سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

بزرگداشت هفته بسیج در مرکز آذربایجان شرقی - صفحه محتوایی خبر

 

 

بزرگداشت هفته بسیج در مرکز آذربایجان شرقی

صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی در هفته بسیج برنامه‌های متنوع و مختلفی برای مخاطبان خود تدارک دیده است.

بزرگداشت هفته بسیج در مرکز آذربایجان شرقی

 

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، در معاونت سیما در کنار پرداخت در برنامه‌های «سحرلر»، «تبریزیم»، «خانواده» و «گئجهلر»، ویژه برنامه «شجره طیبه» در 7 قسمت 40 دقیقه‌ای تهیه می‌شود که قرار است هر شب در طول هفته بسیج به روی آنتن برود.
این ویژه برنامه که تهیه‌کننده آن مرتضی مقدس است شامل آیتمهای معرفی نخبه‌های بسیج، مصاحبه با پیشکسوتان و معرفی آنها بهعنوان الگوهایی برای نسل جوان، گزارش تصویری از برنامه‌های هفته بسیج در سایر نقاط استان، معرفی شهدای بسیج، بررسی ادبیات پایداری و مقاومت و پخش شعر از شعرای بسیجی می‌شود.
صدای مرکز آذربایجان شرقی در هفته بسیج علاوه بر پرداختن به موضوع بسیج و بسیجیان در برنامه‌های روتین «سحرلر»، «شهریمیز»، «یک پیام یک ترانه»، «خانواده»، «دانشیق»، «دعوت»، «چرتکه»، «آخشاملار»، «یاشاسین جوانلیق»، «کندیمیز»، نمایش رادیویی (چهل سردار)، نمایش رادیویی «نورالدین پسر ایران» و برنامه «عاشوراییلر»، با پخش ویژه برنامهای با عنوان «ایثارجلوه لری» با مخاطبان خود همراه میشود. در برنامه «ایثار جلوه لری» (جلوه‌های ایثار) که در 10 قسمت تهیه شده است با دعوت از فرماندهان لشکر عاشورا، خاطرات روزهای جنگ و رشادتهای رزمندگان و بسیجیان گردانهای لشگر عاشورا در برهه‌های حساس جنگ بازگو میشود.

رادیو برونمرزی تبریز هم در ایام هفته بسیج برنامه‌های «چراغ»، «پنجره»، «ایلن سنه چای دئمیشم»، «انقلابیمیز»، «تبریزیم»، «آچیق سوز»، «فارسی بیاموزیم»، «شناور» و «سلام دینله ییجی» را برای مخاطبان آذری زبان جمهوری آذربایجان و منطقه قفقاز آماده کرده است. همچنین اخبار و گزارشهای خبری مربوط به این هفته در بخشهای خبری مختلف به اطلاع مخاطبان رسانده می‌شود.

تهیه و پخش موشنگرافیک با موضوع بسیج، پخش کلیپها و سرودهای مرتبط با ایام هفته بسیج و اطلاعرسانی درخصوص برنامه‌های این هفته در فضای مجازی از جمله پیشبینی‌های معاونت فضای مجازی این مرکز شمرده می‌شود