جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

برگ هایی از «ناگفته‌های تاریخ» - صفحه محتوایی خبر

 

 

برگ هایی از «ناگفته‌های تاریخ»

برگ هایی از «ناگفته‌های تاریخ»

 

لرستان تاریخی چند هزارساله با روایتهای شنیدنی دارد؛ در همین خصوص شبکه افلاک با تولید و پخش مستندی به نام «ناگفته‌های تاریخ» راوی تاریخ لرستان شده است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز لرستان، روایت برنامه کارشناس محور «ناگفته‌های تاریخ» را سیدمحمد سیف‌زاده برعهده دارد او ناگفته‌های تاریخی این دیار را با بیانی گیرا، از ورود شیعیان تا حکومت آل حسنویه در لرستان و اتابکان لرکوچک و مبارزه آنها با اقوام مهاجم و عمران و آبادانی در لرستان روایت میکند.
وی از والیان لرستان، خدمات و خیانتها و ستم آنها به مردم، از شاهزادگان متکبر قاجار و تاراج ثروت مردم و از کشتار و قتلعام لرستانیها توسط آنها تا حکومت رضاخان و سلاخی عشایر و دهقانان، اسکان عشایر و کشف حجاب رضاخانی سخن به میان میآورد و در ادامه از خروش مردم برای رهایی از حکومت پهلوی تا ظهور انقلاب اسلامی مطالبی که تاکنون گفته نشده را بیان میکند. گفتنی است: منابع پژوهشی این مستند فاخر و دیدنی بیش از 40 عنوان کتاب است.
«ناگفته‌های تاریخ» برنامهای است که ساعت 19 هر شب و به مدت 10دقیقه در روزهای شنبه و دوشنبه به تهیهکنندگی حمیدبیرانوند از شبکه افلاک روی آنتن میرود.