جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

بشنو از نی 3 هزار سال آیین پهلوانی گیله مردان را بشنوید - صفحه محتوایی خبر

 

 

بشنو از نی 3 هزار سال آیین پهلوانی گیله مردان را بشنوید

مستند بشنو از نی به تهیه کنندگی و کارگردانی سید علی خوش نشین در یک قسمت  52 دقیقه ای به سفارش صدا و سیمای مرکز گیلان تهیه و تولید شده است .

خوش نشین در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این مستند به آیین پهلوانی و زیبایی های کشتی گیله مردی با قدمت 3 هزار ساله در گیلان می پردازد.

وی افزود: همچنین خصوصیات اخلاقی و رفتارهای پهلوانی که جایگاه خاصی در قلوب مردم منطقه علی الخصوص در شرق گیلان دارد نیز بخش هایی از این مستند را به خود اختصاص داده است .

وی با بیان اینکه کار تحقیقاتی این مستند از خرداد ماه سال 1390 آغاز و پس از 45 روز به اتمام رسیده است ابراز داشت: نگارش فیلمنامه تا اول مهرماه به طول انجامید و تصویربرد اری آن در روستاهای شرق گیلان به طور شبانه روز تا پایان آبان انجام شد.

وی با اشاره به اینکه سرانجام کار تدوین و صداگذاری و موسیقی این مستند در آذرماه به اتمام رسید خاطر نشان کرد: در حال حاضر مستند بشنو از نی آماده پخش است.

عوامل این برنامه عبارتنداز:

 محقق: ناصر اعتمادی/مدیرتصویربرداری: احسان اسکندری/ دستیاران تصویرداری: سید محمد اعرابی ، جواد مهجوری/ صدابردار: علیرضا نوین نژاد/ دستیار صدابرداری: علی آشتیانی /برنامه ریزی: محسن جعفری/ منشی صحنه: رقیه تقی نژاد/ دستیار کارگردان : جهانگیر عباسپور/ مدیرتولید : علی حسین نژاد / تدوین و صداگذاری: محمد فتاحی/ ساخت موسیقی : علیرضا ترابیان / مجری طرح: مسعود ربیع پور .

 alt

 alt