سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

بر بال های خیال مهران فر زیر تیغ تدوین - صفحه محتوایی خبر

 

 

بر بال های خیال مهران فر زیر تیغ تدوین

پس از اتمام تصویر برداری فیلم سینمایی بر بال های خیال به تهیه کنندگی بهروز رشاد و کارگردانی فرهاد مهرانفر که در صدا و سیمای مرکز گیلان تولید می شود، این فیلم به مرحله تدوین و صدا گذاری رسید.

مهرانفر در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این فیلم داستانی را روایت می کند که در آن بهرام به همراه دختر معلول خود « رها » به سفری شهودی در دل طبیعت می روند آنها نزد خانواده ای غریب در آبادی متروکه ای ساکن می شوند. بهرام کارگردان تئاتر و نمایش نامه نویس است و سعی در نگارش اثری در این خلوت طبیعت دارد.

وی افزود: مضمون نمایش بهرام به ناگزیر انعکاسی از زندگی خود گشته و به جدایی او از همسرش و دخترش رها معطوف می شود. پایان غافلگیرانه و ساختار دراماتیک و بصری اثر، سعی در ارائه بداعتی نو در زبان و... دارد.

وی با بیان اینکه این اثر دو ماه پیش تولید داشته است ابراز داشت: در حال حاضر فیلمبرداری بر بال های خیال به اتمام رسیده و مراحل تدوین و صداگذاری آغاز شده است. مهرانفر اضافه کرد: پیش بینی می شود مراحل تدوین و صداگذاری این فیلم تا پایان شهریورماه به اتمام برسد و اوایل پاییز آماده نمایش شود.

alt

وی با اشاره به اینکه لوکیشن ها بر اساس فیلمنامه انتخاب شده تا حس طبیعت شمال به مخاطب انتقال شود گفت: مناطق مختلف گیلان بویژه روستای استخرگاه در رستم آباد لوکیشن اصلی این فیلم است.

وی با بیان اینکه این فیلم به زبان فارسی فیلمبرداری می شود ادامه داد: با بررسی که میان بازیگران استان گیلان صورت گرفت بازیگران این فیلم همه گیلانی انتخاب شدند.

مهرانفر در پاسخ به این پرسش که آیا بازیگران بومی می توانند جذابیت لازم برای جذب مخاطب را داشته باشند گفت: من فکر می کنم سینما مشکل پیدا کرده و حتی بازیگران معروف هم به جذابیت یک اثر، هیچ کمکی نمی توانند بکنند و فیلم فروش نمی رود. به نظر من سوژه مناسب بسیار مهم تر از بازیگر معروف است و با یک بررسی می توان فهمید که در بسیاری از موارد انتخاب بازیگر شناخته شده ناموفق از کار درآمده است.

صرفا بازیگر با حضورش نمی تواند مخاطب جذب کند بدون شک اگر سلامت ارزش های فیلم، درست نقل بشود مخاطبش را جذب می کند درست بازی کردن و درست بازی گرفتن می تواند در جذب مخاطب تاثیرگذار باشد.

وی فیلمنامه را هم یکی دیگر از مهمترین ارکان جذب مخاطب و اثر موفق دانست و تصریح کرد: شب عید سال قبل یکی از هنرمندان تئاتر گیلان بنام امیر بدرطالبی دچار مرگ مغزی می شود و بر اثر عمل به کما رفته و حیاتش ادامه پیدا نمی کند و اعضای بدنش اهدا می شود. رها دخترم این داستان را دستمایه نگارش این فیلمنامه قرار داده است.

بهزاد جعفری مذهب حقیقی (بهرام)، مهدی مخبری (محمود)، مسعود بدرطالبی (مراد)، بازیگر خردسال رها بدرطالبی (دختر بهرام)، ترانه مومنی (الهام همسر بهرام)، سیما محمدزاده (صحراخاتون) ، دریا مجلسی (اهالی روستا) و... از بازیگران اصلی این فیلم هستند.

عوامل تولید این اثر عبارتنداز: نویسنده: خزر مهرانفر / مدیرفیلمبرداری : نادر معصومی نیک قلب / مدیرتولید: زهرا عبدللهی خراطی / صدابردار علیرضا دریادل / طراح صحنه ولباس : سهیلا فرزاد .

alt