سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

بهره برداری از بزرگترین طرح فنی خراسان رضوی در 10 سال اخیر - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره برداری از بزرگترین طرح فنی خراسان رضوی در 10 سال اخیر

بزرگترین طرح توسعه پوشش تلویزیونی دیجیتال در ایستگاه های پر قدرت استان خراسان با حضور معاونت توسعه و فناوری سازمان صدا و سیما  بزودی  به بهره برداری می رسد.

حجت الاسلام و المسلمین نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در یک نشست خبری و در جمع خبرنگاران استان، گفت: تاکنون 2 ایستگاه ثامن الائمه (ع) و کلات نادری دارای فرستنده دیجیتال بوده و به علت تحریم و دیگر مشکلات در راه استفاده از فرستنده های پر قدرت، راه اندازی این پروژه با مشکلاتی روبه رو بود ولی با تلاش بی وقفه معاونت فنی سازمان و همچنین معاونت فنی مرکز خراسان رضوی، طرح ضربتی تحت عنوان تبدیل فرستنده های آنالوگ به دیجیتال در استان انجام شد و 4 ایستگاه پر قدرت دیگر هم به این ایستگاه ها اضافه شد که بزودی شاهد افتتاح فاز اول پوشش دیجیتالی با فراگیری بیش از 90 درصد در استان خواهیم بود .

 مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی همچنین از افزایش قدرت رادیویی ایستگاه تایباد ( ایستگاه برون مرزی ) خبر داد. ایشان مبلغ هزینه شده برای این پروژه ها را  بیش از 200 میلیارد ریال  عنوان کرد و از شهرستان های قوچان، باخرز  و درگز  برای پیوستن به این شبکه دیجیتالی نام برد .

 مديرکل صدا و سيماي مرکز خراسان رضوي با اذعان به مشکلات پخش ديجيتال در استان گفت: براي برطرف کردن اين مشکلات نيازمند اعتبار براي خريداري فرستنده هاي پرقدرت و همکاري بيشتر شرکت مخابرات زير ساخت هستيم که وظيفه حراست از فيبر نوري را بر عهده دارد. ذوقي معاون فنی مرکز خراسان رضوی هم در این نشست خبری به استاندارد پوشش تلويزيوني اشاره کرد و افزود: در پوشش تلويزيوني ديجيتالي در نقاطي که راه اندازي شده است، استاندارد را رعايت کرده ايم. اما بايد توجه داشت که دريافت استاندارد نيز مهم است لذا دستگاه هاي دريافت کننده ديجيتال نيز بايد استاندارد باشد.

معاون سیمای خراسان رضوی نیز در این نشست برنامه های صدا و سیمای استان را در ماه مبارک رمضان تشریح کرد و از تولید مستند های بزرگان قرآنی، پروژه ساخت سریال تلخ و شیرین با موضوع تحکیم بنیاد خانواده، آغاز ساخت 2 فیلم تلویزیونی با عنوان تبسم گرگ با موضوع محیط زیست و ترانه پاییزی و... خبرداد .

 افتتاح سایت باشگاه خبرنگاران استان برای ارائه بسته های خبری نیز از سوی معاون اطلاعات واخبار مرکز نیز از دیگر رویدادهای این نشست خبری بود.

alt

alt