جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

بهره برداری آزمایشی از فرستنده دیجیتال گرمه و جاجرم - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره برداری آزمایشی از فرستنده دیجیتال گرمه و جاجرم

احمد مهدوی مدیرکل مرکز گفت: فرستنده دیجیتال گرمه و جاجرم با همت و پیگیری مدیران و کارکنان صدا و سیما نصب و مورد بهره برداری آزمایشی قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی؛ وی با اشاره به اینکه رسانه استانی در جهت خدمت به مردم از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد افزود: برای بهره برداری از این پروژه اعتباری بالغ بر 3 میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان صدا و سیما تامین شده است .

مهدوی خاطر نشان کرد: روند رو به رشد تلویزیون دیجیتال در استان رو به افزایش است و طی ماههای آینده شاهد گسترش این قابلیت در استان خواهیم بود.

وی گفت : فرستنده دیجیتال شهر گرمه و جاجرم با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد ریال مورد بهره برداری آزمایشی قرار گرفت.

مدیرکل مرکز صدا و سیمای استان افزود: با بهره برداری آزمایشی از این فرستنده از این پس مردم شهرهای گرمه و جاجرم، ایور و درق می توانند شبکه های رادیویی و تلویزیونی دیجیتال را دریافت کنند. مهدوی خاطر نشان کرد: با بهره برداری از این پروژه جمعیتی بالغ بر 40 هزار نفر می توانند 19 شبکه تلویزیونی دیجیتال و 16 شبکه رادیویی دیجیتال را دریافت کنند.

alt

وی عنوان کرد : این فرستنده دیجیتال با قدرت 200 وات در ایستگاه تلویزیونی شهر گرمه نصب شده است.

مهدوی تصریح کرد : در حال حاضر بیش از 76 درصد جمعیت استان از طریق 10 ایستگاه فرستنده دیجیتال تحت پوشش تلوزیون دیجیتال قرار گرفته اند.

وی با اشاره به بهره بردای آزمایشی فرستنده دیجیتال شهر راز تصریح کرد : بزودی این فرستنده دیجیتال با حضور مسئولان مورد بهره برداری رسمی قرار گیرد.

مهدوی اضافه کرد: فرستنده دیجیتال شهر غلامان و جرگلان هم در دست پیگیری و اقدام است.