جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

بهره برداری از فرستنده دیجیتال کلات اسفراین - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره برداری از فرستنده دیجیتال کلات اسفراین

بهره برداری از فرستنده دیجیتال کلات اسفراین

بهره برداری از فرستنده دیجیتال کلات اسفراین

به مناسبت بزرگداشت سوم خرداد و همزمان با اعیاد شعبانیه فرستنده دیجیتال در روستای کلات شهرستان اسفراین به بهره برداری رسید .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی؛ نوروزیان معاون سیاسی – امنیتی استاندار خراسان شمالی در مراسم  بهره برداری از این فرستنده دیجتال و دو فرستنده 4 برنامه ای تلویزیونی اسفراین، ارتقاء پوشش دیجیتال در استان را یکی از اولویت های مسئولان استانی برشمرد و گفت: این موضوع در اولویت های کاری ما می باشد و فرماندار شهرهای مختلف استان نیز با جدیت حمایت خواهند کرد .

وی ابراز امیدواری کرد که مردمان سایر مناطق استان نیز با توجه به کوهستانی بودن منطقه بزودی شاهد افتتاح چنین پروژه هایی باشند .

احمد مهدوی مدیرکل صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی هم در این مراسم به افزایش پوشش دیجیتال در استان اشاره کرد و افزود : انشاء الله همچنین به مناسبت اعیاد شعبانیه در روستای گلیان در خدمت مردم خوب این منطقه خواهیم بود و همزمان چند پروژه در شهرستان شیروان افتتاح خواهد شد .

وی اضافه کرد: پروژه های بعدی را نیز در شهرستان های گرمه، رازو جرگلان و مانه و سملقان در روزهای نزدیک شاهد افتتاح آنها خواهیم بود و به امید خدا پوشش کل استان را به 90 درصد خواهیم رساند .

این طرح ها شامل فرستنده دیجیتال روستای کلات اسفراین و دو ایستگاه تلویزیونی چهار برنامه ای در روستاهای انبرآباد و تارخه شهرستان اسفراین بود.

در مجموع حدود 2500 نفر در این روستای شهرستان اسفراین از مزایای این طرح ها بهره مند شدند.

برای بهره برداری از این طرح ها سه میلیارد و صد میلیون ریال از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان و اعتبارات سازمان صدا و سیما و فرمانداری شهرستان اسفراین هزینه شده است .

گفتنی است؛ هم اکنون میزان پوشش فرستنده های دیجیتال در استان حدود 82 درصد است.