سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

بهره برداری از طرح های فنی - پژوهشی مرکز خراسان شمالی - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره برداری از طرح های فنی - پژوهشی مرکز خراسان شمالی

بهره برداری از طرح های فنی و پژوهشی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی با حضور معاون امور استان های رسانه ملی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی؛ اتوماسیون تصویر سیما، آرشیو دیجیتال، طرح راک مانیتورینگ، فاز دوم گسترش شبکه رایانه ای مرکز و ارسال تی اس یک و تی اس دو از جمله طرح هایی بود که با هزینه بیش از ده میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

بنا بر این گزارش، صرفه جویی در زمان و سرعت در تولید و پخش برنامه ها ، دسترسی سریع و آسان به آرشیو مرکز و ارتقای کیفیت تصاویر تلویزیونی و اطمینان در سیگنال رسانی  از جمله مزایای این طرح هاست.

امروز همچنین با حضور معاون امور استان های سازمان صدا و سیما از 15 طرح پژوهشی که برخی شامل " معرفی جاذبه های گردشگری استان خراسان شمالی " اثر مرتضی قنبرآبادی،  " زندگی نامه مشاهیر و مفاخر خراسان شمالی " به قلم خلیل باقری مشک آبادی " بررسی الگوی قناعت و کفایت در میان زنان عشایر کرد خراسان شمالی " و " بررسی نقش صدا و سیمای استانی اترک در توسعه گردشگری خراسان شمالی " آثار مریم محمدی، " رضایت مخاطبان (مردم) خراسان شمالی از سیمای اترک و عوامل اجتماعی تاثیرگذار بر آن " کاری از علی رحیمی ، " شعر و موسیقی کرمانج های خراسان شمالی " اثر سیاوش مهرو و " بررسی زندگی نامه شهید محمدرضا امانی " به قلم مرتضی قنبرآبادی و دو اثر نمایشی رادیویی به نام های " تورغه " و " مرز " و یک مستند رادیویی شبکه اترک به نام " کمی نور " رونمایی شد.

دکتر طهماسبی در حاشیه بازدید از استودیو خبر شبکه اترک نیز بر توجه به خرده فرهنگ ها و آداب و رسوم اقوام مختلف در تولیدات خبری تاکید کرد.

معاون امور استان های سازمان صدا و سیما از سایت جدید صدا و سیمای خراسان شمالی بازدید و خواستار تسریع در بهره برداری از این پروژه مهم رسانه ای شد.

alt

alt