سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

بهترین فیلم های دفاع مقدس در آخر هفته شما - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهترین فیلم های دفاع مقدس در آخر هفته شما

فیلم های تلویزیونی همسنگار، ملک پدری و سما در آتش تولید صدا و سیمای مراکز بوشهر، همدان و خوزستان به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر پنج شنبه و جمعه این هفته از شبکه شما پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، تله فیلم 90 دقیقه‌ای همسنگار با موضوع دفاع مقدس به کارگردانی احسان عبدی پور و تهیه کنندگی مهدی کبیری در سیمای مرکز بوشهر تولید شده است که پنج شنبه دوم خرداد ساعت 23 از شبکه شما پخش می شود.

داستان این تله فیلم مربوط به محاصره آبادان و خرمشهر است که مردم هیچ راه خروجی جز بهمن شیر ندارند. فردی بنام شریف در خارک متوجه ماجرا می‌شود و برای کمک به مردم، لنجش را به دو دوست قدیمی می‌دهد تا به چوئبده بروند. اما در راه بازگشت با لنج در دریا اتفاقاتی رخ می دهد و لنج متوقف می شود.  

بخش عمده ای از این تله فیلم در دریا تصویربرداری شده است و شهرهای بوشهر و آبادان لوکیشن های اصلی فیلم تلویزیونی همسنگار بوده اند.   

alt

حمید باغکی، عباس جوادی، حسین قفلی، هدی نوریزاد، جعفر بهبهانی، صدیقه صداقت، خانم نیک آزاد، دیانا قیم، سپیده جمالی، مریم ایزدجو، سیدمحسن نبوی و جمعی از هنرمندان بوشهر و آبادان از بازیگران این فیلم هستند.

فیلم تلویزیونی ملک پدری به کارگردانی رسول صانعی و تهیه کنندگی ایرج سعدی جمعه ساعت 13:10 از شبکه شما پخش می شود. 

در این فیلم که در ژانر طنز تولید شده است قصه پدری روایت می شود که یکی از 5 فرزندش دارای اعتیاد است و وی با دیگر فرزندانش شرط می کند در صورتی که هر یک بتواند برادر خود را از چنگال اعتیاد نجات دهد، ملک با ارزشی را در همدان به او واگذار کند .

کیانوش گرامی، سیدرضا حسینی، علی ابوالحسنی، نصرا.. عبادی، فریده دریامج، مژگان ترانه، عزت ا... رمضانی فر به همراه جمعی دیگر از هنرپیشگان در این فیلم نقش آفرینی کرده اند .

فيلم تلویزیونی «سما در آتش» به كارگرداني فريدالدين نيكجو و تهيه كنندگي نعیم سخراوی که در سیمای مرکز خوزستان تهیه شده است، جمعه 3 خرداد ساعت 18:15 از شبکه شما پخش می شود.

داستان این تله فیلم از اتفاقات شکست حصر سوسنگرد در سال 1359 و حضور  تیپ 2 لشگر 92 اهواز بهره گرفته شده است.

این تله فیلم مقاومت و رشادت های یک زن سوسنگردی را در مقابله با متجاوزان بعثی عراق روایت می کند و با توجه به مستند بودن داستان فیلم مراحل تحقیق و پژوهش آن دو سال به طول انجامیده است.

بنابراین گزارش نسرین مقانلو، رضا حیاتی، رسول بهارانگیز، میترا دهقانی، سید عباس سعیداوی در این فیلم به ایفای نقش پرداختند.

alt

alt