رونق تولید ملی | شنبه، ۴ خرداد ۱۳۹۸

بزرگداشت سردار بي سر در فارس - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

بزرگداشت سردار بي سر در فارس

بزرگداشت سردار بي سر در فارس

 

صدا و سيماي مركز فارس به منظور پاسداري از ارزش هاي ايثار و شهادت و اداي دين به سردار عبدا... اسكندري، توليد مستند زندگي اين شهيد مدافع حرم  را آغاز كرد.

به گزارش روابط عمومي صدا و سیمای مرکز فارس، فرآيند بازسازي، تهيه و توليد مستند زندگي شهيد عبدا... اسكندري با تكيه بر ظرفيت ها و هنرمندان بومي آغاز شده و در آينده نزديك از شبكه هاي ملي پخش خواهد شد.

ضبط اين مستند در خانه صالحي از خانه هاي تاريخي شهر شيراز آغاز شد و در ادامه راه، گروه توليدكننده در لوكيشن هاي ديگري از جمله كشور سوريه كار خود را ادامه خواهند داد.

مدير كل صداوسيماي مركز فارس در مراسم رونمايي از توليد مستند «عبدا...» گفت: براي ساخت اين مستند فعاليت هاي پژوهشي و مصاحبه‌هاي متعددي با خانواده و همرزمان شهيد صورت گرفت و خوشبختانه امروز شاهد به ثمر نشستن اين تلاش ها و توليد مستند زندگي اين شهيد هستيم.

وي به زمان بندي توليد اين اثر اشاره كرد و گفت: در صورتي كه در جريان توليد اثر با مشكل خاصي مواجه نشويم، كار فيلمبرداري تا پايان سال انجام خواهد شد و پس از گذراندن مراحل فني و تدوين فيلم، نمايش اثر در خردادماه سال اينده امكان پذير خواهد بود.

در اين مراسم رئوف، معاون سيماي مركز فارس نيز اظهار داشت: تحقيقات لازم براي ساخت اين مستند از يكسال پيش با همكاري بنياد شهيد و امورايثارگران آغاز شده و قرار است در 60 دقيقه زواياي مختلف زندگي و شخصيت اين شهيد والامقام را به تصوير كشد . كارگرداني اين مستند را حميد هاشم‌زاده و تهيه‌كنندگي آن را نيز  عباس روزي‌طلب به عهده دارد .

در اين مراسم علي اسكندري، فرزند شهيد اسكندري نيز با قدرداني از صدا و سيماي مركز فارس اظهار داشت: براساس فرمايش رهبر معظم انقلاب"زنده نگه داشتن ياد شهدا كمتر از شهادت نيست" و اين سخن رهبري راه را به ما نشان مي‌دهد و ساخت اين مستند نيز زنده نگه داشتن ياد شهدا است .