جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

بهره برداری ازطرح های رسانه ای شهرستان راز و جرگلان - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره برداری ازطرح های رسانه ای شهرستان راز و جرگلان

 احمد مهدوی مدیر کل صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی در مراسم افتتاح این طرح ها گفت: این طرح ها شامل فرستنده دیجیتال شهر راز، احداث ساختمان و فرستنده دیجیتال بخش غلامان، نصب مبدل چهار کاناله روستاهای بشدره، کیلو پنجه و چال تلپک است که همزمان به بهره برداری رسید .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی وی افزود: برای بهره برداری از این طرح ها در مجموع 970 میلیون تومان هزینه شده و حدود 15 هزار نفر از ساکنان روستاها و شهرهای مرزی شهرستان راز و جرگلان از 19 شبکه ی رادیویی و تلویزیونی با کیفیت بهره مند شدند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی اضافه کرد: تا چند سال گذشته 80 روستای مرزی رازو جرگلان از نعمت صدا و سیما محروم بودند که با همت مسئولان هر روز خدمات بیشتری به مردم ارائه می شود .

در این مراسم که با حضور جمعی از مردم و علما و روحانیون اهل سنت و تشیع منطقه برگزار شد نوروزیان معاون سیاسی - امنیتی استاندار خراسان شمالی نیز با اشاره به وجود 300 کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان  گفت: صدا و سیما امروز به طور جدی در مرزهای استان ظاهر شده و این حضور پررنگ نوید روزهای خوبی برای توسعه و عمران و آبادانی این مناطق است.

وی افزود : اجرای پروژه های فرهنگی تاثیر زیادی در ارتقاء افکار عمومی این شهرستان دارد .

همچنین در ادامه این مراسم آخوند صمدی امام جمعه اهل سنت جرگلان از توجه صدا و سیما در پوشش رسانه ای برنامه های این منطقه و توجه به آداب و رسوم اقوام قدردانی کرد .

دربندی فرماندار شهرستان راز و جرگلان نیز در این مراسم گفت : این شهرستان کلکسیونی از قومیت ها و فرهنگ هاست و اقوام کرد تات ترک و ترکمن با وحدت در کنار هم زندگی می کنند.

وی افزود: راه اندازی شبکه دیجیتال باعث رشد و توسعه فرهنگی مردم این شهرستان می شود .

استان خراسان شمالی با پوشش 80 درصدی شبکه های دیجیتال اکنون جزو دوازده استان برتر کشور در این زمینه  است .

alt

alt