سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

بهره برداری از دو فرستنده دیجیتال و آنالوگ در شهرستان اسفراین - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره برداری از دو فرستنده دیجیتال و آنالوگ در شهرستان اسفراین

به مناسبت حلول ماه ربیع الاول از دو فرستنده دیجیتال و آنالوگ در روستاهای بام و کاریز در شهرستان اسفراین بهره برداری شد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی؛ بهره برداری از فرستنده دیجیتال روستای بام و فرستنده آنالوگ روستای کاریز در شهرستان اسفراین با حضور مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی، امام جمعه بام و صفی آباد و فرماندار شهرستان اسفراین به مناسبت آغاز ماه ربیع الاول، شروع شد .

حجت الاسلام دلبری امام جمعه بام و صفی آباد در این مراسم با بیان اینکه یکی از راه های استکبار جهانی برای ایجاد بی بند و باری و تاثیرگذاری بر جوامع مسلمان دنیا، ایجاد کانال های ماهواره ای است گفت: مسئولان فرهنگی کشور با تقویت فرهنگ نبوی و اسلامی که از طریق ایجاد و گسترش شبکه های تلویزیونی امکان پذیر است می توانند جوانان کشور را در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان بیمه کنند .

عابدی فرماندار شهرستان اسفراین نیز در این مراسم گفت: بر اساس بررسی ها بیش از سی روستای اسفراین هنوز از شبکه های دیجیتالی برخوردار نشده اند که با هماهنگی های صورت گرفته با استانداری قرار است برای این موضوع از ردیف های بودجه استانی تامین اعتبار بشود .

احمد مهدوی مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی در این مراسم با بیان اینکه این طرح های فنی با اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال راه اندازی شده است گفت : افتتاح طرح های یاد شده بیش از 2 هزار و 200 نفر از مردم این مناطق را تحت پوشش قرار خواهد داد .

وی افزود: با بهره برداری از دو فرستنده دیجیتال روستای بام و فرستنده آنالوگ روستای کاریز شهرستان اسفراین، جمعیت تحت پوشش استان در زمینه فرستنده های دیجیتال به 85 درصد افزایش یافته است .

مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی با اعلام اینکه به زودی فرستنده های دیجیتال روستاهای طبر و شوقان شهرستان جاجرم نیز به بهره برداری خواهد رسید افزود: انشاء ا... تا پایان سال بیش از 10 ایستگاه متوسط قدرت و کم قدرت دیجیتال را بتوانیم به بهره برداری برسانیم .

alt


alt