک به دیلان قهرمان‌پور از مرکز مهاباد برای برنامه باغچه گولان اهدا شد و در همین بخش، نیلوفر همرنگ از مرکز اردبیل برای برنامه اوشاقلار سلام دیپلم افتخار گرفت.
در بخش بهترین مجری آقا و در بین برنامه‌های شبانه، لوح سپاس و دیپلم افتخار به ترتیب به نسیم ناصری از مرکز خوزستان برای برنامه مراحب و سید احمد قدسی از مرکز گیلان برای برنامه در مسیر توسعه اهدا شد و علیرضا خلزری از مرکز مازندران برای برنامه مستطیل سبز و حسن عبدالهاشم پور از همین مرکز برای برنامه ورزش مازندران، لوح سپاس و دیپلم افتخار را برای اجرای برنامه ورزشی به خود اختصاص دادند.
هیأت داوران این کمیسیون همچنین در بخش نورپرازی و تصویربرداری برنامه‌های ترکیبی، لوح سپاس را به رحیم علیزاده از مرکز اردبیل برای برنامه ائوئیم قراریم و دیپلم افتخار را به صلاح‌الدین ارمی از مرکز مهاباد برای برنامه خاو و خیزان اهدا کردند و لوح سپاس و دیپلم افتخار بهترین صدابرداری و صداگذاری هم به ترتیب به سید حسین خلف سیدی از مرکز خوزستان برای برنامه گلخونه و شکرالله داموغ از مرکز فارس برای برنامه گپ رسید.
سارا راهب از مرکز مهاباد برای برنامه خاو و خیزان و مژگان فرزانه از مرکز اردبیل برای برنامه ائوئیم قراریم، لوح سپاس و دیپلم افتخار بهترین پژوهش و نویسندگی را دریافت کردند و دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین تدوین هم به مهدی هارونی از مرکز خوزستان برای برنامه گلخونه تعلق گرفت.
در بخش بهترین کارگردانی، لوح سپاس و جایزه نقدی به صورت مشترک به عبدالله عزیزی از مرکز اردبیل برای برنامه ائوئیم قراریم و سید احمد حجازی از مرکز فارس برای برنامه گپ اهدا شد و حسن مخودی از مرکز مهاباد هم برای برنامه خاو خیزان، دیپلم افتخار را به خود اختصاص داد.
دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین برنامه کودک به لیلا فرج‌زاده از مرکز اردبیل برای تهیه‌کنندنگی برنامه اوشاقلار سلام رسید و امیر ملاپور از مرکز مهاباد نیز همین جایزه را برای بهترین برنامه ترکیبی گرفت.
در بخش بهترین برنامه‌های گزارشی هم یوسف اسدی از مرکز کردستان دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین گزارشگر برنامه‌های گزارشی را دریافت کرد و علی میرقراچلو از مرکز خراسان شمالی هم دیپلم افتخار بهترین تدوین را برای تدوین برنامه سلام آبادی به خود اختصاص داد.
در بخش بهترین تصویربرداری برنامه‌های گزارشی، هادی ثابت از مرکز خراسان شمالی برای برنامه روستا صد فرسخ دیپلم افتخار گرفت و همین جایزه در بخش بهترین گرافیک برنامه‌های گزارشی و ترکیبی، به کریم غلامزاده مهرآبادی از مرکز یزد برای برنامه روستا مردم بالادست تعلق گرفت.
دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی برنامه‌های گزارشی به محمد مشیانی از مرکز خراسان شمالی برای برنامه نسیم آبادی اهدا شد و علی میرقراچلو از مرکز خراسان شمالی برای برنامه سلام آبادی، لوح سپاس و جایزه نقدی بهترین تهیه‌کنندگی برنامه گزارشی روستا را به خود اختصاص داد ضمن اینکه دیپلم افتخار برترین پژوهش برنامه‌ای هم به آرش رهبر از مرکز خراسان رضوی برای برنامه تلویزیونی اشاره اهدا شد.
در بخش ویژه کمیسیون سیما، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بخش اردوهای جهادی به فاطمه صافی از مرکز خوزستان برای برنامه تولد امید تعلق گرفت و قدرت باقری از مرکز ایلام هم برای برنامه فاطمه، دیپلم افتخار بهترین برنامه مربوط به معرفی مادران نمونه را به خود اختصاص داد.
در بخش سیل و زلزله هم سید حمید موسوی و محسن علمداری از مراکز خوزستان و قم، دیپلم افتخار را برای برنامه‌های باران بهاری و فتوای آسمانی دریافت کردند.
دیپلم افتخار بهترین برنامه در بخش شعار سال به معصومه مفیدی از مرکز مازندران برای برنامه سوری گل اهدا شد و در بخش سی سالگی زعامت رهبری، دیپلم افتخار به مهرداد یوسفی از مرکز کردستان برای برنامه استوار چون آبیدر رسید.
در بخش وحدت و انسجام ملی، جمال اسکویی از مرکز چهارمحال و بختیاری برای برنامه سرزمین آسمانی دیپلم افتخار گرفت و همین جایزه را در بخش محیط زیست، بهمن ابراهیمی از مرکز همدان برای بنرامه پازن های خانگرمز به خود اختصاص داد ضمن اینکه جایزه ویژه هیأت داوران در این بخش به ایوب مروانی از مرکز آبادان برای برنامه شکرآب رسید.
سرانجام در بخش بهداشت و سلامت دیپلم افتخار به رشاد بالف از مرکز بوشهر برای برنامه زوانتوس تعلق گرفت.
در بخش مستند و در حوزه پژوهش و نگارش، لوح تقدیر و جایزه نقدی به شهرام درخشان از مرکز البرز برای مستند داستان یک شهر رسید و دیپلم افتخار این بخش هم به ناصر شعبانی از مرکز همدان برای مستند خان بی بان تعلق گرفت.
پژمان راز از مرکز ایلام برای مستند نافره ت، دیپلم افتخار بهترین صدابرداری را دریافت کرد و حبیب علوانی از مرکز آبادان هم همین جایزه را برای مستند جز و مد و به عنوان بهترین نور و تصویر به خود اختصاص داد همچنین دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین تدوین مستند به فاطمه مرزبان از مرکز کردستان برای مستند راه زندگی رسید.
لوح تقدیر و جایزه نقدی بهترین کارگردانی مستند به حجت طاهری از مرکز کهگیلویه و بویراحمد برای مستند روزهای خوب گمشده تقویم اهدا شد و مهدی نورمحمدی از مرکز ایلام هم برای مستند آواز جغد کوچک، دیپلم افتخار بهترین کارگردانی را دریافت کرد.
در بخش بهترین تهیه کنندگی مستند، مهدی نورمحمدی و صدیقه خدایی از مرکز ایلام برای مستند آواز جغد کوچک لوح تقدیر و جایزه نقدی گرفتند و عبدالخالق طاهری و حجت طاهری از مرکز کهگیلویه و بویراحمد هم برای مستنند روزهای خوب گمشده تقویم، دیپلم افتخار را به خود اختصاص دادند.
سرانجام در بخش بهترین مجموعه مستند، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به حسن نقاشی از مرکز یزد برای مجموعه مستند مکتوب رسید و جایزه ویژه هیأت داوران هم به مستند آبشار با تهیه کنندگی علی شهابی از مرکز خوزستان اهدا شد.
در بخش نمایشی و در حوزه فیلم‌های کوتاه، دیپلم افتخار به زانیار لطفی از مرکز کردستان برای فیلم کوتاه نهست رسید و همین جایزه در بخش طنز به علیرضا اسکندری از مرکز خراسان رضوی برای مجموعه جدی نگیرید اهدا شد.
دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم داستانی به عمار خطی تهیه‌کننده فیلم تمام مریم‌های من رسید و در بخش موسیقی فیلم تلویزیونی، دیپلم افتخار به احسان بیرقدار از مرکز خوزستان برای آهنگسازی فیلم ترانه‌های آتش اهدا شد.
همچنین صمد جودکی و حسین عامری از مرکز کردستان دیپلم افتخار بهترین نویسندگی فیلم تلویزیونی را برای اثر شعری برای قاسم به خود اختصاص دادند.
در بخش فیلم‌های تلویزیونی و بهترین بازیگر زن، رایا نصیری از مرکز کردستان برای بازی در فیلم دم صبح دیپلم افتخار گرفت همچنین سروش جعفری از مرکز گلستان برای هنرمندی در فیلم شعری برای قاسم و زاهد زهدی از مرکز کردستان برای بازی در فیلم دم صبح، دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد را دریافت کردند.
لوح سپاس و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی فیلم تلویزیونی هم به ترتیب به حسین عامری از مرکز گلستان برای فیلم شعری برای قاسم و سالم صلواتی از مرکز کردستان برای فیلم دم صبح اهدا شد و جایزه ویژه هیأت داوران هم در بخش بهترین فیلم، به ابراهیم سعیدی از مرکز مهاباد برای تهیه‌کنندگی فیلم ساکار رسید.
در بخش سریال تلویزیونی، دیپلم افتخار بهترین تیتراژ به جواد میرزا آقازاده از مرکز سمنان برای رسال وقت صبح تعلق گرفت و داریوش صالحیان از مرکز چهارمحال و بختیاری هم برای سریال بانوی سردار، دیپلم افتخار بهترین چهره‌پردازی را دریافت کرد.
همچنین دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین موسیقی سریال هم به رضا خسروی از مرکز سمنان برای آهنگسازی سریال قطعه گمشده اهدا شد.
در بخش طراحی صحنه و لباس، مجید اسلامی از مرکز چهارمحال و بختیاری برای سریال بانوی سردار دیپلم افتخار گرفت و اصغر آبگون هم برای سریال جلال از مرکز آذربایجان شرقی، جایزه بهترین صدابرداری و صداگذاری را به خود اختصاص داد.
در بخش تدوین سریال هم دیپلم افتخار به منوچهر صانعی تدوینگر سریال قطعه گمشده از مرکز سمنان رسید.
لوح سپاه و جایزه نقدی بهترین نویسندگی سریال تلویزیونی به پرویز شیخ طادی از مرکز چهارمحال و بختیاری رسید و در همین بخش، دیپلم افتخار به میرحسین ثروتمند نویسنده سریال جلال از مرکز آذربایجان شرقی تعلق گرفت.
در بخش بهترین پژوهش نیز جایزه ویژه جشنوواره به خاطر پژوهش برای بازشناسی نقش شخصیت حماسی زن بختیاری (بی بی مریم) در مبارزه با ظلم و استکبار به پریچهر سلطانی زراسوند پژوهشر سریال بانوی سردار از مرکز چهارمحال و بختیاری اهدا شد.
هیأت داوران، لوح سپاس و جایزه نقدی بخش نور و تصویر سریال را به حمید مهرافروز از مرکز آذربایجان شرقی برای تصویربرداری سریال جلال اهدا کردند و دیپلم افتخار این بخش هم به فرج مجیدی از مرکز چهارمحال و بختیاری برای سریال بانوی سردار رسید.
با انتخاب هیأت داوران، حمیرا ریاضی برای هنرمندی در سریال جلال از مرکز آذربایجان شرقی، لوح سپاس بهترین بازیگر زن را دریافت کرد و پانته آ سیروس از مرکز چهارمحال و بختیاری هم برای بازی در سریال بانوی سردار دیپلم افتخار گرفت.
لوح سپاس و دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد سریال‌های تلویزیونی هم به ترتیب به اشکان اشتیاق از مرکز سمنان برای هنرمندی در سریال قطعه گمشده و عمار تفتی از مرکز آذربایجان شرقی برای بازی در سریال جلال رسید.
در بخش بهترین کارگردانی سریال، لوح تقدیر و جایزه نقدی به حسن نجفی برای کارگردانی سریال جلال از مرکز آذربایجان شرقی اهدا شد همچنین جایزه ویژه کمیسیون سیما نیز برای پرداختن به فرهنگ بومی، تولید ارزان سریال تلویزیونی و کاندید شدن در 9 بخش اصلی به نویسنده و کارگردان سریال نشانی، هژار نورانی از مرکز مهاباد تعلق گرفت.
هیأت داوران همچنین جایزه ویژه دیگری را به امیرحسین شریفی از مرکز آذربایجان شرقی به خاطر نگاه هنرمندانه به موضوع چهل سالگی انقلاب، حجاب برتر و انعکاس مولفه‌های فرهنگی و بومی استان برای سریال روزهای بی قراری 2 اهدا کرد و علاوه بر این جایزه دیگری هم به دین محمد دشتی تهیه‌کننده سریال شمبل و شاهی برای کاندیدا شدن در پنج بخش و مورد توجه قرار گرفتن سریال در بین مردم استان و همچنین مردم کشور پاکستان اهدا شد