سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

بزودی سیستم های آنالوگ در یزد خاموش می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

بزودی سیستم های آنالوگ در یزد خاموش می شود

جلسه هماهنگی اجرای این طرح در مرکز یزد با حضور گودرزی مدیر کل فرستنده های تلویزیونی و اف ام سازمان صدا و سیما، دشتی معاون سیاسی و امنیتی استاندار، آسایش مدیر کل و جمعی از معاونین صدا و سیمای مرکز برگزار شد.

در ابتدای جلسه مدیرکل مرکز ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، از مساعدت های اداره کل فرستنده های تلویزیونی و اف ام در جهت پوشش دیجیتالی قسمت اعظمی از سطح استان تشکر و قدردانی کرد. وی همچنین با اشاره به پخش مراسم عزاداری ایام محرم به صورت زنده از شبکه استانی و شبکه های سراسری از تلاش های واحد فنی در انعکاس این مراسمات تشکر کرد.

در ادامه جلسه معاون سیاسی و امنیتی استاندار با اشاره به ظرفیت فرهنگی استان و نام گذاری به عنوان حسینیه ایران از تلاش های موثر صدا و سیما در پخش برنامه های فرهنگی و مراسمات عزاداری و انعکاس آن در سطح استانی، کشور و حتی جهانی تشکر کرد و بخش مهمی از این اقدامات را مرهون تلاش های واحد فنی و فرستنده های تلویزیونی دانست.

alt

وی گفت: استان یزد جدا از ظرفیت های فرهنگی و دینی دارای ظرفیت های چشمگیری در بخش فنی، تکنولوژی اطلاعات و امنیت شبکه است و می تواند به عنوان یک پایگاه پشتیبانی در امر پژوهش و تولید برای استان های همجوار مطرح باشد و خیلی از وظایف فنی _ پشتیبانی استان های همجوار، می تواند از طرف صدا و سیمای مرکز به اداره کل صدا و سیمای یزد واگذار شود.

در این جلسه گودرزی مدیر کل فرستنده های تلویزیونی و اف ام با اشاره به تدوین سند چشم انداز خاموشی فرستنده های آنالوگ گفت: این خاموشی فرستنده های آنالوگ بتدریج در سراسر کشور تا پایان سال جاری انجام می شود. وی ادامه داد: این خاموشی ها فقط در مناطقی انجام می شود که سیستم های دیجیتال نصب شده است. گودرزی افزود: هدف از این طرح تقویت شبکه های اف ام  و همچنین تقویت سیستم های دیجیتال است. وی گفت: رسانه های دیداری و شنیداری در دنیا برای ارائه محتوا از روش های جدیدی همچون IPTV  و IPMEDIA  استفاده می کنند ولی در کشور ارائه محتوای رسانه ملی بر اساس سیستم سنتی Broadcast است و به همین دلیل سازمان صدا و سیما در نظر دارد با هماهنگی مخابرات کشور و آماده سازی زیرساخت های لازم این سیستم های جدید را تا دی ماه سال آینده در بخشی از مناطق کشور به بهره برداری برساند. وی خاطر نشان کرد اگر این امر محقق شود در خیلی از مناطق مانند روستاها و یا مناطق صعب العبور که پوشش دیجیتالی و حتی آنالوگ سخت و هزینه بر است، این سیستم های جدید می تواند روش مناسبی برای دسترسی مخاطبان به محتوای شبکه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران باشد.

ایشان در پایان از جدیت و پشتکار صدا و سیمای مرکز یزد در پوشش 80 درصدی دیجیتال در سطح استان تشکر کرد.

لازم به ذکر است، هم اکنون 20 شبکه رادیویی و تلویزیونی از طریق گیرنده های دیجیتال قابل دریافت است و پوشش شبکه های دیجیتال در استان یزد بالغ بر 80 درصد می باشد.

 alt

alt