سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

بهره برداری از سامانه تلویزیون دیجیتال مرکز خراسان شمالی - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره برداری از سامانه تلویزیون دیجیتال مرکز خراسان شمالی

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای مرکزخراسان شمالی سامانه تلویزیون دیجیتال صدا وسیمای مرکز خراسان شمالی همزمان با 4 استان دیگر امروز به بهره برداری رسید.

در این مراسم که به صورت ارتباط مستقیم از شبکه خبر با حضور رئیس و معاونان سازمان صدا وسیما پخش شد  پدر شهیدان زیبایی با آرزوی موفقیت برای مسئولان رسانه ملی بهره برداری از این سامانه را سبب تعالی فرهنگ منطقه دانست.

احمد مهدوی مدیر کل صدا وسیمای مرکز خراسان شمالی گفت: سامانه تلویزیون دیجیتال استان با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال راه اندازی شد.

وی افزود: این سامانه دیجتال قابلیت پخش 16 شبکه تلویزیونی و 11 شبکه رادیویی را از طریق دستگاه های دیجیتال دارد.

وی خاطر نشان کرد: با بهره برداری این سامانه بیش از 51 در صد جمعیت استان در شهرستان های بجنورد، شیروان و آشخانه قابلیت دریافت شبکه های رادیوی و تلویزیونی را دارند.

در دامه این مراسم مهندس ضرغامی رئیس سازمان صدا وسیما گفت : با تکمیل سیگنال رسانی دیجیتالی به همه مراکز استان های کشور، از این پس با سرمایه گذاری بیشتر، به تدریج همه شهرها و روستاهای کشور زیر پوشش سامانه دیجیتال قرار خواهند گرفت.

مهندس ضرغامی با اشاره به این که اکنون 60 درصد کشور زیر پوشش سیگنال دیجیتال قرار دارند، افزود: با بستر سازی صورت گرفته، کار گسترش پوشش دیجیتال در همه کشور کار آسانی خواهد بود.

وی اجرای سامانه دیجیتال در کشور را کار بسیار بزرگ و مهمی ارزیابی کرد و اظهار داشت: اکنون برای سیگنال رسانی دیجیتال از سامانه MPEG4 استفاده می شود در حالی که در بسیاری از کشورهای مدعی این حوزه همچنان از سامانه قدیمی تر MPEG2 استفاده می شود که از نظر فناوری پایین تر است.

alt

alt