سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

بهره برداری از فرستنده دیجیتال خسرویه فاروج - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره برداری از فرستنده دیجیتال خسرویه فاروج

بهره برداری از فرستنده دیجیتال خسرویه فاروج

بهره برداری از فرستنده دیجیتال خسرویه فاروج

همزمان با ایام مبارک ماه رجب، فرستنده دیجیتال روستای گردشگری خسرویه شهرستان فاروج به بهره برداری رسید .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی؛ خدمتگزار فرماندار شهرستان فاروج در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات دست اندرکاران شبکه اترک افزود: یکی از مطالباتی که مردم منطقه خسرویه آن را به جدیت دنبال کرده و پیگیر بوده اند بهره مندی از فناوری شبکه های دیجیتال بوده است .

وی اضافه کرد: در سال گذشته در مراسم بزرگداشت آقا نجفی قوچانی با هماهنگی که با مدیرکل محترم صدا و سیما صورت گرفت ایشان قول دادند که در سال 94 و همزمان با یادواره شهدای خسرویه و بزرگداشت آقا نجفی قوچانی این پروژه افتتاح شود که بحمدا... این آرزوی مردم خسرویه تحقق پیدا کرد .

هزارجریبی معاون فنی صدا و سیمای خراسان شمالی نیز در مراسم بهره برداری از این طرح گفت: با افتتاح این فرستنده پوشش تلویزیونی و رادیویی دیجیتال شهرستان فاروج از 73 درصد به 75 درصد افزایش پیدا کرده است .

وی افزود: با بهره برداری از این فرستنده ، 250 خانوار این روستا از 20 شبکه دیجیتال تلویزیونی و 20 شبکه رادیویی بهره مند شدند  .

معاون فنی صدا و سیمای خراسان شمالی اضافه کرد: برای بهره برداری از این ایستگاه فرستنده یک میلیارد و 500 میلیون ریال از اعتبارات سازمان صدا و سیما هزینه شد .
گفتنی است، در حال حاضر پوشش دیجیتال در استان خراسان شمالی بیش از 82 درصد است .